Rak żołądka objawy

Rak żołądka – nowotwór złośliwy, który tworzy z nabłonka błony śluzowej żołądka. Według statystyk, w tym raka, choroba jest jedną z najczęściej. Nowotworu żołądka może rozwijać się w żadnej z jego wydziału, czasem rozprzestrzenia (przerzuty) do innych narządów – przełyku, wątroby lub płuc. W Rosji, rak żołądka, rak jest drugą co do raka, i występuje częściej u mężczyzn.

W leczeniu im.N.N.Blohina Cancer Center raka żołądka z zabiegu niesie bardzo profesjonalnych lekarzy makijażu prowadzone przez szefa Departamentu operacjach brzusznych, doktor medycyny, profesor JEST Stilidi

Przyczyny raka żołądka

Przyczyny raka żołądka do tej pory nie zostały ustalone na pewno, jednak naukowcy zidentyfikowali czynniki, które znacznie zwiększają ryzyko choroby.

Niewłaściwa dieta – Rozpowszechnienie produktów mącznych w diecie, nadużywanie wędzone, suszone, pikantny, słony, lub smażone żywności, regularne spożywanie pokarmów z dużą ilością tłuszczów zwierzęcych, owoców i warzyw o wysokiej zawartości azotanów i azotynów, częste spożywanie konserw – dieta zwiększa ryzyko Nowotwory złośliwe żołądka.

Złe nawyki – Tytoń do palenia, nie tylko zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc, ale rak żołądka. Jest to również bardzo niebezpieczne dla zwiększonego spożycia alkoholu, zwłaszcza wódki, zwłaszcza na czczo. Nawet jeśli te złe nawyki, i nie powodują orazovaniya guzów w żołądku, mogą powodować poważne choroby przewodu pokarmowego, co w rzeczywistości są przedrakowe warunki.

Stany przednowotworowe – tzw choroby żołądka, co ma poważny wpływ na integralność błony śluzowej ściany żołądka i może w końcu przerodzić się nowotworów złośliwych. By przedrakowe to: polipy, przewlekłe choroby wrzodowej żołądka, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości i zanikowe zapalenie żołądka, stan przerostową Menetries zapalenie żołądka po resekcji żołądka (szczególnie niebezpieczne pierwsze 10-20 lat po operacji).

Wśród innych przyczyn raka żołądka w organizmie o nazwie brak kwasu askorbinowego (witamina C), istnieje również dowody, że zakażenie wirusem ludzkiego Helicobacter pylori, przypisanie do grupy 1 rakotwórcze, zwiększa ryzyko raka żołądka.

Objawy

Raka żołądka nie istnieją charakterystyczne objawy, jednak można zidentyfikować kilka cech, które pomagają podejrzenie.

Brak specyficznych objawów

 • utrata masy ciała;
 • brak lub utrata apetytu;
 • wzrost temperatury ciała;
 • osłabienie.

Objawy specyficzne

 • wymioty black-działka i czarny płynny stolec – charakteryzuje wewnętrznego krwawienia;
 • trudności z pasażu pokarmu, które dociera płyn nie może przejść – to objaw pierwotnego raka żołądka i przełyku;
 • wymioty spożywane Przed obecnym żywności w antrum żołądka, raka, gdy zwężenie tworzy się, że prowadzi do zastoju treści żołądkowej do światła do kilku godzin lub dni.

Diagnostyka

Główne badanie w raka żołądka uważa EGD, który umożliwia szczegółowe badanie błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy, oraz wykrywania nowotworu, ustalenie jego granic.

Badanie rentgenowskie żołądka – jest skuteczna w naciekających nowotwory. Pozwala na ocenę funkcji ciała, pozwala podejrzewać raka żołądka lub początek nawrotu nowotworu. Ta metoda diagnozowania jest to konieczne w celu dalszego przeprowadzenia skutecznej terapii.

Tomografia komputerowa jamy brzusznej ujawnia pośrednie oznaki nowotworów żołądka, z przerzutami do wątroby kiełkowania guzów w narządach być, obecność wodobrzusza, przerzutów otrzewnej. Tomografii komputerowej jamy brzusznej, w przeciwieństwie do ultradźwięków umożliwia bardziej szczegółową interpretację raka żołądka i jego rasprotranenie w jamie brzusznej.

Endoskopowe USG, jeśli istnieje podejrzenie żołądka podśluzówkowych guzów, które rosną w jego ścianki, po wykryciu początku nowotworu do oceny głębokości narośli kiełkowania w ścianie narządu.

Laparoskopii diagnostycznej – procedury obsługi, które jest wykonywane w znieczuleniu dożylnym przez nakłucie w ścianie jamy brzusznej komory jest wprowadzany w celu inspekcji jamy brzusznej. Takie badania są stosowane w przypadku wątpliwości, w celu identyfikacji kiełkuje w narządach otaczających guzy, przerzuty w otrzewnej i biopsji. Metoda ta jest czasami konieczne dalsze przeprowadzenie skutecznego leczenia raka żołądka.

Rak żołądka i badania krwi na markery nowotworowe – białek, które są produkowane przez nowotwór, a nie w zdrowym ciele. W celu wykrycia raka za pomocą CEA, CA 19,9 i 72,4 ca. Jednak wszystkie one mają niską wartość diagnostyczną. Odkryli ich zastosowanie u pacjentów do wykrywania przerzutów.

Etapy

Skuteczność w leczeniu raka żołądka zależy od stadium choroby wykrycia.

Etap 0 – jest również nazywany raka macicy. Ci pacjenci mają bardzo dużą szansę na wyzdrowienie. Złą wiadomością jest to, że w tym stadium nowotworu jest trudne do zdiagnozowania ze względu na stadium raka żołądka 0 rzadko wykrywane. Jeśli to nastąpi, wypadek.

Na tym etapie nieprawidłowe komórki znajduje się na powierzchni wewnętrznej warstwy błony ściany żołądka. Komórki te mogą przekształcić się w raka i rozprzestrzenił się na sąsiedniej zdrowej tkanki.

Etap I – Na tym etapie, guz jest już uformowane. W zależności od tego jak ma się raka, istnieją dwa rodzaje:

 • Etap IA – nowotwór rozprzestrzenił się całkowicie na błonę śluzową ściany żołądka;
 • Etap IB – nowotwór rozprzestrzenił się na środku (Muscle) warstwy ściany żołądka lub błony śluzowej żołądka i 1-6 występuje w węzłach chłonnych.

Etap II – Na tym etapie, rak może rozprzestrzeniać się w sposób następujący:

 • całkowicie pokrywają błonę śluzową ściany żołądka i być obecny w 7-15 węzłów chłonnych w pobliżu guza;
 • na (mięśni) środkowej warstwy ściany żołądka, i być obecnym w 1-6 węzłów chłonnych w pobliżu guza;
 • zewnętrzna (surowiczego) warstwa ściany żołądka, ale nie w innych organach lub węzłów chłonnych.

Etap III – W zależności od lokalizacji guza, dobrej stopniu IIIA i IIIB. Co jest charakterystyczne dla każdego z nich:

 • IIIA – nowotwór rozprzestrzenił się na: mięśni (w środku) warstwy ściany żołądka i 7-15 węzłów chłonnych, zewnętrznej (surowiczy) warstwy ściany żołądka i 1-6 węzłów chłonnych lub do sąsiednich narządów, ale nie węzłów chłonnych lub innych części ciała.
 • IIIB – rak rozprzestrzenił się na zewnętrznej (surowiczy) warstwy ściany żołądka i 7-15 węzłów chłonnych.

Etap IV – Na tym etapie, nowotwór rozprzestrzenił się na:

 • Narządy pobliżu żołądka i co najmniej jednego węzła limfatycznego;
 • więcej niż 15 węzłów chłonnych;
 • innych części ciała.

Leczenie

Chemoterapia

Zasadniczo rak żołądka – jest opornym na chemioterapię nowotworów. Z tego powodu, najbardziej optymalny sposób leczenia jest działanie bezpośrednio na chemioterapię nowotworu poprzez ich bezpośrednie podawanie przez cewnik do naczynia. Ten lek jest znany dotętnicze chemioterapii i wykonywane w trakcie przedoperacyjnej fazie leczenia, a pacjenci z użytku.

Leczenie chirurgiczne

Oprócz usuwania nowotwory żołądka i usunięcie węzłów chłonnych wykonuje się tłuszczu. LND możliwe jest znaczne zwiększenie 5 lat wskaźnik przeżycia i zmniejszenie liczby nawrotów. Wszystko chirurgii małoinwazyjnej wykonywane przez technik laparoskopowych. Subtalnaya wycięcie jest wykonane z drobnokomórkowy nowotwór, który znajduje się na wylocie z żołądka usuwa się około cztery piąte żołądka. W pozostałych przypadkach usunięcie żołądka i wszystkie obszary, w których nie są węzły przerzuty chłonne , przy czym przełyk do jelita cienkiego są zszywane.

Leczenie radykalne interwencje operative

 • Bliższy subtotal gastrectomy;
 • gastrectomy;
 • Dalszy subtotal gastrectomy.

Razem resekcji dystalnej

Po tej operacji jest usuwana ľ dalszy żołądek więzadeł aparatury i węzłów chłonnych. Przygotowana do usunięcia wszystkich małych krzywizn.

Bliższy subtotal gastrectomy

Operacja ta polega na usunięciu całej mniejszej krzywizny żołądka paraesophageal z węzłów chłonnych i gruczoł małe, jak również część sieci większej.

Wycięcie żołądka leczenie raka żołądka

Jeśli to jest realizowane przy całkowitym usunięciu więzadeł, gruczołów żołądkowych i we wszystkich obszarach przerzutów.
W przypadku raka żołądka rozprzestrzenił się w pobliżu narządów, sprawia, że ​​zaawansowane kompozytowego resekcji i wycięcie żołądka, a wraz z całkowitym lub częściowym usunięciu żołądka i wycięciu części sąsiedniego narządu.

Inne zabiegi

 Chirurgia paliatywna raka żołądka

Istnieją dwa rodzaje chirurgii paliatywnej:

 1. Operacja ma na celu poprawienie ogólnego stanu pacjenta i siły bez usunięcia raka żołądka. Operacje te są uważane obejściowego między żołądku i jelicie cienkim – gastroenteroanastomosis, żołądka i eyunostomii.
 2. Dzięki tej operacji usuwa guza pierwotnego lub przerzutów raka żołądka. Operacje te obejmują resekcji paliatywnej, usuwania przerzutów i paliatywnej żoładka.

Gastroenterostomy – Leczenie raka żołądka, tworząc między przetoki jelita czczego i żołądka.

Gastrostomia – jest wprowadzenie sondy do żołądka przez powłoki brzuszne, aby dostarczyć pacjenta.

Enterostomies – wykonane, aby utworzyć przekrój przewodu pokarmowego nie ma możliwości zastosowania gastromtomy i do podawania pacjentowi.

Prognozy

Gdy podstawowe formy raka żołądka pięcioletni przeżywalności wynosi średnio ponad 90%, dziesięć-letnie przeżycie wynosi 75%. Ale warto zauważyć, że ponad połowa pacjentów rozpoczynających leczenie jest dalekie od stanu zaniedbania, kiedy radykalne leczenie może być prowadzone tylko w 30-40%. Kiełkowanie surowiczej błony żołądka i obecnością przerzutów daje pogorszenie wyników 2-3. Po resekcji proksymalnej resekcji żołądka, a 20-25% radykalnie operowanych pacjentów żyje pięć lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s