Rak żołądka objawy

Rak żołądka – nowotwór, który charakteryzuje się do rozwoju nowotworów złośliwych (rak żołądka) z nabłonka błony śluzowej żołądka.
Nowe w zrozumieniu choroby

Istotnym wydarzeniem było otwarcie bakterii Helicobacter pylori. Do tego odkrycia został uhonorowany Nagrodą Nobla. Mamy udowodnić przyczynową rolę bakterii Helicobacter pylori w występowaniu raka żołądka. Ludzie, którzy odkryli go pokazano antybiotykoterapii. Po pomyślnym zakończeniu tej terapii zmniejsza pacjenta przed infekcją i zminimalizować ryzyko raka żołądka w przyszłości.

Zastosowanie technologii genowej w medycynie doprowadziło do rzeczywistego obrotu w onkologii. Otwarte naukowcy monoklonalne blokujące receptory na powierzchni komórek nowotworowych, białka Her2/neu nie mogą wraz z nią, a zwiększone podział komórek staje się niemożliwe. Leczniczy efekt występuje tylko na komórki nowotworowe bez wpływu na zdrowie. Obecnie stosowanie cząsteczkowa kierowanej (targentnoy) terapii w leczeniu raka żołądka – jest ścieżka drogę poprawy dla wielu pacjentów.
O raku żołądka

Czynniki ryzyka

Należy zauważyć, że główne czynniki przyczyniające się do raka żołądka są przedrakowych zmian w żołądku, zwyczaje żywieniowe i środowiska:

Niedobór • w diecie świeżych owoców i warzyw, dużo ryb, mięsa, solone, wędzone i palonej produktów silnie, jedzenie słabo zachowane i produktów przeterminowanych;
• spożycie azotanów i azotynów;
• palenie i nadmierne spożycie alkoholu.

Ponadto ważnymi czynnikami ryzyka są:

• polipy gruczolakowate;
• przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka;
• Korzystaj powyżej żołądka, zwłaszcza po 15 lub więcej lat po operacji;
• pre-anemia złośliwa (choroba przewlekła z niepełnosprawnością do wchłaniania witaminy B-12);
• Zakażenie Helicobacter;
• wywiad rodzinny w kierunku raka żołądka (rak żołądka był wcześniej w bliskich);
• otyłość;
• choroba wrzodowa żołądka.

Transformacji złośliwej choroby wrzodowej żołądka występuje głównie w antralnych wrzody i subkardialnom, przewlekłe, nie gojące się owrzodzenia utrzymują. Należy zauważyć, że z wiekiem, ryzyko chorób, takich jak rak żołądka, jest znacznie zwiększona.

Rak żołądka. Objawy.

Musisz wiedzieć, że rak żołądka jest zawsze poprzedzone “stanie rakowe” – pewne zmiany w komórki wyściełające żołądek – metaplazji i dysplazji nabłonka żołądka. Zmiany takie mogą wystąpić w przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Rak żołądka we wczesnym stadium pokazuje ogólne i niespecyficzne objawy.

Rak żołądka ma takie objawy, jak tzw syndrom “małych znaków” – zmęczenie, niechęć do mięsa, utrata masy ciała, anemia “dolegliwości żołądkowe” – powszechnie postrzegane w zaawansowanym procesie.

Powodem pójścia do lekarza, a badanie powinno być nawet niektóre z następujących dolegliwości:

• dyskomfort i ból w nadbrzuszu (powierzchnia powyżej pępka) w połączeniu z nudnościami i utrata apetytu;
• zaburzenia połykania (może być ze względu na zaangażowanie guza górnej części żołądka);
• uczucie pełności podczas jedzenia niewielkie ilości żywności;
• zmęczenie, utrata masy ciała;
• Niedokrwistość z niedoboru żelaza;

• krwawe wymioty lub treść, przypomina “fusy”, czarny, smolisty (smoliste stolce). Melena – czarny półpłynnej stolca o charakterystycznym zapachu, który jest utworzony z krwi pod wpływem zawartości żołądka i jelit. Jeśli smoliste stolce, które ma kluczowe znaczenie dla leczenia do onkologa.

Żołądek jest mięśni zbiornik usytuowany pomiędzy przełykiem i jelita cienkiego. Bierze się jedzenie, które pochodzi z ust, i tu zaczyna się proces trawienia. Błona śluzowa żołądka wytwarza kwasu solnego i enzymów trawiennych.

Około 95% guzów gruczolakoraka. Rzadkie nowotwory m.in. gładkokomórkowymi, chłoniak, rakowiak.

Początkowy odcinek żołądka wpływa w 35% przypadków, ciała – w 25%, a sekcją wyjściową żołądka – 40%.

Przerzuty raka żołądka występuje poprzez limfatycznych i naczyń krwionośnych, w otrzewnej, a także wyrastające do sąsiednich narządów i struktur.

Epidemiologia

Poziom i umieralność na raka żołądka zmniejszyła się znacznie w ciągu ostatnich 60 lat. Na przykład, w 1930 roku, rak żołądka zajmuje czołową pozycję wśród przyczyn zgonów z powodu nowotworów u mężczyzn w USA. Od tego czasu wskaźniki śmiertelności na raka żołądka w Stanach Zjednoczonych zmniejszyła się z 28 do 5 przypadków na 100.000 przyczyny naseleniya.Osnovnymi to jakościowa zmiana w podaży, a także inspekcji coraz bardziej popularne, pozwalają na wykrycie zmian przedrakowych na wczesnym etapie.

Na Ukrainie, rak żołądka zajmuje trzecie miejsce w zachorowalności na raka, a struktura jest 35 przypadków na 100.000 ludności. 13,2% zgonów mężczyzn i 10,9% zgonów kobiet z powodu raka występuje w raku żołądka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s