Rak żołądka

 

Rak żołądka jest częstym i “zło” rak. Według WHO, na świecie co roku ponad 755.000 nowych przypadków raka żołądka. Rak żołądka jest drugą co do częstości występowania raka i śmiertelności w Rosji, po raku płuc. Każdego roku w naszym kraju rozpoznaje się ponad 48 milionów nowych przypadków tej choroby, co stanowi ponad 11% wszystkich nowotworów złośliwych. W Rosji, rak żołądka występuje 2,5 razy częściej niż w krajach Europy Zachodniej, a 6 razy częściej niż w USA. Zdecydowana większość przypadków są starsze niż 45 lat. Około 45.000 Rosjan umiera każdego roku z powodu raka żołądka. Umieralności z rakiem żołądka Rosja zajmuje pierwsze miejsce na świecie.

Przednowotwór
W większości przypadków raka żołądka nie występuje w próżni. Jest to najczęściej wykrywane na tle istniejących warunków, które maskować objawy najpierw rozwinąć nowotwór złośliwy, sprawiają, że trudno zdiagnozować i zrazić właściwą diagnozę. W przypadku chorób żołądka, które mogą być przypisane do przedrakowego rangi jak przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka (szczególnie), wrzody żołądka, polipy, niedokrwistości złośliwej, jak również Menetries chorobowych. Wszystkie te choroby mogą trwać przez lata, bez wchodzenia w raka. Jeśli jednak zaczyna się rozwijać nowotwór złośliwy, “zwykłe” objawy istniejących chorób zmniejszyć czujność pacjenta i lekarza nie pozwala na wczesne rozpoznanie właściwej.

Do 75% nowo zdiagnozowanych chorych na raka żołądka w przeszłości diagnostyce przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka. Przewlekłe zapalenie żołądka jest bardzo częstą chorobą. Praktycznie każdy dorosły regularnie odczuwać dyskomfort, a czasami ból w żołądku. Nie jest to jednak powód, który sprawia, że ​​pracownik najemny i loaded zasięgnąć porady lekarza jest. W ruchu żuć tabletki na zgagę, wypić coś do zmniejszenia bólu i pobiegł do pracy. Jeśli rozpoznanie przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka nie było, to zwykle przyciąga do niej uwagę nawet mniej. Zazwyczaj choroba, stałego leczenia i mniej uwagi do nudnego ranę. W tym przypadku, zapalenie błony śluzowej żołądka nadal rozwijać się możliwość rozwoju raka żołądka.

Wrzodowa stosuje się również do powszechnych chorób. Z 6% do 10% dorosłej populacji cierpi z powodu wrzodów żołądka. Ryzyka malegnizatsii (złośliwość), tj. wrzody jej przekształcenia w raka, jest wystarczająco duży. Średnio 25% pacjentów z rakiem żołądka cierpi z powodu choroby wrzodowej żołądka. Uważa się, że prawdopodobieństwo złośliwości większej krzywizny wrzód żołądka wynosi około 100%. Ryzyko złośliwości wrzody średnicy większej niż 2 cm, jest znacznie wyższa niż w mniejszych wrzodów. Pomimo faktu, że złośliwości wrzody żołądka obserwowano zmian w objawach klinicznych, co powoduje zanik okresowości i nawrót choroby (sezonowego znika ataków, zmniejsza okresy remisji), ból staje się mniej intensywny i przyjmuje stałe, niezależnie od pokarmu jest zmniejszone znacznie apetytu, utrata masy ciała wzrasta, tkliwość zmniejsza, nie jest od razu alarmujące cierpliwy i zachęcić go do przekazania gastroskopii. Szczególnie biorąc pod uwagę, że 70 – 80% chorych w raku wrzodów zaobserwować krótkotrwałe poprawy ogólnego wyniku umorzenia kliniczne objawy choroby wrzodowej.

Zgodnie z polipami (polipowatość) rozumie łagodnego żołądka pochodzenia nabłonkowego innego pochodzenia, wystające do światła żołądka. Przeznaczyć gruczolakowate i rozrost polipów. Szansa złośliwych polipów jest wystarczająco mały i znajduje się nie więcej niż 1%. Najczęściej zachodzi transformacja nowotworowa polipy, których średnica jest większa niż 2 cm

Niedokrwistość złośliwą – przejawem witaminy B12 w organizmie spowodowane wrodzoną niezdolność żołądek do wydzielania substancji niezbędnych do jej wchłaniania w jelitach. Niedokrwistość złośliwą zwykle towarzyszy ciężkie zanikowego zapalenia błony śluzowej żołądka, które w rzeczywistości stanowi czynnik ryzyka dla raka żołądka.

Choroba Menetries (przerostowa gastropatii) jest rzadką chorobą charakteryzującą się tworzeniem dużych dodatkowych fałdy, zmniejszenie wytwarzania kwasu solnego, utrata białka z uwagi na uszkodzenie komórek błony śluzowej żołądka. Uważa się, że w 15% przypadków choroby Menetries przekształcony raka żołądka.

Rak może rozwijać się w dowolnej części żołądka, ale najczęściej występuje w dalszym trzeciej. Najczęściej, rak rozwija się u odźwiernika koniec żołądku – 60-70% pacjentów. U 10-15% pacjentów z nowotworem o mniejszej krzywizny żołądka, w 8-10% z pacjentów wykazało raka żołądka w bliższym 2 – 5% – raka w przedniej i tylnej ściany żołądka. Większa krzywizna raka żołądka jest wykrywany mniej niż 1% pacjentów. W 3-5% pacjentów wykazało istnienie zmian nowotworowych w żołądku.

Początek choroby, objawów, podstawowe zasady diagnostyce raka żołądka
W początkowych stadiach choroby rozwija się bezobjawowo lub “zamaskowane” przez innych istniejących chorób, a zdecydowana większość przypadków wykrytych w losowej ustalenia. Głównymi objawami są: ból w nadbrzuszu, brak apetytu, objawy dyspeptyczne. Ból promieniujący do tyłu może wskazywać, że kiełkowanie z trzustki, a pacjenci często traktowane z diagnozą “trzustki” lub “niski” ból pleców. Wymioty często oznacza umiejscowienia guza w antrum (lub o całkowitej klęski tworzenia żołądka w postaci “sztywnej rury”), dysfagia – lokalizacja w wpustu. Umiejscowienia guza dna żołądka może powodować ból w lewym górnym kwadrancie lub w klatce piersiowej, udając choroby wieńcowej. Jednak u większości pacjentów we wczesnych stadiach raka żołądka są niespecyficzne dolegliwości, najczęściej dyspeptic charakter. Na zwężenie (zwężenie) wyjścia żołądka uczucie pełności po jedzeniu, nudności, odbijanie, “zgniłe” i wymioty. Guz może być źródłem krwawienia, która objawia się w czarne stolce, wymioty “fusy” anemiczne.

Prowadząc metoda diagnozowania raka żołądka jest esophagogastroduodenoscopy z jednoczesnym biopsji. Z połączeniem esophagogastroduodenoscopy i biopsję możliwość dokonania właściwego i terminowego diagnozę, nawet we wczesnych stadiach raka żołądka jest około 95%.

X-ray badania żołądka jest drugim najważniejszym sposobem diagnozowania raka żołądka. Fluoroskopii określić rozprzestrzenianie się nowotworu w obszarze przełyku i dwunastnicy, 12, które mają wpływ na wybór dostępu do linii i planowania pracy. W przypadku metody podśluzówkowej wzrostu guza można radiologiczną prowadzi do rozpoznania.

Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i rezonansu magnetycznego jądrowego przeprowadzono w celu potwierdzenia diagnozy, ich głównym zadaniem jest ustalenie obecności przerzutów w wątrobie, węzłach chłonnych, kości i płuc.

Laparoskopia jest stosowany w przypadku, gdy istnieje podejrzenie obecności przerzutów odległych nie można zidentyfikować za pomocą konwencjonalnych metod (USG jamy brzusznej, badanie kliniczne) – w całkowitej klęsce żołądka, wodobrzusza podejrzanych, z powiększonych jajników u kobiet.

Obowiązujące metody w diagnostyce raka żołądka są USG jamy brzusznej i klatki piersiowej X-ray.

Klasyfikacja raka żołądka
Obecnie proponowane i stosowane w praktyce, raka różnych żołądka Klasyfikacja oparta na cechach klinicznych i morfologicznych.

Inscenizacja raka żołądka:
Etap I – mały, jasno zdefiniowane guza, znajdujący się w grubości błony śluzowej i podśluzówki w żołądku, nie ma regionalnych przerzutów;
Etap II – guz, rośnie do warstw mięśni brzucha, ale nie kiełkujących surowiczy pokrywę jego żołądek zachowuje mobilność w pobliskich węzłów chłonnych, przerzutów samotne;
Etap III – guz o znacznych rozmiarach, które rozciąga się poza ściany żołądka, były lutowane i rośnie do sąsiadujących narządach i drastycznie ogranicza ruchliwość żołądka, takich jak nowotwór lub mniejsze, wieloregionalnych przerzutami;
Etap IV – guz dowolnej wielkości i dowolnego rodzaju w obecności przerzutów.

Międzynarodowa Klasyfikacja raka, na podstawie definicji w zakresie rozprzestrzeniania się nowotworu przed leczeniem z oznaczeniem swojego systemu TNM (tumor – guz pierwotny, nodulus – regionalne węzły chłonne, przerzuty – przerzuty odległe).

 T guza pierwotnego 
 TX wystarczających danych do oceny guza pierwotnego 
 T0 guz pierwotny nie jest określony 
 Tis pre-inwazyjny rak: guz intraepiteliyaalnaya bez inwazji 
 Błony śluzowe własnych 
 T1 guz nacieka ściany żołądka do podśluzówkowej 
 T2 guz nacieka kosmówki do subserous skorupkach 
 T3 guz nacieka błonie surowiczej (otrzewna trzewna) 
 bez inwazji w sąsiednich struktur 
 T4 guz nacieka sąsiednie struktury 
 N regionalnych węzłów chłonnych 
 NX nie ma wystarczających danych, aby ocenić regionalnych węzłów chłonnych 
 N0 ma dowodów regionalnych węzłów chłonnych z przerzutami 
 N1 przerzuty do węzłów chłonnych w perigastralnyh 
 żadne dalsze 3 cm od krawędzi guza pierwotnego 
 N2 przerzuty do węzłów chłonnych perigastralnyh dala 
 więcej niż 3 cm od krawędzi guza pierwotnego i węzłów limfatichpskih 
 umieszczone wzdłuż lewej żołądka, często wątroby, śledziony lub 
 celiakii tętnic. 
 M przerzuty odległe

Klasyfikacja histologiczne:
1. Gruczolakorak:
a) brodawkowatego;
b) rurowy;
c) śluzowy;
g) sygnet rak.
2. Gruczołowy rak płaskonabłonkowy.
3. Rak płaskonabłonkowy.
4. Rak niezróżnicowany.
5. Dajaca raka.

 Makroskopowo (wygląd) wyodrębnia: 
 1. Polipowatych carcinoma (exophytic) - w postaci polipa 
 2. Spodek-jak rak (exophytic) - ponieważ guz jest niszczony w centrum, 
 tworzy kształt spodka - saped, duże marże z krateru w centrum. 
 3. Wrzodziejące-naciekowa 
 4. Rozlana naciekowa. W tej postaci choroby 
 Wspólne jest naciek nowotworu 
 błony śluzowej i podśluzowej.

Klasyfikacja histologiczne:
1. Gruczolakorak:
a) brodawkowatego;
b) rurowy;
c) śluzowy;
g) sygnet rak.
2. Gruczołowy rak płaskonabłonkowy.
3. Rak płaskonabłonkowy.
4. Rak niezróżnicowany.
5. Dajaca raka.

 Makroskopowo (wygląd) wyodrębnia: 
 1. Polipowatych carcinoma (exophytic) - w postaci polipa 
 2. Spodek-jak rak (exophytic) - ponieważ guz jest niszczony w centrum, 
 tworzy kształt spodka - saped, duże marże z krateru w centrum. 
 3. Wrzodziejące-naciekowa 
 4. Rozlana naciekowa. W tej postaci choroby 
 Wspólne jest naciek nowotworu 
 błony śluzowej i podśluzowej.

Podstawowe zasady leczenia raka żołądka
Leczenie raka żołądka obejmuje kilka etapów
– Leczenie neoadjuwantowa
– Leczenie chirurgiczne
– Leczenie uzupełniające

Indukcyjnej chemioterapii raka żołądka.

Większość pacjentów w czasie poszukiwania pomocy medycznej mają miejscowo zaawansowanego raka żołądka. Zgodnie z miejscowym występowania nowotworem letnie przeżycia po zabiegu wynosi około 30% ze względu na rozwój regionalnego nawrotu i systemowego progresji choroby. Dlatego przed operacją gospodarstwo lub neoadiuwantowej chemioterapii jest ważnym elementem w podnoszeniu pacjenta szanse na wyleczenie.
Pomimo różnych opinii na temat wykonalności neoadiuwantowej terapii, jego uzasadnienie, nie mogą być kwestionowane. Czułość żołądkowej komórek nowotworowych na leki chemioterapeutyczne okazało, stąd problem zmniejszenia stopnia zaawansowania choroby, w przypadku włączenia w leczeniu Stavrinol ® jest realne.

Leczenie chirurgiczne raka żołądka
Technika chirurgiczna jest “złoty standard” w leczeniu pacjentów z rakiem żołądka. Żadne inne metody leczenia nie mogą zastąpić operację. W zależności od zakresu operacji guza wielkości mogą się różnić od endoskopowej resekcji błony śluzowej żołądka w połączeniu wykonywanie zaawansowanych operacji. Jest teraz dość powszechnie stosowaną techniką operacji urządzenia chłonnego żołądka (limfadenektomia), które pozwalają także na usunięciu pierwotnego guza do usunięcia strefy węzłowe przerzutów, które w niektórych przypadkach ma to pozytywny wpływ na wyniki długoterminowych.

Po nowotworów żołądka kiełkowania do sąsiedniego resekcji narządów powszechnie stosowane struktury zaangażowane (wątroba, jelita grubego, nerki, trzustka, nadnercza, śledziona). W przypadku braku przerzutów w wątrobie, do otrzewnej “pakietów” regionalnych węzłów mogą być wykonywane tak rozległych działań w gastropancreatoduodenectomy resekcji.

Leczenie wspomagające raka żołądka
Nawet jeśli guz i lokalnych węzłów chłonnych zostały usunięte chirurgicznie, jest rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych. W czasie pracy jest możliwe obecność mikroprzerzutów, które są zbyt małe, aby wykryć, ale może spowodować nawrót nowotworu w przyszłości.Celem chemioterapii uzupełniającej jest wpływ tych mikro-przerzutów raka żołądka, pozostałych po chirurgicznym usunięciu guza pierwotnego i makrometastazov (jeśli są dostępne).
Rak żołądka nie jest bardzo wrażliwy na chemioterapię. Skuteczność standardowej chemioterapii w raku żołądka nie przekracza 30-40%. Zastosowanie Stavrinol ® w chemioterapii jest w stanie poprawić swoją efektywność i zwiększyć przeżywalność obiektywnie. Zastosowanie Stavrinol ® w ramach chemioterapii poprawia jakość życia, zwiększa przeżycie wolne od choroby znacząco zwiększa długość życia w nieoperacyjnego raka żołądka.

Radioterapia

Radioterapia jako niezależny leczeniu raka żołądka nie jest bardzo skuteczny. Radioterapia jest zwykle używany jako dodatkowej metody do trwającego kompleksowego leczenia, może zawierać tylko przedoperacyjnej, opiekę pooperacyjną tylko albo oba. Stosowany również leczenia śródoperacyjnego.

Wyniki leczenia pacjentów z rakiem żołądka są w dużym stopniu zależne od stadium guza. Przede wszystkim, 5-letnie przeżycia określa etap zmiany nowotworowej. W przypadku braku przerzutów i odpowiednie leczenie 5-letniego przeżycia mogą być tak wysokie, jak 75% do 90%, z obecnością przerzutów w regionalnych węzłach chłonnych, 5-letnie przeżycie wynosi 28%, w obecności przerzutów odległych 5-letnia przeżywalność mniej niż 7%.

Stavrinol ® w leczeniu raka żołądka
Rak żołądka jest poważnym problemem społecznym. Trudności w wczesnej diagnozie, prowadząc do późnego wykrywania nowotworu prowadzi do pogorszenia wyników leczenia. Niska skuteczność chemioterapii raka żołądka stwarza dodatkowe problemy w osiągnięciu pozytywne wyniki w leczeniu tej choroby. Aplikacje Stavrinol ® w leczeniu raka żołądka może znacznie poprawić wyniki.

Zastosowanie Stavrinol ® w chemioterapii uzupełniającej raka żołądka może znacznie poprawić jego efektywność. Nanocząsteczki, które są częścią Stavrinol ® «kij» do błony komórek rakowych, zakłócając jej jedzenie i oddychanie. Spowodowane przez efekt toksyczny zakłóca normalne funkcjonowanie komórek nowotworowych i zwiększa wrażliwość na chemioterapię, powodując jego zniszczenie

Najważniejszym elementem, który zwiększa skuteczność chemioterapii jest zdolność do nanocząstek Stavrinol ® stymuluje wnikanie leku w komórce nowotworowej. Zwiększenie stężenia leku prowadzi do większej ekspozycji na komórki chemioterapii raka, który prowadzi do jej śmierci.

Interakcje nanocząstek ® Stavrinol z błoną komórkową komórek nowotworowych wyzwala apoptozy (reakcja autoimmunologiczna, w których komórki nowotworowe są zaatakowane i zniszczone przez limfocyty T). Ten zniszczone najbardziej aktywnie dzielących się komórek nowotworowych, który zwykle znajduje się w zewnętrznej warstwie rosnącego guza.

Zastosowanie Stavrinol ® umożliwia znacznie zmienia przepływ chemioterapii. Gdy otrzymasz Stavrinol ® znacznie zmniejszyć negatywne objawy chemioterapii – poprawia ogólną kondycję pacjentów, żadnych efektów toksycznych po podaniu chemioterapii, często nie jest przewidywany znaczne pogorszenie wyników badań krwi, rzadko wskazuje na rozwój infekcji bakteryjnych i wirusowych. Efekty te Stavrinol ® może rozwiązać dwa podstawowe problemy, które ograniczają skuteczność chemioterapii. Po pierwsze, co eliminuje potrzebę zmniejszenia chemioterapii z powodu złej tolerancji leczenia pacjenta (co jest szczególnie ważne w przypadku starszych pacjentów). Po drugie, ryzyko zanika z powodu przedwczesnego zakończenia chemioterapii wyraził negatywne reakcje. Efekt ten Stavrinol ® jest szczególnie ważne na etapach III i IV, gdy nowotwór aktywne leczenie z ciężkimi toksyczności często uniemożliwiają kontynuowanie leczenia pacjenta zgodnie z optymalny schemat leczenia.

W przypadku pacjenta wyrażone działanie toksyczne, co uniemożliwia dalsze leczenie, Stavrinol ® jest stosowany jako niezależna trakcie terapii. Obciążenie 5-dniowy lub 10-dniowy lub 15-dniowy kurs, aby ustabilizować stan pacjenta, zmniejszyć wygląd zatrucia, daje możliwość kontynuowania leczenia. Po chemioterapii przyjmującego Stavrinol ® wykazuje znacznie większą wydajność.

Zastosowanie Stavrinol ® może znacznie poprawić wyniki leczenia chorych na raka żołądka, zwiększa przeżywalność, poprawić jakość życia pacjentów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s