Przyczyny raka żołądka

W strukturze zachorowalności i śmiertelności w Rosji raka żołądka jest drugim po raku płuc. Każdego roku w naszym kraju obejmuje około 50.000 nowych przypadków tej choroby, co stanowi ponad 14% wszystkich nowotworów złośliwych. Około 47.000 Rosjan umiera każdego roku z powodu raka żołądka. W większości krajów częstość męskich 2 razy wyższe niż u kobiet.

Przyczyny raka żołądka w ogóle, i raka żołądka do autentyczności nie są znane. Założona tylko niektóre, ale nie bez znaczenia dla wyglądu nowotworowych czynników predysponujących. Na przykład:

• Nadużywanie produktów o dużej liczby zwierząt tłuszczów.
• Jedzenie warzyw o wysokiej zawartości azotanów i azotynów. Uważa się, że azotany i azotyny są rakotwórcze metabolity, że długotrwała ekspozycja na nabłonku żołądka może stymulować regenerację komórek, a jego autonomicznego rozwoju. Głównym źródłem azotanów i azotynów (90%) w żywności są warzywa. Należą do nich kapustę, w tym kolor, marchew, sałata, seler, buraki, szpinak. Stężenie azotanów i azotynów w warzywach jest bardzo zróżnicowane, w zależności od sposobu ich uprawy, warunków przechowywania, rodzaju nawozu i wody wykorzystywanej do nawadniania.
• Korzystanie z wędzonych i suszonych pokarmów, które zawierają również znaczne ilości azotanów i azotynów. A do takich produktów znajduje się ser i piwo. Azotany i azotyny są dostępne i inne napoje alkoholowe, grzyby, przyprawy. Non-Food źródłem azotanów i azotynów w organizmie człowieka są dla palących i kosmetyki.
• używanie alkoholu. Według niektórych badaczy, sam alkohol może zwiększyć ryzyko raka żołądka.

Stany przedrakowe choroby żołądka nazywa się stan, który z czasem może stać się raka lub ich tle bardziej narażone na rozwój raka. Takie choroby obejmują:

• Przewlekłe owrzodzenia żołądka.
• W polipy żołądka.
• Przerosłe Menetries żołądka.
• Szkodliwe (B12 – niedobór) anemia.
• Przewlekłe zapalenie żołądka z niskiej kwasowości żołądka.
• ryzyko raka żołądka jest wyższe u osób, które nie przeszły usunięcie części żołądka z powodu innej choroby.

Ryzyko raka zależy od stopnia zanikowe zapalenie żołądka towarzyszących, co zmniejsza kwasowość soku żołądkowego, wzrost drobnoustrojów zwiększa tworzenie związków azotowych. Wrzód żołądka. Do niedawna uważano, że około 12% z rakiem żołądka się. Nowsze badania wykazały, że w większości przypadków tak zwanych ran transformacji w raka są wcześnie rak żołądka z owrzodzeniem. Większość naukowców uważa, że ​​prawdziwa złośliwość wrzodów żołądka, prawdopodobnie nie więcej niż 2%.

Leczenie raka jest bardziej skuteczne, gdy zostanie wykryty wcześnie, tzn. przed rozpoczęciem rozprzestrzeniania w organizmie. Niższy wzrost raka, łatwiej jest sobie z tym poradzić. Czym jest rak? To jest guz nowotworowy, które mogą rozwijać się w organizmie człowieka bez objawów. Rak przyczyną mutacji komórek jest, gdy nie jest nieodwracalne uszkodzenie DNA (genów) czynników, takich jak promieniowanie nadfioletowe, radioaktywności, środków chemicznych i innych mutacji DNA powoduje niekontrolowany podział komórek i powstawania nietypowych komórek, co dodatkowo prowadzi do mnożenia guza formacji. Guz łagodny naciska na otaczające tkanki, złośliwych nowotworów rośnie do otaczających tkanek. Komórki nowotworowe dzielą się szybko i podróżować przez ciała przez krew i limfę. W takim przypadku, komórki nowotworowe są zdeponowane w innych narządach i tworzenia nowych ognisk niekontrolowanego wzrostu guza. Proces ten nazywa się przerzutów. Rozwój raka w późniejszych etapach wytwarza substancje toksyczne, zakłócając procesy odżywiania ciała i utrudnia normalne funkcjonowanie organów ciała. W końcowym stadium raka pacjenta staje się blada i wyczerpana, traci siłę życia, a ostatecznie śmierć. Dlatego zalecamy rutynowego badania endoskopowego dla wczesnego wykrywania raka i podstaw jej skutecznego leczenia.

Rak żołądka nie rozwija się natychmiast. On przechodzi przez pewne etapy w rozwoju. Pierwszy to zapalenie błony śluzowej żołądka, następnie przekształca się przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka, zanik śluzu, przeciwko którym występują nieprawidłowe komórki, które powstają i raka. Ten sposób jest nazywany Carrera kaskady. Przyczyną zapalenia żołądka jest często zakażenia Helicobacter pylori (H. pylori), jest w stanie się bez tlenu w soku żołądkowym kwasu. Jest ich toksyn zabija normalne komórki w żołądku, co powoduje wrzody, zapalenie żołądka i raka. Wieloletnie bakterie nośnika prowadzi do zaniku błony śluzowej żołądka, to znaczy zmniejsza wielokrotnie liczbę komórek, ich żywotność, przestają spełniać swoją funkcję. Próbując jakoś nadrobić straconych komórek, inne komórki walczą rosnąć tak szybko, jak to możliwe, że jest coraz powszechniejsze. Jednak na pewnym etapie ich rozwoju, zaczynają nabywać nietypowe właściwości i stają się nowotworowe. Helicobacter pylori – patogen, że mikroargonizm kolonizuje błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, co powoduje przewlekłe zapalenie. Helicobacter pylori zakażenie duży procent populacji, ale objawy kliniczne nie zawsze są identyfikowane. W większości przypadków zakażenie przebiega bezobjawowo. Ale oznacza NR jest jednym z najczęstszych przyczyn przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka, i może powodować pośrednictwem błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, rak żołądka i chłoniaka. Rozwój nowotworu okrężnicy i powolne. Według wielu badaczy początkowo pojawia mikropolip, stopniowo przekształcania gruczolaka, z którego rozwija się nowotwór. Polipy, gruczolaki, guz przez długi czas nie ujawnia się. Dopiero w późniejszych etapach może wykazywać pewne oznaki krwawienia, niedokrwistość, lub niedrożność jelit występuje. Ale w tym stadium guza jest bardzo często przedstawia przerzuty do innych narządów i znacznie pomaga pacjentowi nie jest możliwe.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s