Rak żołądka – objawy, diagnostyka, leczenie

 

Do tej pory, raka żołądka – czwarty najczęstszą postacią raka na świecie. Tylko w ubiegłym roku, oficjalnie zdiagnozowano około miliona nowych przypadków. Rosja jest również znakiem wysokich współczynników umieralności na raka żołądka – 65% przypadków w ciągu roku o 50 tysięcy nowych zachorowań rocznie. Według liczby zgonów raka żołądka zajmuje 2. miejsce w mężczyzn i 3 kobiet wśród wszystkich nowotworów.

Złośliwy rak żołądka – jedna z większości chorób zagrażających życiu. W 80-90% pacjentów ma przerzuty, a średnie przeżycie dla wczesnej diagnozy są 65% w ciągu sześciu miesięcy, a w końcu – 15%. Tylko w Japonii oznaczone stosunkowo wysoką przeżywalność w tej chorobie – 53%, podczas gdy w innych stanowią jedynie 15-20%.

Raka żołądka charakteryzuje następujących rodzajów lokalizacji: w 60-70% przypadków – zatokowego i części odźwiernikowej, w 10-15% przypadków – małe krzywizny żołądka ciała, 8-10% – wpust, 5,2% – przednie i tylne ściany żołądka.

Mimo, rak żołądka, które mogą wystąpić w każdym wieku, statystycznie częściej dotyka ludzi w wieku 60 – w Russian średnią wieku 65 zakażonych. Niemniej jednak, skuteczne Wczesna diagnoza i zapobieganie uwagę należy zwrócić na ryzyko wystąpienia raka żołądka po 40 latach.

Etiologia.

Obecnie główną przyczyną raka żołądka nie jest ustalone. Na podstawie badań choroby, czynniki ryzyka to: wywiad rodzinny, wysokie spożycie soli, niskie spożycie produktów mlecznych, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, nieregularne posiłki i jeść zbyt gorących posiłków, wysoką zawartość wody i żywności elementów, takich jak miedź, molibdenu i kobaltu; Helicobacter zakażenia bakteria.

W związku z tym zmniejszyć ryzyko raka żołądka może być, po pierwsze, aby ograniczyć wszystkie możliwe czynniki ryzyka, jak również utrzymywanie zdrowej diety, bogate w produkty mleczne, warzywa, owoce i rośliny strączkowe, stosując odpowiednie ilości witaminy C, A, E i szybko adresowania lekarz, jeśli podejrzewasz stanem przedrakowym. Pierwsze miejsce na wartość środków, które pomogą zapobiec raka żołądka – aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, jest w leczeniu przewlekłego zapalenia żołądka, zwykle spowodowane przez bakterie Helicobacter.

Choroby Tło, przeciwko którym najczęściej zmiany raka żołądka: przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka (90% chorych na raka), przewlekłe owrzodzenie żołądka, żołądka kikut po dystalnej resekcji, metaplazji jelitowej, polipy gruczolakowatych (przyjęły charakteru nowotworu złośliwego w 30-35% przypadków).

Diagnostyka.

Rozwój nowotworów złośliwych w żołądku może mieć długo bezobjawowy. Charakterystyczne objawy raka żołądka we wczesnym stadium choroby – to: uczucie ciężkości w nadbrzuszu, szczególnie po jedzeniu, odbijanie, łagodną do umiarkowanej niedokrwistości z niedoboru żelaza, utrata osłabienie, zmęczenie i ciężar, nietolerancja do jedzenia mięsa, szybkie pojawienie się uczucia sytości, wymioty. Do późnych objawów raka żołądka to krwawe stolce, krwawe wymioty; Bielizna korygująca ból, podobny do ataku dusznicy bolesnej, zaparcia.

Jeśli podejrzenia są objawy raka żołądka wykryto wczesne etapy, należy natychmiast przejść kompleksowe badania, w tym gastroskopii. Ponadto, w celu zapobiegania wykrywania raka żołądka należy przeprowadzić raz w roku – w przypadku, gastroskopia nie mogą być wykonane, powinny odnosić się do badania rentgenowskiego z kontrastem z mieszaniną baru lub przeprowadzenia endoskopowej ultrasonografii.

Leczenie.

W leczeniu raka żołądka, przy użyciu następujących sposobów:

  • Metoda chirurgiczna – podstawowy;
  • Endoskopowe leczenie – zazwyczaj przypisane do starszych pacjentów z ciężką chorobą podstawową;
  • Obróbka laserowa – stosowane zniszczenie nowotworu;
  • Terapii fotodynamicznej (PDT).

Chemioterapia raka żołądka nie rzeczywisty sposób jest – ten typ raka jest słabo narażone na chemioterapię i przeżywalności pacjentów z tego procesu jest niska.

Rekombinowany czynnik martwicy nowotworu (TNF) – jeden z najbardziej znaczących osiągnięć światowej nauki XXI wieku w walce z rakiem. Układowa terapia opiera się na wykorzystaniu rekombinowanych czynnika martwicy nowotworów (TNF) można stosować pojedynczo lub w połączeniu z innymi metodami. Zapewnia lepszej tolerancji i skuteczności leczenia i, co najważniejsze, jest rak żołądka wyrażone antirecurrent działania. Ponadto stosowanie tsitokinoterapii pozwala nam osiągnąć znaczące rezultaty nawet w najcięższych przypadkach – w tym u pacjentów z rozpoznaniem żołądka klasy raka 4 – Doświadczenie uczy, że ich stan może być rzeczywiście stabilizowanych znacznie poprawiając jakość życia pacjenta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s