Rak żołądka: Objawy

Mimo, że liczba pacjentów w Europie onkologii zmniejszyć raka żołądka pozostaje rozpowszechnionym gatunkiem w tym ludzkiego nowotworu.

Jednym z najważniejszych czynników, który zwiększa ryzyko rozwoju choroby, jest Pilori Helicobucter zakażenie. Rak żołądka rozwija się szybko, jeśli nie podjąć wysiłek, aby wyeliminować tę bakterię. Jest on przymocowany do ściany żołądka i zostały odtwarzania i niszczenia komórek narządu. W sumie, to może prowadzić do raka żołądka, w leczeniu których – skomplikowany proces długotrwały.

Ryzyko zachorowania na raka żołądka i zwiększa się z powodu osłabienia błony śluzowej ciała. Diagnoza jest wykonany przed operacją, ale objawy nie wystarczą. W szczególności należy mieć na wyniki badania histopatologicznego, materiał otrzymywany endoskopii (EGD). Ponadto, aby określić dokładnie, jak w leczeniu raka żołądka, należy wyjaśnić zakres guza. Szacuje się, według badania USG lub skan CT jamy brzusznej i / lub promieniowania rentgenowskiego lub tomografii komputerowej płuc. Jest też taka procedura, jak EndoUZI. To pozwala określić głębokość inwazji nowotworowej i ocenić stan węzłów chłonnych. Jeśli jakiekolwiek objawy wskazują raka żołądka przez przerzutami do kości , to jest coraz izotopowa badania kości.

Zwykle, w zależności od badania patologicznego raka można stwierdzić, wydaje się, raka żołądka. W 90% przypadków jest to gruczolakorak. W innych przypadkach – jest to albo chłoniaka nieziarniczego lub gładkokomórkowymi. Przed przystąpieniem do chirurgicznego leczenia raka żołądka, ważne jest, aby odróżnić gruczolakoraka (sam nowotwór) z chłoniakiem. Jest to konieczne, ponieważ podejście do leczenia tych chorób są zasadniczo różne od siebie.

Pierwsze objawy raka żołądka – jest on skarg pacjentów:

utrata masy ciała (62%);
ból brzucha (52%);
nudności (34%);
anoreksja (32%);
zaburzenia połykania (26%).

Jeśli istnieje podejrzenie raka żołądka, lekarze decydują, jak działać w celu ustalenia dokładnej diagnozy.

Jak rozpoznać raka żołądka? Po pierwsze, należy wiedzieć, że markery nowotworowe, które nie są wykorzystywane do kontroli choroby, ponieważ nie zawsze zwiększa się w obecności takich nowotworów. Jednak lekarze nadal zwracając uwagę na:

antygen rakowo-płodowy (CEA), który jest 40-50% pacjentów zwiększona;
alfa-fetoproteiny, który jest podwyższony w 30% przypadków;
CA 19-9, który jest również zwiększone u 30% pacjentów.

Jeśli, zanim znacznik interwencja chirurgiczna była zwiększona, a następnie powróciła do normalnego poziomu, to parametr może być uważany kryteriów diagnostycznych dla dalszej obserwacji pacjenta.
Leczenie raka żołądka

Do tej pory, leczenie jest możliwe tylko za pomocą operacji w przypadku braku przerzutów. Tryb pracy jest określony w zależności od odmiany i lokalizacji nowotworu żołądka, nowotwory rozmiarach i objawów. Lekarze mogą przypisać sumy częściowej resekcji żołądka (częściowe usunięcie żołądka) lub po prostu wycięcie żołądka (całkowite usunięcie z organizmu). Niezależnie od postaci raka żołądka oraz objawy przerzutowych węzłów chłonnych Dokładne dziś jest bardzo trudna do określenia. Zazwyczaj leczenie żołądkowego 4 zakłada D2rezektsiyu krok bez usuwania trzustki i śledziony.

Po wykryciu nowotworu 4 klasy żołądka leczenie może obejmować pooperacyjną radioterapię. Jest częścią standardu opieki w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, ale w Europie i Rosji nie jest używany.

Rak żołądka objawia się w różny sposób, ale w każdym przypadku, chemioterapia przed operacją nie stosuje się. Tylko badania przeprowadzone. Zapobieganie pooperacyjnego nawrotu choroby w chemioterapii podawanej w przypadku raka zmiany regionalnych węzłów chłonnych, oraz w przypadku inwazji guza w błonie surowiczej żołądka lub uwolnienia jej zewnętrznej powierzchni powłoki.

Pacjentom zaleca się przyjmowanie 6-8 kursy. Podstawą Chemioterapia, niezależnie od tego, jakie objawy były przed operacją, pochodne fluorowe są: fluorouracyl, ftorafur, Xeloda, UFT. Lek ten w połączeniu z innymi himiosredstvami.

Jeśli powołanie specjalnej terapii przerzutów odległych są wykrywane, a następnie spędzić chemioterapię i lokalny wpływ na przerzuty jak chemoembolization, radioablyatsii i innych specjalistów oprócz pochodnych fluoru mogą także TAXOL, związki platyny, mitomycyna C, kamptotecyny, itp.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s