Dynamiczne monitorowanie raka żołądka

Po zakończeniu leczenia, lekarz poinformuje o konieczności regularnej kontroli. On cię zbadać i zapytać o zdrowie, obecność jakichkolwiek objawów lub wątpliwości. Być może będziemy analizować krew. Po raz pierwszy każdego roku przeprowadzić skanowanie lub badanie endoskopowe. Badanie może być wymagana przed wznowieniem objawów raka.

Jeśli obawiasz się o pojawieniu się jakichkolwiek objawów między wizyty u lekarza, należy zgłosić je jak najszybciej. Nie trzeba czekać aż do wyznaczonego kontroli.

Co jest wliczone w dynamicznej kontroli?

Po zakończeniu leczenia, lekarz poinformuje o konieczności regularnej kontroli. Podczas spotkania zaplanowano lekarz wykonuje badanie fizykalne i ewentualnie badania krwi. On także poprosi o zdrowie i dostępności wszelkich objawów lub wątpliwości na temat swojej choroby.

Po raz pierwszy każdego roku przeprowadzić skanowanie lub badanie endoskopowe. Badanie jest czasami wymagana przed podejrzeniem nawrotu raka. To można powiedzieć o objawów ani wyników badań.

Po operacji na żołądku, można przyjść do szpitala, aby porozmawiać z dietetykiem. To może negocjować z lekarzem w trakcie rutynowego badania ambulatoryjne. Jeżeli w trakcie wizyty w wyznaczonym szpitala do lekarza w tym samym czasie chcesz porozmawiać z dietetykiem, kontakt z personelem szpitala lub konsultanta, który zorganizować to spotkanie.

Jak często należy dynamiczny obserwacja?

Jeśli masz leczenia chirurgicznego, po raz pierwszy należy regularnie odwiedzać lekarza, aby ocenić stan po zabiegu. Zazwyczaj pierwszy rok przychodzi do chirurga badania raz na 3 miesiące. Jeśli wszystko jest w porządku, a następnie chirurg może odwiedzić co 6 miesięcy.

Jeśli wykonano chemio-lub radioterapię, po zakończeniu leczenia powinni odwiedzić onkologa co kilka tygodni lub miesięcy. Spotkania będą odbywać się stopniowo coraz mniej wspólnego.

2 lata po zakończeniu specjalistów leczenia odwiedzi tylko raz w roku. Jeśli obawiasz się o pojawieniu się jakichkolwiek objawów między wizyty u lekarza, należy zgłosić je jak najszybciej. Nie trzeba czekać aż do wyznaczonego kontroli.

W przypadku zaawansowanej choroby, o których otrzymywali chemioterapii w ciągu pierwszych 2 lat po zakończeniu leczenia należy odwiedzić lekarza co 3 miesiące.

Uczucie niepokoju o regularnych kontroli lekarskich

Dla wielu pacjentów, regularne wizyty u lekarza po zabiegu jest dość nieprzyjemne. Jeśli czujesz się dobrze i żyć pełnią życia, a następnie wizyta w szpitalu może przywrócić wszystkie obawy o raka powrotem. Można uzyskać zwolnienie od rozmowy o swoich uczuciach z bliskim przyjacielem. Jeśli możesz podzielić się swoimi obawami z kimś, to już nie wydaje się tak poważne. Dlatego dziś wielu byłych pacjentów odwiedzić psychoterapeutę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s