Diagnoza raka żołądka

Jeśli objawy się, że masz, można podejrzewać raka żołądka, lekarz musi przeprowadzić pełne badanie w celu określenia ich dokładnej przyczyny. Lekarz może skierować pacjenta do gastroenterologa – specjalistę, który zajmuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu pokarmowego.

Lekarz będzie zadawać pytania o swoje zdrowie i zdrowie członków rodziny. Możesz być wykonywane badania krwi lub innych badań laboratoryjnych. Oprócz tego, odbędzie się:

  • Cel badania: Lekarz dotyka brzucha na ból, obrzęk, obecność grudek, lub innych zmian. Również lekarz sprawdza stan węzłów chłonnych.
  • Endoskopowe badanie: Korzystanie z cienkiej rurki z żarówki na końcu (endoskop), lekarz bada wewnętrznych ścianek żołądka. Przed przystąpieniem do badania przeprowadzone znieczulenie ze znieczulenia gardła spray. Ponadto, może być oferowana sedacji, aby pomóc Ci się zrelaksować. Endoskop jest utrzymywany w żołądku przez usta i przełyk.
  • Badanie z zawieszeniem baru: Ten płyn jest wodna zawiesina siarczanu baru. Jest to płyn, który przypomina kolor kredy, poprawia obraz podczas oglądania aparaturę rentgenowską. Po wprowadzeniu baru musi leżeć na x-ray tabeli. Przy pomocy aparatu rentgenowskiego lekarz będzie monitorować postęp baru w żołądku i dwunastnicy 12. Na tym ekranie można zobaczyć żadnych guzów i wrzodów. W trakcie badania radiologiczne tabela może być nachylony pod różnymi kątami. W wyniku tej zawiesiny przenosi baru w tych kierunkach, które wymagać leczenia.
  • Biopsja: W endoskopu jest urządzenie do pobierania próbek próbki tkanki. Z tym, lekarz prowadzi usunięcia tkanki z żołądka. Tkanki do badania pod mikroskopem, aby wykryć komórek nowotworowych. Biopsja jest jedyną metodą, która pozwala wykazać obecność raka.

Przed biopsją, można zwrócić się do lekarza na następujące pytania:

  • Jak zrobić biopsję?
  • Będzie bolało mnie?
  • Czy istnieje jakieś ryzyko? Czy jest jakaś szansa zakażenia lub krwawienia po biopsji?
  • Kiedy mogę wrócić do normalnej diety?
  • Jak tylko będę wiedział na wyniki?
  • Jeżeli rozpoznanie raka jest potwierdzona, z którymi mogę rozmawiać o tych działaniach? Kiedy?
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s