Od kogo i gdzie można uzyskać wsparcie?

Rozpoznanie raka żołądka zmienia nie tylko swoje życie, ale także życie ludzi blisko Ciebie. Z tych zmian jest czasami trudne do obsługi. To jest w porządku, jeśli, członkowie Twojej rodziny i przyjaciół, zaczynają szukać pomocy, aby poradzić sobie z uczuciami, które powodują taką diagnozę.

Często istnieją obawy co do terapii, potencjalne działania niepożądane, pobyt w szpitalu, a rachunki medyczne. Użytkownik może również zaniepokojony opiekę rodziny, utrzymanie pracy lub utrzymać aktywny styl życia.

Gdzie można przejść do wsparcia:

  • Lekarze, pielęgniarki i inny personel uczestniczy może odpowiedzieć na pytania dotyczące leczenia, pracy lub innej działalności.
  • Możesz podzielić swoje uczucia i obawy o pracowników socjalnych, psychoterapeutów, czy duchownych. Ponadto pracownicy socjalni mogą pomóc w transporcie, do domu opieki i wsparcia emocjonalnego.
  • Mogą być użyteczne grupy wsparcia. W tych grupach chorych z rakiem żołądka lub członków ich rodzin spotkać innych pacjentów lub ich krewnych. Tu mogą przedyskutować swoje obawy dotyczące choroby, leczenia i działania niepożądane. Grupy oferują wsparcie w osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu. Znajdź odpowiednią grupę wsparcia pomoże personel uczestniczy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s