Statystyki i perspektywy na raka żołądka

Perspektywa – Jest szansa na poprawę stanu pacjenta. Lekarz może nazwać to rokowanie leczenia. Tak jak w przypadku wielu innych rodzajów raka, wyniki leczenia raka żołądka zależy od występowania w momencie diagnozy.

Jak wiarygodne statystyki dotyczące chorób nowotworowych?

Statystyki nie powie, co będzie dalej. Statystyki nie są w stanie dostarczyć informacji na temat różnych metod leczenia, które zostało przeprowadzone na innych, oraz wpływu tego leczenia na ich rokowanie.

Każdy przypadek raka jest wyjątkowy. Na przykład, różni ludzie mają guz samego gatunku mogą rosnąć w różnym tempie.

Statystyki nie są wystarczająco szczegółowe, aby opisać różne zabiegi, które są przeprowadzane na innych pacjentów. Niektóre zabiegi pomagają ludzie żyją dłużej, ponieważ w celu łagodzenia objawów raka. Z własnej prognozy, a wymagane leczenie może wpływać na wiele indywidualnych czynników. Jeśli twój stan zdrowia pozwala tolerowali leczenie, może być lepiej niż średnie wartości prognozowanych.

Statystyki dla nowotworu w ogóle

Pamiętaj, statystyki – to średnie wartości, które zostały uzyskane z ogromnej liczby pacjentów. Wskaźniki te nie mogą powiedzieć, co się z tobą stanie. Nie ma dwóch takich samych ludzi, a odpowiedź na leczenie u wszystkich pacjentów zróżnicowany.

Jesteś dość swobodnie zadawać pytania lekarza o prognozy ich leczenia, ale nawet lekarz nie będzie w stanie przewidzieć, co to będzie. Być może słyszeliście, że lekarz użył terminu “pięć lat wskaźnik przeżycia.” To nie znaczy, że żyjesz tylko 5 lat. Pojęcie to odnosi się do badań klinicznych, a liczba pacjentów w nich, że po upływie 5 lat od diagnozy są wciąż żywe. W każdym badaniu, naukowcy zbadali stan zdrowia pacjentów w ciągu 5 lat po leczeniu. Pozwala to na dokładne porównanie wyników różnych metod leczenia.

Badania kliniczne

Dowody sugerują, że udział w badaniach klinicznych można poprawić rokowania dla życia. Nikt dokładnie nie wie, co to jest podłączone. Być może jest to częściowo ze względu na bardziej uważnej obserwacji pacjentów uczestniczących w badaniach klinicznych. Na przykład, pacjent jest zwykle wyznaczona przez krwi i badanie instrumentalnej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s