Objawy raka żołądka

Rak żołądka – nowotwór, który wpływa na mężczyzn i kobiety. Z reguły, większość ludzi cierpi na 45 lat. Oprócz czynnika wieku, ryzyko jest podwyższone u pacjentów z owrzodzeniami, zapalenie żołądka, przyjmowaniem wiele pikantnych potraw, produktów zawierających substancje rakotwórcze, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu itp.

Objawy raka żołądka

Objawy raka żołądka są charakterystyczne różnych chorobach przewodu pokarmowego, tak wielu pacjentów zdiagnozowano raka żołądka w późniejszych etapach, gdy skuteczne leczenie nie zawsze jest to możliwe. Z tego powodu, należy zwracać uwagę na objawy lęku. Solidnie obecność raka żołądka może być zidentyfikowane dopiero po badaniach diagnostycznych, bo często nie ma żadnych objawów w ogóle lub słabo wyrażone. W każdym przypadku należy udać się do lekarza, jeśli oglądasz na utratę apetytu, utrata masy ciała, uczucie ciężkości w żołądku, zaparcia, niestrawność, częste odbijanie, nudności, itp.

Diagnoza raka żołądka

Jak w przypadku każdego typu raka, leczenia raka żołądka jest najbardziej skuteczny na początku. W diagnostyce choroby przy użyciu nowoczesnego laboratorium i kliniczne: gastroskopii, biopsja, USG jamy brzusznej, RTG, analizy dla markerów nowotworowych, tomografia komputerowa, laparoskopia, itp. W wyniku badania, lekarz jest informowany o etapie raka, lokalizacji, wielkości i gatunku . Istnieje kilka typów raka żołądka:

– Polipowatych raka żołądka – guza w ​​świetle żołądka wydaje się podobny polipy;

– “Rak-wrzód” na brzuchu – podobne do wrzodów z podniesionych krawędzi;

– Rak żołądka jako głęboki krater – nowotwór, który ma wyraźne ograniczenia i rozszerza się obwodowo żołądka tkanki;

Dyfuzyjną naciekający rak żołądka – guz, który ma wpływ na znaczną część żołądka.

Ostatnie dwa nowotwory są najbardziej niebezpieczne szybka klęska zdrowej tkanki i wysokie tempo rozprzestrzeniania się przerzutów.

Należy zauważyć, że leczenie raka żołądka w Izraelu najskuteczniejszym raka na świecie. Zintegrowane podejście do diagnozowania i leczenia dać wynik dodatni w 65% przypadków, a wyższe w wczesnej diagnozy.

Główne metody leczenia raka żołądka w Izraelu

Leczenie chirurgiczne raka żołądka. W zależności od nasilenia choroby, mogą być częściowe lub całkowite wycięcie żołądka. Gdy całkowite usunięcie żołądka, przełyku jest przyszyta do jelita cienkiego. Częściowa resekcja usunięte aż do około 4/5 z żołądka. Jeśli nowotwór jest zlokalizowana w warstwach powierzchniowych błony śluzowej żołądka, to jest usuwany przez endoskopowej resekcji. W ciężkich przypadkach nie zawsze jest możliwe przeprowadzenie radykalnego leczenia chirurgicznego, a następnie stosuje się leczeniu paliatywnym nowotworów, których zadaniem jest zwiększenie świetle żołądka i zatrzymanie krwawienia. Gdy kompleks zastosowanie paliatywnym leczeniu raka żołądka, chemioterapia i radioterapia może zmniejszyć wzrost guzów rakowych i przedłużają życie pacjenta.

W leczeniu promieniowaniem raka żołądka i chemioterapii są uzupełnieniem jednak ich zastosowanie w przypadkach, gdy operacja nie jest możliwa. Ponieważ metody te są stosowane w połączeniu z chirurgicznego leczenia raka żołądka, co zmniejsza ryzyko wystąpienia przerzutów.

Pamiętaj, że rak żołądka posiada wysoką szybkość tworzenia przerzutów, więc nie można tracić czasu na leczenie nieskuteczne i źle. Pacjent ma duże szanse odzysku lub jakość przedłużenie życia, jeśli badanie odbędzie się i leczenie raka żołądka w Izraelu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s