Rak żołądka: objawy, objawy i leczenie

Słowo “rak” jest zawsze strach i poczucie beznadziei u pacjenta. Jest całkiem jasne: według statystyk jest zbyt duży odsetek śmiertelności w tej ciężkiej choroby. Wszystko, co jest skomplikowane, ponieważ wciąż nie ma dokładne wyjaśnienie powstania raka. Medycyna może prowadzić do objawów danych porównawczych, aby dowiedzieć się do walki z chorobą jak najwięcej. Mimo to, takie rozpoznanie nie zawsze jest najgorsze, wiele zależy od stopnia współczynników i wykrycie choroby. Najczęściej objawy raka żołądka występują przed choroba staje się nieuleczalna z perspektywą negatywną.

Jakie jest rak żołądka

Musisz zrozumieć, że rak nie pojawia się znikąd: to jest zawsze poprzedzone rozwoju pierwotnego choroby. Najczęstszą formą zapalenia błony śluzowej żołądka nie jest leczona, w którym poważnie wpływa na zdolność komórek do regeneracji. Często objawy raka nie występuje w naturze, które czasami prowadzi do błędnego rozpoznania. Fakt, że objawy raka zależy nie tylko od stopnia ich rozwoju, lecz z których nowotwór zaczął rozwijać.

Rak jest z czterech stopni. Na początkowym etapie raka jest mała guza, nadal nie przerzuty i są zazwyczaj umieszczone na dnie żołądka. Drugi: guz zaczyna rosnąć, mogą zacząć rozprzestrzenianiu przerzutów, ale za chwilę. W ogóle, ruchliwość i żołądka funkcja nie ma wpływu. Trzeci stopień jest bardziej niebezpieczne: guz rośnie, staje się agresywne, rośnie do sąsiednich narządów i poza krawędź żołądka. Uwagi liczba mnoga od przerzutów, ruchliwość żołądka jest niemal całkowicie zablokowane. Na czwartym stopniu jest nieuleczalna forma przerzutów nowotworowych są zazwyczaj już daleko poza układu pokarmowego. Bardzo rak może mieć absolutnie dowolny rozmiar, zakres jest szeroki. Jeżeli objawy raka żołądka się tylko na tym etapie obróbki rzadko daje pozytywne prognozy.

Objawy raka

W początkowej fazie objawów choroby może być tak niewielkie, że pacjent jest nieświadomy obecności śmiertelnego nowotworu. Najczęściej objawia się typowe objawy zapalenia błony śluzowej żołądka nudności, nawracające wymioty, problemy trawienne, odbijanie, zgaga. Specjalne, charakterystyczny ból lub wydana. Dlatego większość pacjentów dostać się do specjalistów, tylko w momencie, gdy rak poszedł do niebezpiecznej scenie.

Jak już wspomniano, intensywność i ekspresja zależy od tego, gdzie nowotwór jest zlokalizowany. Jeśli nowotwór rozwija się w górnej części żołądka, raka żołądka – objawy wyglądają tak: utrata masy ciała, nie przechodząc ból. Niebezpieczeństwo to raka jest to, że może nie zawsze razem do diagnozowania. Czasami jest to mylone z chorobami serca, prowadzące do raka następnego kroku. Zamieszanie w obrazie klinicznym czasu część z powodu raka jako choroby, niezależnie od organów zaangażowanych. Pnie nerwowe szybko wpływ, powodując częste czkawki, nadmierne ślinienie, opracowany silny ból.

Jeśli formacja nowotwór znajduje się w środkowej części żołądka, należy zwrócić uwagę na dolegliwości pacjenta. Tablice są bardzo jasne i są one zwykle trudne do mylić z innymi chorobami, głównie dlatego, że guz osiągnął duży rozmiar, a nie zauważy, gdy diagnozy nie jest możliwe. Pacjent się zmienić bólu, opracowany na tle towarzyszącym zapaleniem błony śluzowej żołądka: stać się bardziej nagląca, rośnie co miesiąc, jest trwała niechęć do jedzenia, a nawet zapachy, stałe zmęczenie, letarg, utrata wagi i apetytu. Wymioty treść może również zmienić: Manifest lub oczywiste kępy brązowego plamienia na zanieczyszczenia, które mogą być oznaką wrzodziejące i obecność krwawienia w żołądku.

Jednak większość komórek nowotworowych wpływu na część wyjściową żołądka, rak rozwija się bardzo szybko, co powoduje nawroty zwężenia. Objawy raka żołądka tego regionu różnią się od reszty: przykry zapach towarzyszy odbijanie, wymioty mogą wystąpić bezpośrednio po posiłku i przynieść ulgę. Oddzielnie, należy powiedzieć o odbijanie: po zapachu i smaku można również określić wiele, zwłaszcza jeśli osoba je prawidłowo. Zwykle mitralnej, na przykład, może wskazywać, guzy żołądka zgnilizny. Najbardziej gwałtowny nasycenie może być pobudką: przejście zwęża, zwężenie rozwija, stąd fałszywe poczucie sytości. Jednak podczas określania znaki te zdawać sobie sprawę z faktu, że wczesny przesyt może wystąpić w tych ludzi, którzy są zdrowi. Na przykład, ludzie używali do jedzenia mało lub jest na diecie długoterminowej. Niektórzy ludzie mogą dopchać kilka łyżek kaszy i może być całkiem normalne. Jeżeli wywoła alarm, jeśli pacjent zawsze miał dwa dań obiad i nagle dopchać dwie łyżki zupy.

Leczenie raka żołądka

Leczenie terapią przeciwnowotworową różni się od innych narządów. W przypadku raków innych narządów jest tylko w pracy, gdy bezsilne konwencjonalne leczenie, rak żołądka jest odwrotnie. Tylko operacja może uratować pacjenta. A powodem jest to, że objawy raka są niestabilne i mogą nie pojawić się na miesiące, w końcu jest już chory w tym czasie, kiedy faza zwężenia i przerzuty. Chemioterapię, niezależnie od ich zdolności, rzadko pomaga zatrzymać rozwój przerzutów i niszczenia komórek nowotworowych, w sąsiadujących narządach. Radioterapia, które prowadzi się w większości nowotworów, w tym przypadku w żołądku nie jest przeprowadzane. Farmakoterapia nie przyniesie żadnych rezultatów, więc jedynym sposobem, w lewo – chirurgicznie sposób.

Jeśli nowotwór jest małe, to sprawia, że ​​wycięcie żołądka, usunięcie najbardziej. Uważa się to za wielkie osiągnięcie, bo żołądek jest bardzo elastyczny i jest w stanie cofnąć się w czasie do tego samego rozmiaru. Oczywiście, rehabilitacja będzie długa, regeneracji i odzyskiwania może potrwać kilka miesięcy, pacjent będzie musiał przejść wiele. Właśnie w tym chemioterapię, jeżeli istnieje ryzyko, że nie wszystkie przerzutów usunięto.

Jednak w wielu przypadkach, żołądka musi być całkowicie usunięta, usuwając wszystkie dotknięte węzłów chłonnych. Podczas operacji przełyku przyszyte bezpośrednio do jelit. Jednak taka skomplikowana operacja nie zawsze przynoszą rezultaty, ale daje szansę na wygranie roku życia dla pacjenta.

Rak żołądka – śmiertelna choroba, leczenie, a wysiłki naprawcze mogą być skuteczne tylko w jednym przypadku: jeśli nie ignorować objawów zapalenia błony śluzowej żołądka. Eksperci uważają, że śmiertelność z powodu choroby, a następnie wykazują tendencję spadkową, gdy pacjenci zaczynają się do ekspertów na własną rękę, bez pomocy zespołów “pierwszej pomocy”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s