“Druga opinia” w raku żołądka

Jest możliwe, że przed rozpoczęciem terapii może chcesz dowiedzieć się drugą opinię na temat diagnozy i planu leczenia. Niektórzy pacjenci obawiają się, że dodatkowe konsultacje zaszkodzi lekarza. Nie jest to zwykle bywa. Większość lekarzy witamy drugą opinię. Wiele firm ubezpieczeniowych zapłacić za dodatkowe informacje na żądanie lub na wniosek lekarza. W niektórych firmach, zawarcie drugiego lekarza jest koniecznością.

Dla bardziej specjalistycznych porad można zgodzić się z planu diagnostyki i leczenia, które przedstawioną przez lekarza. Albo może zaproponować inne podejście do leczenia. Bądź co bądź, można uzyskać więcej informacji i być może mają lepszą kontrolę nad sytuacją. Ponadto, w opinii drugiego biegłego daje poczucie pewności w decyzjach, które podejmują.

W celu gromadzenia dokumentacji medycznej i spotkać się z innym lekarzem może zająć trochę czasu i trochę wysiłku. Jeśli potrzebujesz dodatkowych porad kilka tygodni, nie ma nic w tym złego. W większości przypadków, opóźniania początku leczenia nie czyni go mniej skutecznym. Aby mieć pewność, omówić tę możliwe opóźnienie z lekarzem. U niektórych pacjentów z leczenia raka żołądka należy rozpocząć natychmiast.

Istnieje wiele sposobów, aby znaleźć specjalistę do drugiej opinii. Możesz zwrócić się o pomoc do lekarza prowadzącego, udać się do najbliższego szpitala lub dziale klinicznym Uniwersytetu Medycznego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s