Rodzaje raka żołądka

Gruczolakorak jest 95% przypadków wykryto raka żołądka. Ten zaczyna żołądka komórek gruczołu raka błony śluzowej żołądka. W normalnym stanie, te gruczoły produkują śluz i żołądka składniki soku.

Rak płaskonabłonkowy zaczyna się od komórek skóry, takich jak. Komórki te, wraz z komórkami i gruczołów błony śluzowej żołądka formy. Ten typ nowotworu jest traktowane tak samo jak adenocarcinoma.

Czasami w żołądku takich nowotworów, takich jak chłoniaki, nowotworów podścieliskowych przewodu pokarmowego (GIST) i guzów neuroendokrynnych. Są one traktowane inaczej.

Gruczolakoraka żołądka

Najczęstszym typem raka żołądka jest – adenocarcinoma. W 95% przypadków wykryto raka żołądka jest gruczolakorak. Nowotwór ten zaczyna się od komórki gruczołów błony śluzowej żołądka. Gruczoły wydzielają śluz i składniki soku żołądkowego.

Rak płaskonabłonkowy żołądka

Płaskonabłonkowy (płaski) komórek jak komórki i komórki skóry, leżą między gruczołu, tworząc z nimi błonę śluzową żołądka. Ten typ nowotworu jest traktowane tak samo jak adenocarcinoma.

Chłoniak żołądka

Inny rodzaj raka, który jest bardzo rzadko – chłoniak.

Nowotworu podścieliska przewodu pokarmowego, lub mięsaka (GIST)

Nowotwór złośliwy, który wpływa na tkanki łącznej organizmu lub ochrony mięsak zwanego. Jest to bardzo rzadki mięsak podścieliska przewodu pokarmowego. Tzw guz, który zaczyna się od warstwy mięśniowej żołądka.

Guzy neuroendokrynne

Nowotwory złośliwe, które tworzą w tkankach, które wytwarzają hormony, zwane są neuroendokrynnych guza. Takie tkanki obejmują przewodu pokarmowego. Guzy te są rzadkie. Rakowiaki są najczęstszym typem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s