Przyczyny raka żołądka

Jednym z najbardziej powszechnych nowotworów – raka żołądka. Co roku powoduje śmierć ponad pół miliona osób na świecie. Różne kraje mają różne poziomy zachorowalności. Mniej często rak żołądka występuje w Stanach Zjednoczonych, a częściej w Japonii, choć inne nowotwory w tym kraju mają niższe stawki wśród krajów rozwiniętych.

Jakie są przyczyny raka żołądka? Dlaczego jest to tak powszechne? Dlatego mogą rozwijać się w dowolnej części żołądka? Połączenia takie wywołuje raka żołądka, jak złego odżywiania, ekspozycji na substancje rakotwórcze. Ale to jest tylko czynniki, które przyczyniają się do guza, a nie rzeczywista przyczyna choroby.

Przyczyną raka jest mutacją komórek, co prowadzi do niekontrolowanego podziału komórek, a włączyć je do guza. Jeśli guz łagodny, że wywiera nacisk na sąsiednich narządów. Nowotwory złośliwe atakują otaczające tkanki, jej komórki dzielą się bardzo szybko i dostać się do innych narządów. W ten sposób tworzą przerzuty. Proces rozwoju raka jest znacznie szybszy w obecności czynników, które przyczyniają się do tego.

Do czynników ryzyka raka żołądka?

  • Podwyższony poziom tłuszczów zwierzęcych, azotanów i azotynów w żywności,
  • Spożycie alkoholu,
  • Przewlekłe choroby żołądka,
  • Chirurgiczne usunięcie części żołądka z powodu innych chorób.

Azotany i azotyny są przyjmować z posiłkiem głównie. Warzywa, które muszą być obecne w naszej diecie, często zawierają duże ilości tych szkodliwych substancji. Duże znaczenie ma miejsce i sposób uprawy warzyw. Warzywa szklarniowe są zawsze bardziej bogate w azotany niż te uprawiane w otwartym polu, jak szklarnie sugeruje wyższe dawki chemikaliów.

Każdy lekarz powie, że kiełbasa – to jeden z produktów najbardziej szkodliwych. W trakcie palenia rakotwórczych powstają, a jeśli do tego dodać, że nowoczesne produkty wędzone nawet nie palili i potraktowano barwników i środków chemicznych, które szkodzi jego zastosowania będą oczywiste. Wiele azotanów dostaje się do organizmu z serem, piwo. Na ogół jakikolwiek alkohol daje rakotwórczych ciała, a ponadto, że pobudza wzrost komórek nowotworowych. “Dostawcy” z azotynów i azotanów mogą być leki, takie jak nitrogliceryna.

Wiadomo, że najbardziej rak żołądka występuje u osób często spożywają ostre i gorące jedzenie. Te produkty mogą powodować krótkotrwałe zapalenie błony śluzowej żołądka. Wiadomo również, że osoby o wysokiej kwasowości soków żołądkowych w żołądku mniej narażone na rozwój raka niż od. Można wymienić wiele różnych czynników. Wszystkie są pośrednie przyczyny raka żołądka, główną przyczyną zmiany jakości komórek, tj. w ich transformacji w komórki nowotworowe. Ale dlaczego niektórzy ludzie doświadczają degeneracji komórek, a nie innych, jest wciąż wątpliwa.

Najczęściej mechanizm raka żołądka jest w następujący sposób. Po pierwsze, nie ma żołądka, przelewa się do postaci chronicznej, i wrzody żołądka. Zapalenie błony śluzowej żołądka i wrzody często są pochodzenia bakteryjnego. Helicobacter pylori, osiedlenia się w żołądku, co prowadzi do jego zaniku błony śluzowej, a zatem zmniejszenie liczby komórek. Organizm stara się wypełnić tę lukę wzrost innych komórek, które na pewnym etapie rozwoju stają się komórki nowotworowe nabywają nieprawidłowe właściwości.

Objawy i oznaki życia na raka żołądka jest w dużej mierze zależne od stadium choroby.

  • W jednym etapie rozprzestrzenienia nowotworu w śluzówce żołądka. Pięcioletnia przeżywalność – 80%. Problemem jest to, że tylko raka żołądka jest wykrywany na tym etapie jest bardzo rzadki.
  • Stadium raka żołądka 2 charakteryzuje inwazji guza w warstwie podśluzówkowego i muskularne. Nie mogą być przerzuty w węzłach chłonnych. Na tym etapie, pięcioletnia przeżywalność nieco ponad 50%.
  • W etapie 3 guz może przedłużyć do sąsiednich narządów, przerzuty rozprzestrzeniają do bardziej odległych narządów. Rak żołądka jest diagnozowana, Grade 3 jest znacznie więcej niż 1 i 2. 15 do 38% pacjentów z tym rozpoznaniem żyją pięć lat po diagnozie.
  • Na czwartym etapie rozwoju przerzutów odległych, rozpad guza można rozpocząć. Jest to w tym stadium raka żołądka rozpoznaje i w większości przypadków. Często długość życia jednego roku. Statystyki pięcioletnie przeżycia nie więcej niż 5%.

Rak żołądka – podstępna choroba, nie może budzić długo martwić. Dlatego też diagnoza często gdy choroba zaszło za daleko.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s