Chirurgia raka żołądka

Rak żołądka typu transakcja zależy przede wszystkim od lokalizacji guza. Chirurg może usunąć cały brzuch lub tylko części ciała, gdzie guz jest zlokalizowany.

Operacja usunięcia raka żołądka

Typ działania wykonywane po wyjęciu z rakiem żołądka, w zależności od jego położenia w korpusie. Może usunięcie części lub całości żołądka. Jeśli nowotwór znajduje się w pobliżu połączenia z przełyku do żołądka, często usuwane i części przełyku. Wszystkie te czynności są poważne i rozległe.

Co się dzieje po usunięciu żołądka?

Jeśli tylko część żołądka jest usunięte, pacjent nadal jeść, przynajmniej na początku aż do przewodu pokarmowego nie dostosować się do małej objętości żołądka.

Po usunięciu całego żołądka, w końcu, będzie w stanie powrócić do normalnego stylu jedzenia, ale to zajmie więcej czasu. Ponadto, cała reszta Twojego życia będzie trzeba dać zastrzyki witaminy B12, aby zapobiec anemii i problemy neurologiczne.

Czynnikami, które wpływają na działanie

Każda operacja na raka żołądka jest poważnym zabiegu i potrzebuje czasu, aby odzyskać. Lekarz musi być pewny, że Twój stan fizyczny ruszy znieczulenia i ciągłej pracy i zapewnienia odpowiedniego zwrotu.

Operacji do wykonania w celu usunięcia guz nowotworowy jest zależne od jego położenia w żołądku. W przypadku przerzutów nowotworu do innego narządu, zabieg operacyjny, nie jest zwykle wykonywane, jak mogą leczyć raka. Jednak, być może operacja usunięcia części guza, który blokuje przejście (np. ruch) mas żywności poprzez przełyku lub żołądka.

Możesz porozmawiać ze swoim lekarzem na temat rodzajów działalności, które są odpowiednie dla Ciebie:

 • Suma częściowa resekcja żołądka do guzów, które znajdują się w dolnej części korpusu. Zatem chirurg usuwa się dolną część brzucha wraz z guzem. Pozostała część szwów lekarza żołądka (połączenia) do jelita cienkiego. Mogą być również usuwane sąsiednie węzły chłonne i inne tkanki.
 • Całkowite wycięcie żołądka do guzów, które znajdują się w górnej części ciała. W tym przypadku, chirurg usuwa całą żołądka, które do niej przylegają węzłów chłonnych części przełyku i jelita cienkiego, i innych tkanek w pobliżu nowotworu. W rzadkich przypadkach, może on zostać usunięty i śledziony. Chirurg wprowadza wtedy przełyk bezpośrednio do jelita cienkiego.

Czas trwania okresu rekonwalescencji po zabiegu dla każdego pacjenta zróżnicowane. Może trzeba pozostać w szpitalu przez tydzień lub dłużej. W ciągu kilku pierwszych dni, może być zaniepokojony bólem. Do bólu leki ulgi stosowane. Przed zabiegiem, plan zarządzania ból powinny być omówione z lekarzem prowadzącym. Po operacji, jeśli potrzebujesz więcej bólu, lekarz będzie do zmiany planu.

Wielu pacjentów po operacji żołądka mogą czuć zmęczenie lub zmęczenie. Pracownicy prowadzący będzie monitorować pod kątem objawów krwawienia, infekcji lub innych problemów, które wymagają leczenia.

Operacja może również powodować zaparcia lub biegunki. Objawy te zwykle mogą być kontrolowane za pomocą diety i leków. Aby uzyskać więcej informacji na temat żywienia po operacji można znaleźć w sekcji

Przed operacją, można zwrócić się do lekarza na następujące pytania:

 • Jakie działania są zalecane do mnie? Dlaczego?
 • Czy usunięto węzły chłonne lub inne tkanki? Dlaczego?
 • Jak się będę czuć po operacji?
 • Czy potrzebuję specjalnej diety?
 • Jeśli nie przeszkadza ból, jak go kontrolować?
 • Jak długo muszę zostać w szpitalu?
 • Czy będą jakieś problemy z jedzeniem?
 • Czy nie będzie żadnych długoterminowe skutki uboczne operacji?
 • Operacja raka żołądka

  Przed zabiegiem wykonuje się dodatkowe badania. Badanie to pozwala ocenić reakcję organizmu do znieczulenia oraz możliwość odzysku po zabiegu. W dodatkowym badaniu jest przeprowadzenie badania krwi, prześwietlenia klatki piersiowej, ocena funkcji płuc i EKG w trakcie wysiłku fizycznego. Będzie to również konieczne, aby dowiedzieć się ćwiczeń w zapobieganiu powikłaniom w płucach i nogach.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s