Rak żołądka – charakterystyka choroby

Rak żołądka jest jednym z najczęściej występujących nowotworów. Co roku na świecie rozpoznaje się prawie milion przypadków tej choroby. W niektórych krajach, rak żołądka jest najczęstszym, liczba tych państw – razem z Korei, Japonii, Wielkiej Brytanii, Islandii – jest, niestety, i Rosja. Onkologiczne choroby żołądka są częstsze u mężczyzn (około 16% wszystkich nowotworów).

Jeszcze kilka lat temu, 5-letnie przeżycie w diagnostyce raka żołądka (z przerzutami do węzłów chłonnych) nie przekracza 50%, ale jest teraz w Izraelu opracowano skutecznych protokołów chirurgicznych i chemioterapeutyk którym pacjenci osiągają dobre rokowanie.

Czynniki, że choroby wywołują, są cechy środowiska i diety (np. niedobór witaminy C), infekcje (np. badania wykazały związek pomiędzy rakiem żołądka i infekcji przez bakterię Helicobacter pylori), zwłaszcza genetyki (zwiększone ryzyko rozwoju choroby wśród członków tej samej rodziny) . Jest udowodnione, że jednym z czynników, które przyczyniają się do rozwoju raka żołądka jest palenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby zdrowotnych z tzw choroby rakowe – wrzód żołądka, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, polipy żołądka, niedokrwistość złośliwą.

W początkowych stadiach choroby, nie wyraziła objawów. Przez niespecyficznych objawów raka żołądka to utrata apetytu i zaburzenia trawienia (uczucie ciężkości, uczucie dyskomfortu po posiłku, przedwczesne nasycenie), stałą zmęczenie, niechęć do mięsa, utrata masy ciała. Może mieć trudności z połykaniem pokarmów (zaburzenia połykania). W późniejszych stadiach choroby jest wymioty, objawy krwawienia, ból nadbrzusza, i zaparcia.

Rak żołądka ma kilka odmian:

Gruczolakorak – najczęstszy rodzaj choroby obserwuje się w 9/10 przypadków. Rozwija się z komórek nabłonka gruczołowego z żołądka, więc ma inną nazwę – gruczołowy rak.
Rak żołądka Perstnevidnokletochny. Ten rodzaj raka występuje częściej u młodych osób dorosłych. Ten typ nowotworu rozwija się szybko, więc skuteczne leczenie możliwe w przypadku wczesnego rozpoznania.
Guzem litym, w którym nowotwór jest złożony z gęstej tkanki.
Gładkokomórkowymi – patologia rozwija się z tkanki mięśniowej żołądka.
Chłoniaka żołądka – guza wynika z komórek chłonnych.
Rak żołądka niezróżnicowany patologii.

Według makroskopowej postaci wzrostu raka żołądka jest podzielony na następujące sposoby:

Polypous (polipowatych rak) – guz na szerokiej podstawie i ma wyraźnych granic, działa w świetle żołądka;
Owrzodzenie – krawędzie zewnętrzne wysokiej, zakrzywionej powierzchni ma ślady krwi;
Naciekową wrzód – wrzód rozmyte krawędzie, błona śluzowa na danym obszarze w innym kolorze i obecność krwotoku;
Diffuse – nie ma wyraźnych granic, charakterystyczne dla rozwoju raka w warstwach znajdujących się pod błonę śluzową.

Dla wszystkich typów raka w izraelskich szpitalach istnieją specjalne zabiegi. Ważnym warunkiem do skutecznego leczenia raka żołądka jest wczesne wykrycie choroby u niektórych gatunków i stadium choroby (w tym zakresie są pierwotne nowotwory, przerzuty w węzłach chłonnych lokalnych przerzutów odległych). Rak żołądka przerzuty węzłów chłonnych występuje wzdłuż tętnicy, a także wątroby, opłucnej osierdzia, membrana, otrzewnej. Może dawać przerzuty do innych narządów (płuca, mózg itd.).

Diagnoza raka żołądka w Izraelu jest uważana za jedną z najlepszych na świecie. Oprócz tradycyjnych metod diagnostycznych (gastroskopia, biopsja, x-ray z podaniem kontrastu), izraelscy eksperci aktywnie przy użyciu nowych metod technologicznych – USG endoskopowe, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny badanie laparoskopowe i innych nowoczesnych metod diagnozowania.

Do diagnostyki i leczenia raka żołądka w naszym centrum medycznym przyciąga doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin medycyny: chirurgów, lekarzy, patologów i specjalistów w zakresie diagnostyki, onkologów (specjalizujący się w radioterapii lub chemioterapii). Jeśli zajdzie taka potrzeba, przyciąga wąskich specjalistów z różnych placówek medycznych w kraju. Pacjent może wybrać niektóre działania w oparciu o informacje uzyskane od specjalistów. Lekarze Medical Center Ilyssa Medical Group tworzą plan leczenia, kierując się interesem pacjenta. Nasz cel – zapewnienie leczenia jak najbardziej efektywnie, jednocześnie minimalizując traumatyczne efekt, biorąc pod uwagę sytuację finansową i pacjenta.

Program diagnostyczny dla raka żołądka w Izraelu

Pełną morfologię krwi, w tym kontroli dla markerów nowotworowych (substancje, które są wytwarzane przez komórki nowotworowe).
Wersja biopsja (w zależności od dostępności szkła i parafina blokach).
Gastroskopia, w tym biopsji (badanie histopatologiczne i histochemia).
PET CT – dla określenia wielkości guza i identyfikacji ewentualnych przerzutów;
Konsultacji onkologa chirurga.

Czas trwania kontroli: 3-4 dni. Wszystkie procedury diagnostyczne i terapeutyczne działania prowadzone są na podstawie szpitali Assuta i Sheba, najbardziej zaawansowane placówek medycznych w kraju.

Leczenie chirurgiczne

Główną metodą leczenia raka żołądka jest operacja . Skuteczność zabiegu zależy od stopnia zaawansowania choroby, w przypadku braku odległych przerzutów pacjenta ma szansę pełnego wyleczenia. Rodzaj leczenia chirurgicznego jest wybrana w zależności od przypadku, może być jak usuwanie części brzucha (subtotalne wycięcie żołądka) i całkowite usunięcie ciała (wycięcie żołądka). Dodatkowo, może być konieczne usunięcie węzłów chłonnych (objętość usuniętego części układu limfatycznego zależy od rodzaju choroby).

Zazwyczaj, w klinice pomocą zintegrowanego leczenia raka żołądka, przy czym dodatkowo do chirurgicznego leczenia zastosowano radioterapię i chemioterapię. Techniki te są wykorzystywane w pooperacyjnym leczeniu pacjentów, przyczyniając się do zniszczenia ocalałe komórki nowotworowe.

Chemoterapia

Chemioterapii są niezbędne w przypadku, gdy proces patologiczny zaangażowanych regionalnych węzłów chłonnych, oraz w przypadku kiełkowania w surowiczych nowotworów żołądka i wylot na zewnątrz płaszcza. Podstawa chemioterapii w raku żołądka są pochodne fluoru – ftorafur, fluorouracyl, Xeloda, UFT, lub kombinacji tych leków z innymi. Zazwyczaj pacjent jest przypisany do 6-8 cykle chemioterapii.

Wykrycie przerzutów przeprowadzono chemioterapię. Uznawany za takich skutecznych metod oddziaływania na guza jak chemoembolization (arteria która karmi nowotwór, zamknięte specjalny materiał zatorem, który zawiera lek przeciwnowotworowy chemioterapii) lub radioablyatsiya (niszczenie komórek nowotworowych przez kontakt z substancją radioaktywną).

Chemioterapia jest skuteczna wobec różnych nowotworów, w tym nowotworów i żołądek, ale jest to metoda leczenia różnych skutków ubocznych, których wygląd powinien być przygotowany. Częste działania niepożądane to zmniejszenie odporności, nudności, utrata apetytu, występowanie krwawienia i siniaki, czasami wypadanie włosów. Właściwa organizacja specjalnego leczenia i leki najnowszych zmniejszyć niepożądane skutki uboczne do minimum.

Terapia fotodynamiczna

Okazał się bardzo skuteczny w leczeniu raka żołądka fotodynamicznej terapii patologii. Przy użyciu tej metody w pacjentów, którym podawano substancję mającą właściwość gromadzenia się w komórkach nowotworowych. Następnie, komórki nowotworowe zawierające substancję (uczulający) naświetla się wiązką laserową, co powoduje ich śmierć.

Pacjent jest leczony na raka żołądka, to potrzebuje specjalnych działań naprawczych. Program rehabilitacji jest zawsze ze stosowanych technik leczenia, a także w przygotowaniu programu, a jego realizacja wymaga terapeutów, psychologów, dietetyków i innych specjalistów. Usługi rehabilitacyjne, aby pomóc pacjentom jak najszybciej wrócić do normalnego życia.

Dla poszczególnych programów leczenia, i komunikować się z lekarzem, należy wypełnić wniosek o leczenie . Onkolog skontaktuje się telefonicznie i wyjaśnić szczegółowo wszystkie etapy najodpowiedniejszego leczenia dla Ciebie osobiście. Po rozmowie telefonicznej, otrzymasz list w odpowiedzi na które trzeba będzie wysłać do istniejącej dokumentacji medycznej dostępne. Na podstawie tych dokumentów zostanie sporządzony przez lekarzy onkologów

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s