Co to ​​jest rak żołądka?

Rak żołądka – nowotwór, który rozwija się w wyściółki ciała. W normalnych komórkach nabłonka żołądka mnożą się szybko i stale aktualizować warstwę śluzową. W przypadku komórek nowotworowych klonów zaczynają się dzielić w sposób niekontrolowany, a rozwój raka żołądka. W większości przypadków, rak żołądka występuje na tle zmian zapalnych: wrzód, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, obecność H. pylori. Często, w celu rozwoju raka żołądka można wykryć polipy. Na początkowym etapie raka żołądka jest ograniczona część błonie śluzowej. Wraz z rozwojem nowotworu rośnie głębokość i szerokość narządu. Intrigue raka żołądka jest możliwość prowadzić w błonie śluzowej, a częstość występowania guzów może być znacznie większa niż widoczne uszkodzenia śluzówki. W późniejszych stadiach choroby może w innych narządach: jelita grubego, trzustki, wymagające chirurga do wykonywania złożonych kombinowanego. Rak żołądka jest bardzo wcześnie może dawać przerzuty do wątroby, jajników, otrzewnej i innych narządach, z których wiele nie można rozpoznać przed operacją. Dlatego wielu lekarzy zaczynają interweniować w raku żołądka z laparoskopowej diagnostyki (laparoskopii diagnostycznej).

Objawy raka żołądka
Szczególnych objawów raka żołądka nie jest obecny. Jeśli lekarz nie może wspomnieć objawów klinicznych choroby, to jest bardzo zaawansowane stadium.

Diagnoza raka żołądka
Tylko niezawodne metody diagnostycznej dla raka żołądka jest endoskopia (EGD). Powodzenie w diagnostyce wczesnego raka żołądka jest zwiększona w przypadku braku skarg od pacjenta (check-up), a w przypadku stosowania urządzeń cyfrowych z nowoczesnych sposobów kontraście (NBI). endoskopowe ultradźwięki (POL) ma drugorzędne znaczenie dla oceny procesu rozkładu. Połączenie MDCT i MRI może dostarczyć informacji na temat dostępności i lokalizacji przerzutów.

Leczenie raka żołądka
Główną metodą leczenia raka żołądka jest operacja. Efekt promieniowania w raku żołądka w naszym kraju nie jest w użyciu. Adyuvatnaya (profilaktycznego) lub terapeutycznego chemioterapii raka żołądka charakteryzują się wydajnością bardzo niskie. W ciągu ostatnich dziesięcioleci, onkolodzy na całym świecie starają się poprawić wyniki leczenia raka żołądka. Niestety, rak żołądka jest niezwykle odporny na chemioterapię i bardzo szybko wymknąć się spod kontroli najnowocześniejszych metod leczenia. Dlatego wielu lekarzy są w pośpiechu, aby usunąć nowotwór żołądka, bez leczenia, ale średnia długość życia pacjentów pozostaje słaba. A niedawno odkryto sposób na połączenie metod (nowy) protokół, który daje nadzieję na jakościowo nowy poziom długoterminowych wyników leczenia miejscowo zaawansowanego raka żołądka. Jest to nowy protokół, a następnie eksperci KB numer 122.

Nowe w leczeniu miejscowo zaawansowanego raka żołądka
Leczenie miejscowo zaawansowanego raka żołądka jest trudne ze względu na przejście z procesu śluzową nowotworu w głębszych warstwach ciała, układu limfatycznego, a nawet sąsiednich struktur anatomicznych. W pierwszym etapie żołądka endosonography (endoskopowa ultrasonografia) i określa, jak głęboko nowotwór rośnie. Porównując te wyniki z wynikami CT, MRI i histochemia (guz biologia) eksperci Centrum Onkologii odebrać specjalną stawkę przedoperacyjnej chemioterapii. Gdy guz jest zmniejszone, numer 122 KB oncosurgeons przeprowadzić operację usunięcia raka żołądka rozbiór dłuższy węzłów chłonnych (usunięcie węzłów chłonnych). To bardzo ważne, że nasi lekarze zostali przeszkoleni w japońskich klinik onkologicznych. To właśnie w Japonii oznaczone najlepsze długoterminowe wyniki leczenia raka żołądka. Patolog sprawie programu opracowanego w Japonii w celu oceny zmian w guzie (pathomorphosis) oraz obecność mikroprzerzutów. Te dane pozwalają nam wybrać “drugą falę” leczenia, które “kończy działania” pozostałe komórki nowotworowe. Szczególne wyniki uzyskano, gdy guzy są wykrywane cele terapii celowanej. Takie podejście pozwoliło wyleczyć kilku młodych mężczyzn z miejscowo zaawansowanym rakiem żołądka, którzy zostali skazani przy użyciu konwencjonalnego leczenia chirurgicznego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s