Objawy raka żołądka

 

Bardzo rzadko rak żołądka wykryto przez przypadek, gdy osoba albo nie narzekać, i zdiagnozowano losowej fibrogastroscopy przejścia podczas badania lekarskiego, w ramach przygotowań do innego zabiegu, leczenia sanatoryjnego, i tak dalej. Zdecydowana większość chorych na raka żołądka iść do lekarza jest przedstawienie niektórych skarg. Jest to na podstawie ich analizy lekarz wyznaczony przez żołądek. Nie ma wątpliwości, że jest nie tylko lekarzem, ale każdy powinien wiedzieć, jakie zmiany w swoim ciele powinien zwrócić uwagę i bez marnowania czasu na wizytę u specjalisty, aby dowiedzieć się ich przyczyny. Gdy mamy do czynienia z rakiem żołądka, zacznie jak najszybciej niezbędnych badań, a tym samym rozpocząć leczenie. To jest bardzo ważne, ponieważ czasem nawet 2-3 miesiące może zrobić różnicę na gorsze.

Niestety, nie ma oznak raka żołądka, których nie można się wahać i natychmiast diagnozowania, jak to jest w przypadku nowotworów skóry, niektóre choroby zakaźne. Objawy guzów żołądka początkowo lekko wyrażone, nie jest dużo zaniepokojenie prawami człowieka i może je zignorować (po prostu nie zwracają uwagi lub samoleczenia), przypisując choroby jakiejkolwiek innej choroby.

Więc jakie są najbardziej typowe skargi na raka żołądka? Co powinien poinformować pacjenta i lekarza?

Prawie wszyscy pacjenci (60-90 procent) raka żołądka skarżą się na dyskomfort lub ból w górnej części brzucha (“żołądka”). Charakter bólu może się zmieniać. Najczęściej jest to ból, nie bardzo silny. Mogą być związane z pokarmu (pojawiać się na “biednym” żołądka, lub odwrotnie, po posiłku) lub się bez istotnej prawidłowości. Często po przyjmowaniu leków żołądkowych (zmniejsza kwasowości, lek przeciw wrzodom) ból może ustąpić lub pójść w ogóle na pewien okres.

Innym objawem, które podlegają pacjentów z rakiem żołądka, jest utrata apetytu i spadek masy ciała. Występuje u około połowy pacjentów. Utrata apetytu może być selektywny (na przykład, nie może być niechęć do mięsa), ale nie jest to konieczne.

Około 10-15 procent pacjentów może pojawić się wymioty “fusy” i / lub czarne luźne stolce (tzw. “melena”). Jest to bardzo niebezpieczne objawy. Sugerują żołądka krwawienie. Kiedy je zobaczyć należy natychmiast wezwać ekipy pogotowia ratunkowego. U wszystkich chorych z krwawieniem żołądka w szpitalu obowiązkowe działu chirurgicznego, a czasem, jeśli nie można zatrzymać leki krwawienie, a operowany w trybie pilnym. Wymioty “fusy” i czarne stolce mogą być krwawienia z wrzodów żołądka lub dwunastnicy, żylaki przełyku.

Większość nowotworów żołądka powoduje ogólne złe samopoczucie, zmęczenie, osłabienie, zmniejszenie tolerancji wysiłku. Praca, która została wykonana wcześniej wolno, teraz było trudne, często istnieje potrzeba, aby położyć się i odpocząć. Takie zarzuty są bardziej powszechne w przypadku dużych guzów.

Istnieje wiele dolegliwości, które mogą być bardziej ufności wskazuje umiejscowienie guza w określonej części żołądka. Jeśli poczucie trudności (jam) spożyciu pokarmu (wstępnie tylko stałe i półpłynnej), oznacza to, że położenie nowotworu w miejscu, gdzie wchodzi przełyk do żołądka (lub wyższy w przełyku). Jeśli nowotwór wpływa na wszystkie części żołądka (suma częściowa lub całkowita zmiana), uczucie szybkiego wysyceniu podczas jedzenia (tak zwany “mały zespół żołądek”). Wynika to z faktu, że dotknięte chorobą nowotworu żołądka przestaje być elastyczna i może nie zaakceptować ilości pożywienia, jak poprzednio. Jeśli guz znajduje się w wylocie żołądka (miejsce, w którym przechodzi do jelita), a następnie przyjść do reklamacji przodka do stałego ciężaru w brzuchu, uczucie stałego przelewu, wymioty żywności, spożywanej na dzień przed (czasem nawet więcej niż 24 godziny temu.) Zaburzenia te są spowodowane przez zwężenie na wylocie z żołądka i ostrym naruszenie żywności z niego. To stagnacji w żołądku i ułatwienia przynosi tylko wymiotów (pacjenci często przyczyną własnych), a wielkość wymiocin w tym przypadku może być do litra lub więcej.

Jeśli guz osiągnął dużą wielkość i przeniesiony poza żołądek, były przerzuty (wtórne nowotworowe guzy w innych organach), a następnie mogą być poważne wychudzenie aż do wyczerpania, zwiększenie wielkości brzucha związane z gromadzeniem się płynu w tym, blado lub żółty skóry, wykryto z żołądka uczucie powstawania nowotworów, a wzrost gruczołów chłonnych (zazwyczaj po lewej obojczyka, pod pachami w lewo), gęstego w pępka. Wszystkie te objawy wskazują zwykle nic z zaawansowanym stadium choroby i ustalenia bardzo złe rokowanie dla odzysku i życia.

Tak więc, raka żołądka jest zdradliwe, ponieważ we wczesnych stadiach jej rozwoju może sam w sobie nie wykazują lub maskująca w innych chorobach przewodu pokarmowego. Obecność któregokolwiek z powyższych dolegliwości (lub innych osób, nękanie) – jest to powód do natychmiastowego leczenia lekarza i badania.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s