Oznaki i objawy raka żołądka

Formularz utajonego raka żołądka – najbardziej niebezpieczny i rokowanie z powodu zbyt ciężkich późnym objawów choroby. Takie postacie obejmują przypadki długotrwałego oczywiście utajonej choroby, kiedy pierwsze oznaki wykrywane w zaawansowanym procesie lub gdy rak żołądka wykrywany jako losowej odkryciu przez X-ray lub endoskopii.

Badanie fizykalne zazwyczaj pozwala pacjentom podejrzewa nowotwór złośliwy tylko w zaawansowanych stadiach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby zmniejszyć napięcie skóry, z jej bladą ziemisty, zmniejszając połysk i witalność oczy. W niektórych przypadkach nie jest wyczerpanie pacjenta, staje się ociężały, ospały, wygląda przedwcześnie wieku.
W badaniu palpacyjnym jamy brzusznej można czasem zidentyfikować guza w nadbrzuszu. Przerzuty do wątroby najczęściej dotknięte, więc uważać omacywanie wątroby jest niezbędne, nie tylko z podejrzeniem raka żołądka, ale także w przypadku ustalenia rozpoznania do generowania odpowiedniej strategii leczenia. Należy również zwrócić uwagę na obecność wodobrzusza. Świetne diagnostyczne znaczenie jest wykrycie przerzutów w poszczególnych obszarach: w lewo nad obojczykiem, w pępku, jajnika, przestrzeni Douglas. Jednak wszystko to są objawy zaawansowanej biegu raka.

Badania laboratoryjne mają znaczenie drugorzędne. W większości przypadków raka żołądka obserwowano stopniowe zmniejszenie wydzielania kwasu solnego do jego całkowitego zaniku (ahilii). Jednakże, przy normalnym lub nawet podwyższone funkcji wytwarzania kwasu nie wyklucza raka żołądka. Buforowane kwasowości żołądka obserwowano głównie w postaci pierwotnego raka żołądka. Umiejscowienie guza ma również wpływ na poziom kwasowości w organizmie inacidity raka żołądka obchodzony w prawie wszystkich pacjentów, i raka strażnika może pozostać przechowywane przez długi czas.

Zmiany w krwi obwodowej jest rzadkością w późnych stadiach choroby. Anemia rozwija się zwykle wtórne do trwałej utraty krwi. Wtórnej niedokrwistości w niedobarwliwej rakiem żołądka może towarzyszyć płytek krwi, co jest niezwykłe dla innych typów niedokrwistości. Wraz z rozwojem nowotworu, przerzuty i powikłania zapalne towarzyszące neutrofilowego leukocytoza, oznaczone czasem – leukemoid reakcji, jak również wzrost ESR.

Wartość diagnostyczna pozytywnej reakcji na krew utajoną w stolcu, które obserwuje się w niemal 90% przypadków raka żołądka. Jednakże reakcja ta nie jest specyficzna dla złośliwej zmiany, mogą być korzystne w innych chorobach przewodu pokarmowego.

Rozpoznanie raka żołądka Radiologicznej w zaawansowanych stadiach zazwyczaj nie stwarza wielkie trudności. Exophytic rosnący guz pojawia się marginalny, co najmniej – central wada nadzienie. Wypełnienie ubytku jest nieregularny, ząbkowane lub rodzaj kalafiora. W próchnicy Exophytic tworzą guz uprawy spodek nowotworu. Charakterystyka rentgenowskie objawem tej postaci raka żołądka jest odkrycie składu w środku baru
Guz wypełnienie ubytku. Trudności diagnostyczne pojawiają się tylko wtedy, gdy naciekowa rosnąca (endofitycznych) rak żołądka. Podczas napełniania endofitycznych raka wada jest płaska, przy czym ściany żołądka w pobliżu obszaru uszkodzenia nie peristaltiruyut powodu infiltracji warstwy mięśniowej. Dzięki rozprzestrzeniania podśluzowej nowotworu śluzówki zwolnienia nie może znacznie się zmieniać, ale fałdy błony śluzowej zostaje zagęszczony, sztywne, nieco niestabilny w trakcie badania, żołądka jest zdeformowany. Gdy owrzodzenie endofitycznych nowotworów wykazują płytkiej niszy.

Funkcja radiograficznego górnej rak żołądka są cień na tle żołądka bańki, jego deformacja, przepływ objawy, zwiększając odległość między lewą zarysu grzbietu i środkowej ściany żołądka, opóźnione zawiesinę baru w dolnej części przełyku. Gdy nowotwór piloroantralnom, wraz z wykrywania nowotworów wykryto pierwsze oznaki zwężenia i łamania opróżniania żołądka.

Badanie endoskopowe nie może określić położenie i kształt guza, ale także w celu wytworzenia ostatecznego sprawdzenia biopsji raka żołądka.
Gastropically obraz zaawansowanego raka żołądka jest dość typowa, istnieją dwa główne rodzaje raka: 1) rak z głównie exophytic wzrostu (polipowatych, owrzodzenie), 2) raka z głównie endofitycznych wzrostu naciekową (naciekowa-wrzodziejące, rozproszone).

Polipowatych carcinoma – jasne wytyczenie granic guza na szerokiej podstawie, wystające do światła żołądka. Powierzchnia guza jest zwykle nierówna, nierówna. Czasami na górnej części urządzenia oznaczone owrzodzenie i martwicę. Stained guza mogą być różne – od intensywnej czerwieni na szaro-żółto.

Owrzodzenie raka charakteryzuje wrzodu z wysokimi szeroki margines. Ostre krawędzie z wrzodu, saped i mają widok na wale, który wznosi się znacznie ponad powierzchnię błony śluzowej, przypominający spodek i misy. Dno owrzodzenia rakową, zazwyczaj nierówne, pokryte brudnym szarym lub ciemno brązowy Patyna. Na dnie owrzodzenia widać zakrzepy zakrzepem i naczyń.

Naciekowe-wrzodziejące rodzaj raka jest owrzodzenie, które znajduje się w środkowej części infiltrowanej części błony śluzowej żołądka. Wrzód może mieć gładką dolną, ale częściej jest nierówna, nierówne. Wał jest często nieobecny lub łagodne wyrażona i nie otaczają całą wrzód. W niektórych miejscach krawędź wrzodu natychmiast przechodzi do sąsiedniego błony śluzowej z naciekiem tkanki nowotworowej. Fałdy odcięte przez krawędź wrzód sztywnego nie zmienia się w czasie nadmuchiwania żołądka powietrzem. Błona śluzowa w tej szarej strefie blado, czasami żółto-czerwony kolor z licznymi krwotokami.

Rozlany rak nie ma wyraźnych granic. Z wzrost podśluzówkowego diagnostyki endoskopowej raka jest dość trudne i opiera się na pośrednich objawów: sztywność ściany w klęsce zmian subtelnych elewacji i koloru błon śluzowych. Dzięki zaangażowaniu śluzówki obserwowano typowy endoskopową obraz “złośliwego” ulgi (wybrzuszenia danego obszaru, nadal “zamrożone” fałdy Spready złe powietrze, brak perystaltyki, “martwe” wygląd błony śluzowej, w których dominujący kolor odcieni szarości).

Badanie histologiczne materiału wykonane obserwacji ma kluczowe znaczenie w ustaleniu ostatecznego rozpoznania raka żołądka i typu morfologicznego.

Ostateczna diagnoza jest zalecane, jeśli to możliwe, wskazać rodzaj konstrukcji do panujących składnika gruczołowego: brodawkowatego, cylindryczne, blennogenic, raka perstnevidnokletochny. W zależności od stopnia zróżnicowania następujących rodzajów raka gruczołowego:
1) dobrze zróżnicowany, reprezentowana przez gruczołowych struktur, które by ich organizacji i składu komórkowego w większości przypadków mają odrębny podobieństwo do komórek nabłonka metaplastyczne jelitowego raka żołądka (typ);
2) umiarkowanie zróżnicowany gruczolakorak, który zajmuje pozycję pośrednią między gatunkami dobrze i niezróżnicowanych;
3) słabo zróżnicowanym guzów, w który może być trudny do określenia struktury gruczołowej;
4) rak niezróżnicowany – nowotwór złośliwy, że nie ma żadnych objawów różnicowania i nie tworzą struktury gruczołowej.

Do określania rodzaju wzrostu raka żołądka stosując następujące pojęcia: guzem litym – komórki nowotworu stanowią nici, które są ściśle obok siebie, oddzielone cienkie warstwy skóry, nowotworów tego rodzaju ma większą tendencję do endofitycznych wzrost i przerzuty nowotworu; rdzeniasty (rdzeniasty) raka różni oznaczony przewagę Miąższ z podścieliska, zwiększając egzo-lub endofitycznych łatwo wrzód, dając powszechne przerzutów scirrhoma (scirrhoma) charakteryzuje nemnogomislennymi nietypowych hyperchromatic komórki ułożone w grupach lub nici grubego włókna tkanki łącznej, charakteryzującym się wyraźnym scirrhoma endofitycznych wzrostu naciekową, z nim rokowania nvihudshy pooperacyjne.

Badanie cytologiczne materiału komórkowego otrzymanego przez ukierunkowany biopsji może znacznie pomóc w diagnozowaniu raka żołądka. Obraz cytologiczny raka wygląda kolorowe, polimorficzny. Komórki zostały umieszczone w klastrach, powstawanie kompleksu, lub są rozdzielone. Komórki o różnych kształtach i rozmiarach. Vacuolated cytoplazmy. Jądra często powiększenie, okrągłe, owalne, hyperchromatic, często nie do cytoplazmy (“naked”). W jądrach różnych rozmiarach są zdefiniowane jąderka.

Kwestie organizacyjne wczesnej diagnostyce raka żołądka
Tylko wczesna diagnoza pozwala na radykalne chirurgicznego leczenia pacjentów. Jednak nawet w wyspecjalizowanych instytucji chirurgicznych i onkologicznych terminowe rozpoznanie raka żołądka (etap I i ​​II) nie więcej niż 20-25%, a wczesna forma raka jest
Wykryto tylko 5-10% przypadków.

Dzięki poprawie klinicznych, zwiększając wykorzystanie sieci dochodzący z wysoce informacyjnymi metod diagnostycznych, takich jak fibergastroscope z biopsji, fluoroskopii z intensyfikacji obrazu, fluoroskopii, krupnokadrovaya ulepszone diagnozowania raka żołądka na wczesnym etapie procesu.

Największe sukcesy w aktywnej wykrywania wczesnych postaci raka żołądka w Japonii, która jest przede wszystkim ze względu na dobrze rozwinięty system środków organizacyjnych. Istnieją dwie wersje masowego badań profilaktycznych populacji. W ramach pierwszej opcji początkowo prowadzone badania ludności z automatycznego przetwarzania danych. Osoby, które mogą być podejrzane o raka żołądka (około 14%) jest kierowana do x-ray pokazów. W przypadku wykrycia zmian ogniskowych, wykonują gastroskopii z biopsją. Inną możliwością jest to, że wszystkie osoby powyżej 40 roku brzuchu lub klatce piersiowej rentgenowskie przeprowadzone badania gastroskopowej (przy użyciu endoskopu z kamerą umieszczoną w przedniej urządzenia i umożliwia panoramowanie). W przypadku zmiany, podejrzanych o raka, mianować gastroskopii z biopsją. Zgodnie z tym podejściem, wczesne wykrywanie raka żołądka 20-30, a nawet 47% wszystkich wykrywanych nowotworów.

Organizacja badania przesiewowe całej populacji nie jest jeszcze dostępne, więc follow-up istnieje grupa osób ze zwiększonym ryzykiem raka żołądka.

By przedrakowych chorób żołądka, wymagających obserwacji, zwykle określane przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, choroby Menetrier, polipy gruczolakowate, przewlekły wrzód żołądka, niedokrwistość złośliwą. Nie ma potrzeby wątpienia włączenie zagrożonej pacjentów poddanych resekcji żołądka, nawet w przypadku zmian łagodnych. Obecnie, dużą rolę w rozwoju nowotworów złośliwych dołączyć zaburzenia immunologiczne, w tym wrodzonych i nabytych immunologicznych, osoby z tych zaburzeń należy kontrolować.

Pacjenci z chorobami przedrakowych, szczególnie osoby w wieku 40-60 lat powinny być rutynowo poddawane systematycznej X-ray badania żołądka, zwykle 1 na rok. Ostatnio, do tego w klatce piersiowej krupnokadrovuyu rentgenowskie. Rentgenowskie odpowiedniego zastępcę z endoskopowo. Przy najmniejszym podejrzeniu możliwości gastroskopii złośliwości z biopsji powinny być obowiązkowe, a negatywne dane powinny być powtarzane w 1,3 i 6 miesięcy.

Szczególną uwagę należy zwrócić na pacjentów z przedrakowych zmian w błonie śluzowej żołądka, które są teraz w połączeniu z pojęciem dysplazji. Dysplazja – szerokie pojęcie obejmujące nabłonka patologii na poziomie komórek i tkanek. Przydzielić 3 stopnie dysplazji: I stopnia niewiele różni hyperchromatosis i zwiększenie średnicy jąder, zmniejszenie wydzielania śluzu, zwiększona jądrowej cytoplazmatyczny wskaźnik, typowe jelita metaplazji, dysplazji z II stopnia zmiany te wzrasta, ilość mitoz w obszarze jelita metaplazji komórek kubkowych oraz komórek Paneth zmniejszona, z III stopnia dysplazji zwiększa giperhromatoz, obserwowane atypii jądrowej polimorfizm, wzrost liczby mitozy, polaryzacji zaburzeniami, żadna tajemnica fałszywego wielordzeniowych nabłonek.

Pacjentów z nowo rozpoznaną przedrakowych zmian błony śluzowej żołądka wymagają obowiązkowego badania w szpitalu. Po potwierdzeniu III stopnia dysplazji powinny być bardzo prawdopodobne podejrzenie raka żołądka i zdecydować się na operację. Należy jednak mieć na uwadze, że dysplazja jest procesem dynamicznym. Z zastrzeżeniem jego progresji od łagodnego do ciężkiego, w pewnej stabilizacji wagi, regresji do wyginięcia. Dlatego w przypadkach, gdy nie ma żadnych innych okoliczności obciążających (podłoże genetyczne, zmniejszenie reaktywności immunologicznej) pacjentów ustanawiają klinicznego nadzoru. Pierwszy gastropically badania z biopsją należy wykonać w 1, 3 i 6 miesięcy po wypisie ze szpitala, a następnie co najmniej 2 razy w roku.

Organizacja badania profilaktyczne i badania kliniczne osób z chorobami przedrakowych przeprowadzane są w klinice i przychodni specjalistycznych. Konieczne jest tworzenie dużych centrów diagnostycznych, które powinny koncentrować się nowoczesne high-oszczędnych urządzeń i sprzętu medycznego, jak również najbardziej wykwalifikowany personel.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s