Rak żołądka

Rak żołądka – jedna z najczęstszych chorób nowotworowych, których świat umiera każdego roku i 800 000 osób. Dla tego wskaźnika, rak żołądka powinien być tuż za raka płuc. Jednak straszna diagnoza nie zawsze jest wyrokiem śmierci.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat w Republice Białorusi, stopniowy spadek corocznie zgłaszane przypadki raka żołądka z 3916 w 1996 do 3435 do 2005 nowych zachorowań na raka w tym miejscu w 2005 roku 2018 przypadków odnotowano wśród mężczyzn i 1417 – wśród kobiet, 458 pacjentów (13,3%) Etap I powstała choroba, w 975 (28,4%) – II.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, do 40 procent nowotworów przewodu pokarmowego potencjalnie zapobiec, a ryzyko choroby można znacznie zmniejszyć poprzez proste środki: porzucenie złych nawyków, utrzymanie zdrowego stylu życia, uszyty z rakotwórczych wirusów, odpowiedniej diety. Co więcej, eksperci twierdzą, że większość nowotworów dzisiaj może z powodzeniem leczyć. Ale to musi być jeden bardzo ważny warunek: choroba musi być wykryta jak najwcześniej.

W diecie większości obywateli naszego państwa, są ubogie w witaminy, białka pochodzenia zwierzęcego, odsetek włókien roślinnych (celuloza) w widocznej powyżej poziomu spożycia tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów. Podsumowując różne informacje odnośnie do związku pomiędzy dietą i rakiem żołądka, należy zauważyć, że rozwój raka żołądka przyczynia się do żywności zawierającej mało białka zwierzęcego, tłuszczu, ale zbyt bogata skrobia roślinna i soli kuchennej, jest również ważne, przeciętny spożycie świeżych ziół i minerałów.

Lekarze zauważyć, że rak żołądka wpływa mężczyzn częściej. Powody takiej “dyskryminacji płci” są oczywiste: silniejsza płeć wygląd mniej po ich zdrowia, często łamią diety, nadużywanie alkoholu, palenie. Stwierdza się, że palenie podwaja ryzyko rozwoju raka żołądka. Nie ma w tym nic dziwnego: dawna wiadomo, że nikotyna powoduje zwężenie naczyń żołądka, zwiększa wydzielanie gruczołów, co prowadzi do szybszej ewakuacji żywności od żołądka, hamuje wydzielanie trzustki. Z tych wszystkich powodów są łatwo wywołać początek szybkiego wzrostu komórek nowotworowych.

Ryzyko to ludzie z przedrakowych chorób żołądka, które obejmują:

· Przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka z metaplazji jelitowej związane z zakażeniem Hp;

· Anemia złośliwa;

· Polipy gruczolakowatą;

Wrzód żołądka;

· Przerostowa gastropatii (choroba Menetrier w);

· Przełyk Barretta.

Rak żołądka zazwyczaj rośnie bardzo powoli, czasami przez wiele lat. Wczesne zmiany w błonie śluzowej żołądka rzadko towarzyszą objawy i dlatego często pozostają niewykryte. Przed wprowadzeniem leczenia, lekarze starają się ustalić, które dokładnie komórki nowotworu rośnie, ich formy w procesie wzrostu.

Często rak jest poprzedzone polipów – wykształcenie grzyby, wyrastające z błony śluzowej. Taka edukacja jest o 15-20 procent wszystkich nowotworów występujących w żołądku. Polipy do 2 cm średnicy o wąskim podstawy, nawet jeśli część usuwa się gastroskopem elektrokoagulacji lub przy użyciu lasera. Nie zawsze jest to polipy przerodzić się raka, ale całkowicie wyeliminować taką możliwość nie może być odłożone więc ich leczenie nie jest konieczne. Guz nowotworowy z polipa jest wyraźnie oddzielony tworzenie przypominającą grzyb. Ten rodzaj raka jest wolno rosnące, późno na wrzód i przerzuty, które w naturalny sposób zapewnia najlepsze rezultaty.

Rak spodek często również poprzednika – wrzód żołądka. Ten typ nowotworu jest dobrze zdefiniowany płaskim wrzód otoczony wysokim wałem guza i podobne w formie do zwykłej spodek.

Znacznie większe niebezpieczeństwo naciekowa-wrzodziejące raka, także z rodzaju owrzodzenia, ale bez wyraźnych granic z rozległym naciekiem ściany żołądka. Rak ten ma wysoką złośliwość, wczesne kiełkowanie surowiczy pokrycie żołądka, szybko daje przerzuty do innych narządów i otrzewnej.

Rak żołądka różnią się nie tylko w postaci wzrostu, ale także przez to, co komórki jest on uformowany. Najwięcej przypadków występuje u guzów gruczołów błony śluzowej, i są one nazywane gruczolakoraka. Ale w żołądku mogą być inne nowotwory. Tak więc, chłoniak opracowania z węzłów chłonnych znajdujących się w ścianie żołądka. Nowotworami podścieliskowymi pochodzą z mięśnia lub tkanki łącznej. Rakowiaki opracowanie od hormonów komórek wytwarzających w żołądku.

Pierwszy i naturalne pytanie, które przychodzi na myśl, każdy zdrowy człowiek: jakie objawy można podejrzewać raka w bardzo wczesnym stadium i że muszą zostać podjęte, aby nie zachorować tej niebezpiecznej choroby?

Pierwsze objawy raka żołądka jest najczęściej skąpe i niepewne. Nie tylko pacjenci, ale lekarze często traktują je jako znak żołądka i ograniczają się do powołania diety i leków różnych. W tym samym czasie, dokładnie analizując skargę, można złapać szereg objawów, które powodują podejrzenie raka. W tym czasie objawy te zostały przeznaczone na dobrze znanym krajowym onkolog LI Sawicki w tak zwanej “zespołu małych znaków.” Wydaje się, że nic szczególnego w tych objawów nie są, ale doświadczony diagnosta może go sobie wyobrazić na szczycie procesu raka u pacjenta.

Zmiana stanu zdrowia pacjenta w ciągu kilku tygodni, objawia się w ogólny wygląd bezprzyczynowemu słabości, zmniejszona zdolność do pracy, zmęczenie.

Persistent utrata apetytu lub całkowitej straty do jego niechęci do jedzenia.

Pojawienie się “dolegliwości żołądkowe”: utrata fizjologicznej poczucia satysfakcji z jedzenia, uczucie pełności nawet po odrobinie Pishchikov, a także uczucie ciężkości, wzdęcia, czasami ból w nadbrzuszu, czasami nudności i wymioty.

Niewyjaśnione postępująca utrata masy ciała, towarzyszy bladość skóry, nie mogą być wyjaśnione przez innych chorób, depresji ciężkiej, utrata radości życia, odsetki w środowisku, do pracy, apatia, alienacja.

Objawy te mogą być wykryte na tle albo zdrowia lub tle poprzednich długoterminowych chorób żołądka – zapalenie błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa. W takich przypadkach, należy zwrócić uwagę, aby zmienić stare, znajome objawy pacjenta oraz stosowanie się do nowej dyskomfortu.

Oczywiście, wiele z tych objawów może być spowodowana przez inne choroby, a nie nowotwór. Jednak, jeśli masz takie objawy i trwają przez długi okres czasu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli są ponad 50 lat i nie masz czynników ryzyka raka żołądka.

Tylko z zaawansowanym rakiem żołądka zaczyna się wyłaniać z jego charakterystycznych cech: ból uporczywy promieniujących do pleców, uporczywe wymioty, poważne osłabienie, postępująca utrata masy ciała i niedokrwistość. Jeśli zmniejszyć moc nowotworu żołądka (zwężenie), pojawia się uczucie pełności po jedzeniu, nudności, odbijanie, “zepsuty”, i wymioty. I zmiany wyglądu pacjenta: bladość skóry, utrata elastyczności skóry, w późniejszych stadiach choroby często przybiera ziemisty odcień.

Wraz ze wzrostem guza nowych objawów raka żołądka:

– Uczucie ciężkości w żołądku po jedzeniu, nudności i wymioty;

– Naruszenie stolca (biegunka, zaparcia);

– Ból w nadbrzuszu, bóle obręczy, rozszerzenie do tyłu (w rozmnażania guza trzustki);

– Zwiększenie rozmiaru żołądka, nagromadzenie płynu w jamie brzusznej (wodobrzusze);

– Odchudzanie;

– Niszczenie nowotworowych naczyń krwionośnych może wystąpić krwawienia z przewodu pokarmowego.

Gdy krwawienie z żołądka, które mogą wystąpić z guza izyazvivsheysya pojawia się poważne słabości, w tym utrata przytomności, wymioty “fusy” lub ciemnej krwi ze skrzepami, black “smoliste” stolce. Gdy perforacja (break) guza i wyjście zawartości żołądka do jamy brzusznej rozwoju zapalenia otrzewnej (nagły silny ból w jamie brzusznej, bóle brzucha, napięcie mięśni, zmęczenie, gorączka).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s