Rak żołądka leczenie

Przegląd
Rak żołądka – nowotwór złośliwy, który rozwija się w błonie śluzowej żołądka. W Rosji, rak żołądka jest drugą najwyższą częstość występowania innych nowotworów, za raka płuc u mężczyzn i raka piersi u kobiet. Należy rozumieć, że istnieje wiele wariantów tego nowotworu. Różnią się one pod względem morfologii, lokalizacja, skłonność do przerzutów i rokowanie.
Przyczyny raka żołądka
Na razie lekarze nie mają jasnego stanowiska w sprawie przyczyn raka żołądka, ale możemy powiedzieć z dużą pewnością o czynnikach ryzyka choroby. Należą do nich:
– Narażenia na działanie czynników rakotwórczych (konserwanty, nitrozoaminy, bardzo surowe, wędzone, tłuszcz, Refried lub pikantne jedzenie);
– Infectious czynnikiem (zakażenie Helicobacter pylori, ulubionym siedliskiem który żołądka);
– Alkohol i tytoń;
– Czynnik dziedziczny.
By przedrakowe m.in. przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód trawienny, niedokrwistości złośliwej, post-wycięcie żołądka, polipy żołądka, itp.
W ostatnich latach obserwuje się zmniejszenie częstości występowania raka żołądka w krajach rozwiniętych. Jest to spowodowane przede wszystkim do prowadzenia zdrowej polityki żywieniowej: poprawy warunków przechowywania produktów, zamiast wędzenie, solenie i marynowanie, co prowadzi do gromadzenia się substancji rakotwórczych bardziej skłonni do korzystania zamrożenie, zwiększone spożycie świeżych owoców i warzyw.
Objawy raka żołądka
Niestety, wczesne stadia raka żołądka prawie nigdy nie widziałem. Pierwsze objawy to nie są specyficzne: osłabienie, zmęczenie, utrata masy ciała, utrata apetytu. Wraz ze wzrostem guza może pojawić się ból w nadbrzuszu, uczucie pełności po jedzeniu, nudności, odbijanie i wymioty. Większość nowotworów rośnie bez objawów, aż późnym etapie. Dlatego wczesne wykrycie raka żołądka należy regularnie kontrolować. Wcześniej guza rozpoznania skuteczniejsze będzie traktowana.
Powikłania
Przerzuty raka żołądka najczęściej w wątrobie i płucach. Obecność przerzutów sugeruje czwartego etapu procesu nowotworu, gdy lekarstwo jest prawie niemożliwe do osiągnięcia. Jednakże, dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia może przedłużyć życie pacjentów przez wystarczająco długi okres czasu.
Co możesz zrobić
Każdy nowotwór powinien być traktowany w specjalistycznych szpitalach właściwych onkologów. Jeśli zdiagnozowano raka żołądka, nie opóźniać leczenia w dogodnym momencie. Wcześniejsze leczenie, tym lepszy jest wynik. Podczas leczenia spróbować dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza. Wyślij wszystkie swoje siły do ​​walki z chorobą.
Co może lekarz
Wstępne badania obejmują ogólne i biochemiczne analizy krwi, USG jamy brzusznej, fibrogastroduodenoscopy (gastroskopia, FEGDS) z biopsji widocznych podmiotów, a także X-ray studium kontrastu przełyku i żołądka. Być może bardziej trafna diagnoza będzie potrzebował tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego lub laparoskopowej eksploracji.
Leczenie raka żołądka jest skomplikowane. Głównym leczenia jest operacja. Żadne inne metody nie mogą zastąpić operację. Jednakże, w zależności od sytuacji, gdy pacjent może być przypisane różne kombinacje promieniowanie i chemioterapię.
Profilaktyka
Profilaktyka raka żołądka jest terminowe leczenie przedrakowych warunkach, z zastrzeżeniem zdrowej diety, rzucenie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu. Bardzo ważne jest przejście rocznych badań kontrolnych z lekarzem.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s