Oznaki i objawy raka żołądka

Niestety, objawy raka żołądka nie mają jasny wyraz, np. w nowotworach skóry i niektórych chorób zakaźnych. W początkowym stadium objawów chorobowych i objawów raka żołądka prawie nigdy nie pokazano i nie przeszkadza ludziom, którzy po prostu albo nie zwracają uwagi na nich, bądź pracujących we własnych diagnostyki i leczenia siebie przypisując złe samopoczucie inną, mniej niebezpieczną chorobą.
Jakie dolegliwości są typowe dla raka żołądka? Co powinno budzić obawy i ostrzec pacjenta i lekarza?
Prawie 90% pacjentów z rakiem żołądka świętować dyskomfort lub nieprzyjemny ból w nadbrzuszu. Rodzaj schorzenia mogą być zróżnicowane. Najczęściej ból nie jest bardzo silny, “dokuczliwy”. Mogą być związane z pokarmu i znajduje się albo z przejadanie się, lub na odwrót, na czczo. Po zrobieniu żadnego bólu żołądka i środków (takich jak przeciwwrzodowe leków lub leków zmniejszających kwasowość) ból może ustąpić lub nawet przejść, ale tylko przez krótki okres czasu.
Innym sygnałem i objawów raka żołądka jest utrata apetytu i spadek masy ciała. Obserwuje się u około 50% pacjentów z anoreksją często jest selektywnym, w szczególności, nie jest niechęć do całego mięsa, choć niekoniecznie.
Około 10-15% pacjentów zauważyć pojawienie się czarnego płynnego stolca i kolor wymiocin fusów kawy. Te objawy raka żołądka są najbardziej niebezpieczne, ponieważ wskazują na obecność żołądka krwawienia. Jeśli te tendencje należy natychmiast wezwać pogotowie. Wszyscy pacjenci z żołądka krwawienie w celu awaryjnego dostarczone do działu operacyjnego, a jeśli nie można zatrzymać krwawienie z pomocą leków, przeprowadził operację awaryjnego. Te cechy mogą świadczyć o obecności choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.

Większość nowotworów żołądka towarzyszy zmęczenie, złe samopoczucie, osłabienie i złej tolerancji wysiłku. Praca, która została wykonana przed łatwo i szybko, jest teraz podane wszystko z wielkim trudem. Najczęściej nie ma potrzeby, aby położyć się i odpocząć. Takie objawy typowe dla guzów nowotworowych żołądka rozmiar większy.
Istnieją pewne dolegliwości, które są wysoce prawdopodobne, aby pomóc ocenić położenia guza. Jeśli istnieje odczucie trudności z połykaniem (na początku tylko trudne, ale z czasem i cieczy), po czym ten sugeruje, że nowotwór znajduje się gdzieś na skrzyżowaniu przełyk do żołądka. W przypadkach, gdy guz został uderzony przez wszystkie wydziały żołądka (zwany ultimate przegrana), jedząc leżeć niemal natychmiastowe uczucie sytości (lub “mały zespół żołądek”). To dlatego, że chore żołądka traci swoją elastyczność i nie może mieć taką samą ilość pokarmu. Gdy guz znajduje się na wylocie z żołądka do jelita najbliżej, pacjenci zauważyć stały ciężar w żołądku, stałe uczucie pełności w jamie brzusznej. Często nie ma wymioty, czasem nawet żywności spożywane dni temu. Tego rodzaju zaburzenia związane z zwężenie na wylocie z żołądka i naruszenie wyjściu żywności. Produkty stagnacji w żołądku, a ulga jest tylko poprzez wymioty, a pacjenci często mają się do jej przyczyny.

Jeśli guz osiągnął imponujący rozmiar, rozprzestrzenił się poza żołądek i przerzuty, pacjenci wykazują ostry spadek masy ciała, aż do wyczerpania, zwiększenie wielkości żołądka (ze względu na dużą ilość zgromadzonego płynu w nim), i żółknięcie bladość skóry. Kiedy nie uczucie wykryć guza formacji, konsolidacji i zmienić rozmiar węzłów chłonnych (zwłaszcza pod lewą pachą, nad obojczykiem, po lewej), gęsta guzek w pępku. Objawy raka żołądka wykazały zaawansowanym stadium choroby i złego rokowania na wyzdrowienie.
Tak więc, można powiedzieć, że na raka żołądka – to dość podstępny choroba, która w początkowej fazie sama nie wydaje i sprytnie zamaskowane jako inne dolegliwości. Obecność któregokolwiek z powyższych dolegliwości jest istotnym powodem do natychmiastowego odwołania się do specjalisty i pełne badania lekarskie.
Główne objawy raka żołądka:

  • Dyskomfort, dyskomfort lub ból w okolicy pępka;
  • Uczucie ciężaru po każdym posiłku;
  • Wymioty i nudności;
  • Znaczne zmniejszenie lub całkowita utrata apetytu;
  • Trudności w połykaniu;
  • Early sytości;
  • Krwawienie. Powstaje na skutek korozji komórek nowotworowych z naczynia krwionośnego. W żołądku objaw raka jest dość rzadkie;
 • Zmęczenie i ogólne osłabienie.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s