Jedzenie po operacji na brzuchu

Odżywianie w raku żołądka jest ważną częścią procesu leczenia. Aby zachować siłę i odzysku musi dostać tyle kalorii, białka, witamin i minerałów.

Zrób dietę, która spełnia Twoje potrzeby do żywienia, dietetyk może pomóc. Plan, w tym rodzaju i ilości żywności, które otrzyma po zabiegu, aby zapobiec utracie masy ciała i uczucie dyskomfortu po jedzeniu. Dietetyk pomoże również podnieść żywności i produktów spożywczych, które spełniają Twoje potrzeby.

Po operacji żołądka trzeba suplementów witamin i składników mineralnych, takich jak witaminy D, wapnia i żelaza. Również wymaga zastrzyki witaminy B12.

Jednak rak żołądka jest często trudne do dostosowania się do jedzenia. Możesz czuć dyskomfort, zmęczenie, brak apetytu. Ponadto, możesz być zaniepokojony nudności i wymioty, zaparcia lub biegunki z leków przeciwnowotworowych i leków przeciwbólowych.

Niektórzy ludzie po operacji żołądka, problemy z spożyciem pokarmów i płynów. Pokarm płynny zbyt szybko do jelita cienkiego, co powoduje antydumpingowe zespół. Jej objawy to bóle brzucha, nudności, wzdęcia, biegunka i zawroty głowy. Aby zapobiec tego zespołu następujących działań:

  • Jedz często, małe posiłki (niektórzy lekarze zalecają 6 posiłków dziennie).
  • Płyn pić przed lub po posiłku.
  • Daj się słodkich pokarmów i napojów (takich jak pliki cookie, cukierki, soki i wody gazowanej) lub zmniejszyć ich liczbę.
  • Poproś lekarza, aby przepisać leki w celu złagodzenia tych objawów.

Pamiętaj, aby powiedzieć, że personel uczestniczy jeśli tracą na wadze lub mają trudności z trawieniem. U niektórych pacjentów z rakiem żołądka otrzymać dodatkowe odżywiania dożylnie. W rzadkich przypadkach może być konieczne tymczasowe sondę postoju do karmienia.

Możesz poprosić dietetyka te pytania dotyczące żywienia:

  • Jakie produkty są najlepiej przystosowane do żywienia po operacji?
  • Jak uniknąć syndromu dumpingu?
  • Czy są jakieś produkty żywnościowe lub napoje, których powinienem unikać?
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s