Rak żołądka objawy

 

W ciągu ostatnich 60 lat było naprawdę zdumiewające i uzyskać obiecujące wyniki w redukcji częstości występowania raka żołądka w krajach zachodnich, i ta tendencja się utrzyma. W Stanach Zjednoczonych, na przykład, przez okres od 50-ta 80-gie do lat śmiertelność z powodu raka tej lokalizacji jest zmniejszona o 59% u mężczyzn i 65% u kobiet. Niemniej jednak, wciąż zajmuje szóste miejsce w częstości nowotworów u mężczyzn i kobiet, z 2 razy częściej u mężczyzn i jest bardziej powszechne wśród osób starszych.

Przyczyny
Istnieją pewne dowody na to, że leżące u podstaw przyczyny raka żołądka są związane ze środowiskiem. To założenie jest wyraźnie potwierdzone przez wyniki badań na temat imigrantów: grup ludności, który przeniósł się z rodzinnego kraju do innego, czas życia jednego pokolenia stają się o tyle na ryzyko raka żołądka, jak ludność kraju przyjmującego. Zmniejszenie częstości występowania raka żołądka jest prawie w całym tym wieku można prawdopodobnie wynika głównie z występowania chłodzonej żywności. W miejscach na świecie, gdzie wciąż jest trzymać się tradycyjnych metod przechowywania żywności, częstość występowania raka żołądka jest znacznie wyższa i osiąga maksimum w Japonii (78 przypadków na 100.000 mieszkańców, w porównaniu z 10 na 100.000 w Stanach Zjednoczonych), w Europie Wschodniej i Ameryce Południowej jest ona także bardzo wysokie.

Dieta, która zawiera wiele świeżych owoców i warzyw i bogatych w błonnik, może mieć działanie ochronne i zmniejsza ryzyko raka żołądka. Wędzone, marynowane i solone potrawy, które powinny być powiązane z jego wyglądu, jest prawdopodobne, aby spożywać z umiarem.

Uważa się, że może jakiś związek pomiędzy poziomami azotanów w wodzie pitnej a występowaniem raka żołądka, ale jego rozwój jest oczywiście nie ma nic wspólnego ze spożywaniem alkoholu.

Osoby stanu zwanego niedokrwistości złośliwej, w którym cienki błony śluzowej żołądka i zmniejsza wytwarzanie kwasu i niedobory witamin są B12, podlegają znanym zwiększonym ryzykiem rozwoju choroby. Jednak dowodów na związek między nim a wrzód żołądka, nie.

Manifestacje
Najczęstszym objawem raka żołądka jest chorobą układu pokarmowego. Inne objawy to uczucie ociężałości i dyskomfortu w nadbrzuszu po posiłku, z możliwością nudności i wymiotów, utrata apetytu, utrata masy ciała, a czasem obecność krwi w wymiocinach lub stolcu. Wiele z tych objawów są podobne do tych obserwowanych w lżejsze i bardzo często warunkach, takich jak niestrawność, a jeszcze bardziej poważnych objawów związanych z łagodną chorobą wrzodową.

Niejasne i niespecyficzne charakter tych objawów oznacza, że ​​wczesna diagnoza nie jest łatwo zapewnić. Podobnie jak w przypadku raka żołądka, raka można wyleczyć prawdopodobne, jeżeli zostanie wykryty wcześnie. Niestety, nowotwór może rozwijać się w żołądku przez jakiś czas, zanim pojawią się te lub inne objawy, a ludzie z tych objawów GP może ustawić pierwszy leczenie wrzodów żołądka lub niestrawność, opóźniając dalszych badań. Oznacza to, że w wielu przypadkach raka rozpoznano tę lokalizację w zaawansowanym stadium, gdy prawdopodobieństwo jest małe lekarstwo.

W Japonii, w którym rak żołądka jest wspólne, każda osoba nawet z łagodnymi objawami natychmiast wysłane do kontroli, jednak w większości przypadków raka żołądka może być ujawnione wczesne i długoterminowe przeżycie są znacznie wyższe niż w krajach zachodnich. Badania w tych krajach, wykazały, że w badaniach na pierwsze oznaki zaburzeń trawiennych można określić wiele przypadków raka żołądka. Jednakże, istnieje poważny problem wrzodowa, niestrawność wrzodowa i nadal są najczęstszą przyczyną tych objawów, a to jest trudne do określenia, jakie konieczne są dalsze badania zaburzeń trawiennych. Jednak każda osoba w wieku powyżej 45 lat, która jest zaburzeniem jest stałe, oczywiście, powinny udać się do lekarza i zrobić test, aby zapobiec wrzody i potwierdzenia braku raka żołądka.

Badania
Pierwszym krokiem może być badanie zawieszenia baru, który stanowi formę badanie rentgenowskie. W przypadku tego pacjenta sugerują pić ciecz zawierająca baru, który staje się widoczny pod promieni rentgenowskich. Wypełnienie żołądka, baru przedstawia kontury brzuch i wynik jest dobrze widoczne na ekranie aparatu rentgenowskiego. Na tej samej kanapie, na której pacjent leży, można nieznacznie podnieść w kilku miejscach, że baru przeniknął każdą część żołądka. Na ekranie można zobaczyć wszystkie anomalie żołądka i prawie zawsze określić, które podmioty wydają łagodne, a które są podejrzane.

Jedynym sposobem, aby postawić dokładnej diagnozy jest zbadanie niektórych tkanki pod mikroskopem, więc do bardziej dokładnego badania podejrzanych obszarów powinna produkować gastroskopii. Zabieg ten polega na podawaniu długą elastyczną rurę poprzez gardło i przełyk do żołądka. Lekarz rura może zbadać jego wewnętrzną przestrzeń. Możliwe jest fotografowanie i pobrać próbkę komórek (biopsja) do badania histologicznego.

Przed wykonaniem tej procedury, pacjent jest zwykle podawana uspokajającym i tylna ściana gardła traktowane aerozolu środek znieczulający, aby uniknąć dyskomfortu i wymioty w czasie sonda.

Jeśli na pewno można mówić o raku choroby jest zwykle wykonywane TK do ustalenia, czy poszkodowani lokalnych węzłów chłonnych i wątroby, a chirurg może określić, jak sprawny guza. Inną metodą inspekcji żołądka, wątroby i gruczołów chłonnych jest USG, które mogą zająć miejsce CT uzyskać informacje podobne do chirurga.

LECZENIE:

Interwencja chirurgiczna
Operacja jest najbardziej powszechnym i skutecznym sposobem wyleczenia raka żołądka. Normalnie, można usunąć tylko część żołądka (częściowe wycięcie żołądka). Zwykle, zarówno lokalnych, jak i usuwa węzły chłonne. Jeśli częściowe wycięcie żołądka nie można wytworzyć pełnego gastrektomii, tzn. Cały żołądek usuwa się wraz z dolnej części przełyku i śledziony. W tym przypadku, przełyku jest podłączony bezpośrednio do jelita cienkiego.

Jeśli pacjent został usunięty w całości lub części żołądka, po leczeniu blizn zazwyczaj polecają jedzenie kilka razy dziennie w małych porcjach i często dlatego, że uczucie sytości pojawia się bardzo szybko. Z tego samego powodu, to chyba najlepiej wziąć pić z dala od innej żywności. Większość osób potrzebuje trochę czasu, aby dostać się metodą prób i błędów, aby znaleźć im wygodny obwód zasilania i odpowiednie jedzenie. Jednakże, ważne jest, aby podążać odżywcze diety, a u wielu pacjentów z rakiem żołądka silnie rośnie cienka, i dla gojenia muszą przywrócenia masy ciała do normalnych poziomów. Mogą potrzebować, przynajmniej na początku, do wprowadzania dodatkowych substancji odżywczych do napojów dietetycznych, że mogą dostać receptę lub kupić w aptece. Przed wyjazdem z dietetykiem w szpitalu, aby dać im porad dotyczących diety.

U pacjentów poddanych resekcji żołądka, może być zaobserwowana niezgodność substancji chemicznych znanych jako czynnik wewnętrzny wytwarzanego w żołądku i ma wielkie znaczenie dla absorpcji witaminy B12. Dlatego u tych pacjentów zwykle co trzy miesiące zastrzyk witaminy, aby zapobiec jego zawodności.

Chemoterapia
Nawet jeśli guz i lokalne węzły chłonne są usuwane chirurgicznie, jest jakaś szansa, rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych i powstawania przerzutów, które są zbyt małe, aby je zobaczyć na skanach, ale może spowodować nawrót raka w przyszłości. Ryzyko zwiększa się, gdy węzły chłonne są dotknięte siebie. Japoński badania wykazały, że chemioterapia, aby zapobiec nawrotowi raka, w obecności jej wysokiego ryzyka (leczenie wspomagające) prowadzi do zwiększenia przeżywalności. Jednakże, w badaniach przeprowadzonych w krajach zachodnich, wzrost ten nie został zarejestrowany, więc chemioterapię uzupełniającą jest obecnie wciąż jest eksperymentalne.

Ponadto przeprowadzone badania doświadczalne, których celem – w celu określenia, czy jest to możliwe, aby zmniejszyć rozmiar guza przez chemioterapię przed operacją, w ten sposób ułatwiając jej usunięcie podczas zabiegu chirurgicznego. Osoby z zaawansowaną chorobą, które utraciły zdolność kiełkowania komórek rakowych w innych częściach ciała mogą być poddane chemioterapii zmniejszyć uszkodzenie nowotworu i powstrzymywanie wzrostu przez pewien czas, choć w tym przypadku utwardzanie nie jest jeszcze możliwe.

Większość chemioterapia jest zastosowanie 5-fluorouracyl (5-FU), często w połączeniu z innymi lekami, takimi jak adriamycyna lub cisplatyną. Działania niepożądane mogą obejmować nudności i wymioty (które może być z powodzeniem sterowany z nowych leków przeciwwymiotnych generacji), biegunka, zapalenie jamy ustnej i utrata włosów (stosując adriamycynę).

Radioterapia
Radioterapii raka żołądka nie są szeroko stosowane, ponieważ z uwagi na promieniowanie może być uszkodzony inne narządy znajdujące się w pobliżu żołądka. Jeśli choroba jest w zaawansowanym stadium i towarzyszy ból lub bolesne objawy promieniowania może przynieść bardzo dobre wyniki w zakresie ulgi.

Prognoza
W przypadku raka żołądka jest zdiagnozowana na wczesnym etapie, perspektywy leczenia operacją stosunkowo dobry (50%). Jednak około 80-90% przypadków raka żołądka są identyfikowane tylko przez zaawansowanych stadiach, gdy proces chorobowy dotyczy węzłów chłonnych i innych narządów, w takich przypadkach przeżycia o więcej niż 5 lat są poniżej.

Tak więc, choć rzeczywista liczba chorych na raka żołądka spadła i nadal spada, to jest oczywiste zapotrzebowanie na badania w trzech obszarach: poprawa diagnostyki chorób, poprawy skuteczności chemioterapii uzupełniającej i dalszej poprawy metod ograniczania choroby i przedłużać życie.

RARE raka żołądka:

Gładkokomórkowymi
Guzy gładkokomórkowymi są gładkie mięśnie żołądka, a różnią się stopniem rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych. Stanowią one mniej niż 1% wszystkich przypadków raka żołądka. W większości przypadków, leczenie chirurgiczne jest techniki i polega na usunięciu guza. Również uciekają się do chemioterapii, ale jego rola jest nadal przedmiotem badań eksperymentalnych.

Nieziarnicze chłoniaki
Guzy te charakteryzują się podobnymi reakcji na leczenie. Akcji chłoniaka żołądka rachunków za mniej niż 1% wszystkich nowotworów lokalizacji.

Leczenie pierwszego zwykle obejmuje chirurgiczne usunięcie żołądka, a następnie przez chemioterapię. Rzadko podtyp tych guzów, znany jako śluzówki związanego chłoniaka z komórek T (Astle), na wczesnym etapie, w niektórych przypadkach, mogą być leczone antybiotykami stosowanymi w obecności zakażenia przez bakterie Helicobacter.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s