Rak: Leczenie, Objawy, Zapobieganie

 

Objawy raka żołądka

W dzisiejszym świecie z tak trudnych warunkach środowiskowych ludzie są o wiele bardziej narażone na choroby raka różnych narządów.

Rak żołądka – jest jedną z najbardziej powszechnych chorób nowotworowych, które mogą rozwijać się w dowolnej części ciała, a rozprzestrzeniają się w przełyku, płuc i wątroby.

Jakie są objawy raka żołądka

Jakie są objawy raka żołądka? Niestety, wczesne stadia choroby nie manifest lub są maskowane przez inne istniejące choroby.

Wiele osób zastanawia się, co objawy raka żołądka.

Główne objawy raka żołądka

W początkowych stadiach choroby, nie ma wyraźnych objawów klinicznych. Istnieją tylko lokalne objawy raka żołądka.

   1. Brak poczucia satysfakcji z bycia nasycony food.
   2. Uczucie pełności w nadbrzuszu, brzucha nudne.
   3. Zmniejszenie lub brak apetytu.
   4. Odrzucenie ciężkiej, mięsa głównie odżywiania.
   5. Ograniczenie ilości jedzenia.
   6. Nie może być niestrawność: nudności, wymioty.
   7. Ogólne osłabienie, zmęczenie, zmniejszona wydajność.
   8. Niewyjaśniony spadek masy ciała.
   9. Siedzący tryb życia.
   10. Depresja, apatia, aby wszystko wokół niego.
   11. W zaawansowanych stadiach raka żołądka wzrasta do temperatury 38 stopni Celsjusza.
   12. Niższy poziom hemoglobiny.

Zobaczmy co objawy raka żołądka istnieje.

Pierwsze objawy raka żołądka

Pierwsze objawy raka żołądka występują dość późno. Przez długi czas ta choroba może przebiegać bezobjawowo najczęstszych objawów raka żołądka występują po przerzutów i przejąć dużą powierzchnię błony śluzowej organu Dopiero wtedy rozpocznie..:

   1) nudności i wymioty;
   2), ból w nadbrzuszu;
   3) utrata apetytu;
   4) zmniejszenie masy ciała.

W szybko rozwijającym się rakiem żołądka?

W szybko rozwijającym się rakiem żołądka? Przeważnie rak żołądka rozwija się bardzo powoli. Przednowotworowych stadia choroby mogą trwać dłużej niż dziesięć, a nawet dwadzieścia lat. Choroba jest wykrywana za późno, zazwyczaj na etapie rozwoju, gdy pacjent jest prawie niemożliwe do wyleczenia. W ponad połowie diagnoza raka piersi raka żołądka śmiertelne. A wszystko dlatego, że na początku nikt nie podejrzewa, że ​​występowanie i rozwój tej choroby podstępnej. Kiedy do lekarza, aby uratować życie nie jest możliwe.

Zarażone raka żołądka rozwija się bardzo szybko, jeśli nie eliminuje bakterii. Jest on przymocowany do ściany żołądka, zwielokrotnia i niszczy komórki organizmu, które może prowadzić do raka.

Jak wykryć raka żołądka?

Aby nie uruchomi rozwoju choroby, konieczne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób wykrywania raka żołądka.

   1. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na zmiany w trybie oszczędzania energii. Jeżeli osoba odmawia okresowo oferowane mu jedzenie z powodu braku apetytu, w zwykłej porze do niego do rozpoznania raka żołądka.
   2. Zwróć uwagę na straty bezmyślne masy, które występuje na początku choroby z powodu zatrucia.
   3. Może również pojawić się migreny, zawroty głowy, gorączka.

Diagnoza raka żołądka

Diagnostyce raka żołądka przeprowadzone kilkoma sposobami.

   1. Fibrogastroskopija – najbardziej skuteczne i bezbolesne metody diagnozowania. Odbywa się to poprzez wprowadzenie sondę żołądkową soczewki długość i urządzenie oświetleniowe z jednej strony, podczas gdy drugi jest okularu. Wygląda i lekarza.
   2. Biopsja podejrzanych obszarach ściany żołądka.
   3. Wykrywanie specyficznych markerów w krwi pacjenta.
   4. Biochemiczne i CBC w raku żołądka można zidentyfikować i anemii naruszeniu metabolizmu białek w organizmie człowieka.
   5. Fluoroskopii, w których wydajność pić na pusty żołądek baru zawieszenia, a następnie wykonać zdjęcie rentgenowskie. Jeśli nie ma guza wypełnienia niektórych części żołądka.
   6. Do tej pory w diagnostyce raka żołądka, metody, takie jak tomografia komputerowa, USG, laparoskopia, rezonansu magnetycznego stosowane w rzadkich przypadkach.

Według badania patologicznego nowotworów złośliwych można określić, wygląda na to, raka żołądka. Zasadniczo jest gruczolakorak. W innych przypadkach, to jest albo gładkokomórkowymi lub chłoniaka nieziarniczego. Przed rozpoczęciem operacji należy odróżnić od raka chłoniaka, jako metody leczenia są różne.

Rak żołądka jest wykrywany w stadium 4 Osiemdziesiąt procent pacjentów. Jego lekarstwo nie jest praktycznie możliwe. Aby przedłużyć żywotność niewiele, spędzić polichemioterapii których pożądane jest wykonywać blisko domu.

Rak żołądka u dzieci

Rak żołądka u dzieci jest niezwykle rzadkie. Częstość występowania jest niemal jedno dziecko na milion dzieci. I chłopcy cierpią na nią częściej dziewczęta. Przejawia się to choroby u dzieci w taki sam sposób, jak u dorosłych. Diagnoza jest w nich jest bardzo trudne ze względu na rzadkie występowanie tej choroby.

Jeśli masz jakieś podejrzane objawy, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Po wszystkim stracony czas może kosztować życie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s