Rak żołądka rozwija się bezobjawowo

Obecność guza może wskazywać utrata masy ciała, ból brzucha, nudności i wymioty, niedokrwistość

Rak żołądka – nowotwór złośliwy, który rozwija się w błonie śluzowej żołądka.

Objawy raka żołądka:
Rak żołądka jest trudne ze względu na okres 5 lat, nie może rozwijać się bez objawów w ciągu 5 lat. Obecność guza może wskazywać utrata masy ciała, ból brzucha, nudności i wymioty, niedokrwistość.

, Co przyczynia się do rozwoju raka żołądka:
1. W Japonii Istnieją badania, które wykazały, że przyczyną raka żołądka może być polerowane białego ryżu, która zawiera talk – najsilniejsza rakotwórcza. Fakt, że talk, który jest stosowany do szlifowania znaleziono w błonie śluzowej żołądka u pacjentów z nowotworem.
2. Przetwory mięsne (kiełbasa, parówki, parówki, węglan, szynka, itp.) zawiera nitrozoaminy – substancje, które mogą powodować raka żołądka.
3. Przewód palenia i alkoholu do zaniku błony śluzowej żołądka przed którym może na raka.
4. Helicobacter pylori (H. pylori) – bakterie spiralne, które, gdy w ciele, nie atakują błony śluzowej żołądka, powodując rozwój wrzodów, i w związku z rakiem żołądka. Leczenie wrzodów żołądka antybiotykami zmniejsza ryzyko rozwoju raka żołądka.

Diagnostyka
Diagnostyka raka żołądka w najwcześniejszych stadiach rozwoju, można użyć gastroskopia. Osoby powyżej 40 roku życia powinni robić gastroskopii 1 każdego roku!

Gastroskopia – sposób wizualny (oko) badania wewnętrznej powierzchni przełyku, żołądka i dwunastnicy przez gastroskopem – specjalny instrument wprowadzony przez usta. Od gastroskopii może zbadać szczegółowo wewnętrzną powierzchnię ciała: zmiany w topografii, grubość fałdów śluzówki itp.

Jak leczyć
Rak żołądka jest leczona operacyjnie – lekarz usuwa guz wraz z żołądka. Jeśli nowotwór jest wykryty we wczesnych stadiach rozwoju, lekarz będzie w stanie w celu usunięcia guza, utrzymując żołądka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s