Objawy raka żołądka, objawy, diagnostyka i leczenie

 

Rak żołądka, choroby, w których nieprawidłowe komórki zaczynają rozmnażać się w sposób niekontrolowany w żołądku. Chorobę diagnozuje się częściej u mężczyzn niż u kobiet, i bardzo rzadko występuje u młodych osób dorosłych. Większość osób cierpiących na raka żołądka, są w kategorii wiekowej “over 50”. Gruczolakorak jest najczęstszym typem raka żołądka. O 95 z 100 przypadków raka żołądka zdiagnozowanych są tego typu. Aby bardziej rzadkie rodzaje raka żołądka są: guz zrębu, chłoniak, mięsaków tkanek miękkich. Istnieje wiele czynników, związanych z ryzykiem rozwoju choroby. Czynniki te obejmują: liczbę chronicznych chorób żołądka, infekcje jelitowe oraz zapalenie błony śluzowej żołądka przewlekłe . Przyczynia się do rozwoju raka żołądka i dieta bogata w sól i wędzonych produktów, palenia tytoniu i picia alkoholu.

Wczesne objawy raka żołądka, zwykle niejasne, a nie konkretne, podobne do objawów innych chorób żołądka. Na wczesnym stadium choroby może wskazywać:

 • niestrawność;
 • zgaga;
 • odbijanie;
 • trudności w połykaniu;
 • wzdęcia;
 • wymioty;
 • brak apetytu;
 • utrata masy ciała.

Jeśli takie pozornie nieszkodliwe, złe samopoczucie trwa dłużej niż 5-6 tygodni, aby zobaczyć się z lekarzem, aby określić i rozwiązać problem.

Następujące objawy mogą wskazywać na raka żołądka w późniejszych etapach:

 • chroniczne zmęczenie;
 • bóle żołądka;
 • Niedokrwistość z niedoboru żelaza ;
 • krwawe wymioty;
 • czarne stolce.

 Diagnostyka

Definiując implicite w jego (na początku) objawy raka żołądka, musisz zarejestrować się na pokaz. Należy również poddać coroczne przesiewowe syndrom Barretta. Jeśli potwierdzone odchylenia w celu określenia nowotwór musi przejść kilka badań i testów. Najbardziej dostępne jest badanie endoskopowe. Dzięki specjalnej długiej rury z lampą i kamerą na końcu lekarz zbada wewnętrznej błony śluzowej żołądka, w celu wykrycia obszarów niezwykłych gatunków. Jako alternatywę, wyznaczyć endoskopowej ultrasonografii (endoskopia, używając fal dźwiękowych). Na zdjęciach w żołądku, to jest konieczne, aby prześwietlenie. Przed zabiegiem trzeba pić biały płyn zawierający baru, która przeprowadza kontrast rentgenowskie. X-ray z żołądka mogą być nieskuteczne w wykrywaniu małych guzów, ale obraz ten jest przydatny, aby skonsultować się z kilkoma lekarzami. Diagnosta może również pobrać próbkę tkanki do potwierdzenia diagnozy. Po raka żołądka jest potwierdzone, dalszych badań w celu określenia stopnia zaawansowania choroby. Zwykle przypisuje się skanowanie CT jamy brzusznej, skanów jądrowych (szczególnie w późniejszych stadiach choroby, aby ustalić, czy guz nie rozprzestrzenił się poza żołądka).

Leczenie pacjentów z rakiem jest tylko w szpitalu szpitalnego zespołu onkologii. Leczenie raka żołądka zależy od stopnia zaawansowania choroby, objawów i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Możliwości leczenia może obejmować chirurgiczne usunięcie części żołądka, radioterapii lub chemioterapii do zabijania komórek nowotworowych.

Dieta dla raka żołądka

Oczywiście, diagnoza raka żołądka, trzeba zwrócić szczególną uwagę na odżywianie. Niektóre produkty spożywcze oraz suplementy diety aktywnie pomagają organizmowi w walce z rakiem. Tak, zaleca się, aby dodać kurkumy żywności (znany w medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej, który jest stosowany ze względu na jego właściwości lecznicze i leczniczy). Według ostatnich badań, kurkuma ma silne właściwości antynowotworowe. Kurkuma może powodować apoptozę (mechanizm samozniszczenia komórek nowotworowych).

Zdecydowanie powinni unikać produktów zawierających azotany. Stosowanie produktów zawierających azotany powoduje, że organizm automatycznie konwertuje je do azotynów, które z kolei mogą tworzyć nitrozoaminy. Nitrozoaminy bezpośrednią przyczyną pewnych nowotworów żołądka. Jednakże, tworzenia nitrozoamin może zapobiegać regularne stosowanie przeciwutleniaczy, jak witamina C i witamina E. Główne diety pacjenta z rakiem żołądka powinien składać się z żywności o niskim indeksie glikemicznym. Indeks glikemiczny (GI) mierzy wpływ węglowodanów zawartych w żywności na poziom cukru we krwi (glukozy) we krwi. Żywność o niskim IG są trawione powoli i pomóc w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Produkty o wysokim IG może zmniejszać działanie chemioterapii.

Chorych na raka żołądka Dieta powinna być bogata w witaminy, minerały i błonnik. Zaleca się spożywać świeże owoce i warzywa, zwłaszcza kapusta, brokuły, squash (te warzywa zawierają związki, które mają działanie przeciwnowotworowe). Całe ziarna będzie zdrowe źródło białka i składników odżywczych niezbędnych.

Źródło tłuszczu w diecie powinny być gotowane kurczaka i chude ryby. Należy również pamiętać o produktach, które zwiększają ryzyko rozprzestrzeniania się nowotworu poza żołądka, i unikać ich podczas całego okresu leczenia. Zazwyczaj jest to słodkie i tłuste potrawy, a także konserwy, wykonane z konserwantów. Powinny być całkowicie wykluczone z diety białe pieczywo, ciasta z każdej białej mąki i płatki śniadaniowe. Musimy zrezygnować z tłustych potraw, takich jak ser, masło, śmietana, desery mleczne, itp. Zabronione jest także i czerwone mięso (wieprzowina, wołowina i jagnięcina). To może być zastąpiony tylko z ryb i drobiu.

W konsultacji z lekarzem, można wyeliminować sól z diety. Zużywających duże ilości soli wywołuje pojawienie się wrzodów na ściankach żołądka leczenia osłabionej. Nie zapomnij o “ukrytym” sól, która jest obecna w wielu gotowych do spożycia.

Rak żołądka raczej choroby nieprzyjemne, których leczenie może trwać przez kilka lat. Ważne jest, aby słuchać swojego ciała, w przypadku istotnych objawów, zasięgnąć porady lekarza.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s