Objawy raka żołądka

Rak żołądka we wczesnym stadium, mogą nie być widoczne znaki. Jak guzy pojawiają się takie objawy, jak:

  • Dyskomfort lub ból w okolicy żołądka.
  • Niestrawność, zgaga, odbijanie. Zgaga i zarzucanie często są najwcześniejsze objawy raka żołądka. Wiele osób, u których zdiagnozowano raka żołądka, wystąpienia tych objawów przez wiele lat. Ale objawy te mogą wskazywać, i innych chorób żołądka. Większość ludzi, którzy od dawna cierpiał na niestrawność i wzdęcia przeciwko niemu, rak nigdy nie powstać. Tylko 2% pacjentów, którzy natychmiast wezwać lekarza po wystąpieniu niestrawność i zgaga mówi raka żołądka.
  • Trudności w połykaniu.
  • Nudności i wymioty.
  • Early sytości i wzdęcia po posiłkach. Early sytości po jedzeniu inny wczesny objaw. Jeśli w czasie, z powodu tego, zaczniesz jeść mniej, utraty masy ciała.
  • Krwawe wymioty lub krew w stolcu. Krwawienie może wystąpić nawet we wczesnych stadiach raka żołądka. Przewlekła utrata krwi może prowadzić do anemii – zmniejszenie liczby erytrocytów (czerwonych krwinek). Gdy anemia jest oznaczony bladość i zmęczenie. W ciężkiej niedokrwistości, duszność może wystąpić. Krew wymioty nie zawsze stosuje się do wczesnych objawów raka, ale jest czasem. Ta krew nie może być wyraźnie widoczne w wymioty. Gdy świeże krwawienie – krew jest jasny Krasznai. Z ciemnej krwi brązowy (kolor “fusy”), tak, że to był jakiś czas w żołądku.
  • Inne objawy. Większość chorych na raka żołądka również zauważyć pewne trudności w połykaniu, nudności i ból. Ból Lokalizacja może być inna. Najczęściej występuje w górnej części brzucha. Ból może być zaniepokojony pod mostkiem (w nadbrzuszu) lub nieco niższym. Nie mogą być również nudności i wymioty.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s