Rak żołądka leczenie

Lokalizacja: 50-65% w piloroantralnom działu (25-27% na mniejszym krzywizny) w korpusie żołądka – do 2%, w górnej trzeciej – 3,4%, w środkowej trzeciej -% 16, w dolnej jednej trzeciej -% 36. Całkowita klęska żołądka występuje w 14% przypadków.

Klasyfikacja raka żołądka.

 1. Polipowatych carcinoma (Borman I).
 2. Neinfiltrativnaya rakowe owrzodzenie (rak spodek, Borman II).
 3. Naciekową rakowe owrzodzenie (Borman III).
 4. Rozlana naciekowa rak (guzem litym, Bormann IV).

Polipowatych rak żołądka. Wahała się od 3 do 18% nowotworów żołądka. To jest jasno określony exophytic rosnącego guza z szeroką bazą lub półkulistym cylindrycznych kształtach, rozmiarach, często od 1,0 do 8,0 cm guz powierzchnia może być gładka, nierówna i wykrzywiony. Kolor może być szaro-zielony przy łączeniu infekcji – jasny czerwony. Często, owrzodzenia o różnych kształtach i rozmiarach. Ulubiony Lokalizacja: korpus i jama, zazwyczaj większej krzywizny, co najmniej na przedniej i tylnej ściany, bardzo rzadko na mniejszym łuku. Najczęstszym polipowatych rak jest pojedyncze, ale może być wiele (2%). Perystaltyka w tej dziedzinie jest nieobecny, żołądka ruchliwość ogólnie słaby. Gdy rolę palpacyjne – sztywność. Biopsja – niewielkie krwawienie.

Charakterystyczne cechy polipowatych raka żołądka. Gdy pojedyncze węzły oraz brak infiltracji polipowatych raka żołądka jest trudny do odróżnienia od łagodnych nowotworów. Gdy guz infiltracja stopy zostaje wygładzona strefę przejściową do powierzchni podstawy (“talia”), tworzące elewację valikoobraznoe poprzedzający obrzeża podstawy polipa. W związku z tendencją do upadku na powierzchni wcześnie w kieszeniach utworzonych przez erozję i rozrost w postaci małych, wybrzuszenia ponad powierzchnią składników tkankowych polipów – Powierzchnia nierówna. Biopsja większego krwawienia, “rozdrobnienia” tkanek. Biopsja potwierdza prawdziwy charakter guza.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo prawidłowego rozpoznania jest histologiczne biopsji przy kilku odpowiednich miejscach podejrzanego śluzówkę. Wynika to z faktu, że nowotwory żołądka są zwykle otoczone zapalnej tkanki i środek martwicy nowotworu wykrywano często. Dość często, by badania histopatologicznego tkanki z biopsji w zmienionej śluzówki miejsc w nowotworach złośliwych, komórki nowotworowe nie wykazują. Na przykład, biopsje wykonywane tylko w jednym miejscu wrzodu złośliwych żołądka, prawdopodobieństwo prawidłowej diagnozy wynosi 70%, podczas biopsji przeprowadzono w ośmiu punktach, prawdopodobieństwo wzrasta do 95-99%. Podczas korzystania z biopsji więcej niż osiem punktów prawdopodobieństwo prawidłowego rozpoznania nie jest zwiększona. Pożądane jest również, aby zrobić biopsję tym samym układa się kilka (2-3) razy, aby uzyskać materiał z głębszych warstw.

Spodek-jak rak żołądka. Wynosi od 10 do 40% nowotworów żołądka. Lokalizacja: jama, często na przedniej ścianie, krzywizna większa, co najmniej – na ścianie tylnej. Guz jest z podstawkami formularza. Rozmiary od 2,0 do 10,0 cm Wygląda jak głęboki wrzód z wysokich, szerokich krawędziach podrytymi w postaci wału, która nie jest sama wysokość, krawędź wyboistej kształcie. Dno jest nierówne, pagórkowaty, pokryty odrobiną dirty-szary do brązowo-czarnego koloru, ślizga się po krawędzi w formie grzebienia.

Śluz wokół nie przeniknęły. Perystaltyka nie ma w pobliżu. Gdy palpating krawędź sztywność narzędzia. Biopsja niewielkie krwawienie.

Naciekową rakowe owrzodzenie. Waha się od 45 do 60%. Lokalizacja każdego małego krzywizny żołądka. Wygląda jak zaraza z rozmytych konturów, drylowane, nieregularnych kształtach. Rozmiary od 2,0 do 6,0 cm od dna owrzodzenia pagórkowatym patyną dirty-szarym. Zapalenie wokół wału nieobecny lub łagodne podkreślić, w tym ostatnim przypadku nie jest całkowicie otacza wszystkie wrzody, a jego dolna pagórki przechodzi bezpośrednio do błony śluzowej otaczającej. To jest główna różnica od owrzodzenia w kształcie spodka raka naciekową. Fałdy zbiegają się wrzodów, ale przerwał, nie osiągając go. Ulga śluzowej zamrożone z powodu nacieku: fałdy nowotworowej sztywne, szerokie, niskie, nie prostować powietrze, fale perystaltyczne nie są przestrzegane. Gdy palpating krawędź sztywność narzędzia. Biopsja – niewielkie krwawienie.

10-30% guzów żołądka. Gdy wzrost guza podśluzówkowa diagnostyka endoskopowa tego typu raka jest bardzo trudne i opiera się na pośrednich objawów: sztywność ścian ciała, gładkość pokonać subtelnym kolorze ulgi i blady błon śluzowych. Dzięki zaangażowaniu śluzówki rozwija się typowa endoskopowy obraz “złośliwe” ulgi: na tym terenie kilka wybrzuszenia, fałdy stałe, sztywne, słabo wyprostować powietrza, zmniejszenie lub brak perystaltykę “martwe” błony śluzowej, w kolorze, który jest zdominowany przez szarości

Rozlana naciekowa raka .. Kolor danego obszaru może być jasny różowy lub czerwony, istnieje vnutrislizistye krwotok, erozji, a nawet owrzodzenia. To zdjęcie z naciekową endoskopowa raka może być związane z przystąpieniem zakażenia i rozwoju nacieku zapalnego. W tych przypadkach, naciekający rak trudno wizualnie odróżnić od lokalnego postaci łagodnego powierzchniowego zapalenia żołądka i wrzodów, szczególnie w proksymalnej części żołądka. Emerging ostrego owrzodzenia w zapaleniu stihanii może uzdrowić. Należy zawsze pamiętać, a biopsja wszystkim ostrego owrzodzenia.

W rozproszonym naciekający raka znaczne zmniejszenie elastyczności ściany i zmniejszanie jego jamy ciała. Z rozprzestrzenianie żołądka malopodatlivuyu zamienia się w wąską rurkę. Nawet małe wtrysk powietrza towarzyszy jego mitralnej i wrażeń bolesne.

Wczesnych form raka żołądka. Japońskiego Towarzystwa endoskopowego (1962) zaproponowano klasyfikacji wczesnego raka żołądka («wczesnego raka żołądka”), przez co rozumie się rak zlokalizowany w błonie śluzowej i podśluzówki, bez względu na obszar ich rozkładu, obecność przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych i histogenezie. Na tym wczesnym etapie raka żołądka może pozostać przez maksymalnie 8 lat, po których infiltracja zaczyna przenikać do głębi. Pooperacyjne 5-letniego przeżycia w rakach błony śluzowej jest 100%, z podśluzówkowych zmian – do 83%.

Często zlokalizowane małej krzywiźnie, a średnio 1/3 żołądka (50%). Endoskopia i biopsja ustalić rozpoznanie jest bardzo trudne, możemy tylko podejrzewać wczesną postać raka. Dla rozpoznania jest wycięcie błony śluzowej następnie badania histologicznego.

Zgodnie z klasyfikacją, istnieją trzy rodzaje wczesnego raka żołądka:

 1. Typ I – głośnika (wystawały typ);
 2. Typ II – Powierzchnia (powierzchowne typu), dzieli się na podtypy:
  1. podniesione (podwyższone typu),
  2. płaskie (flat type),
  3. depresji (depresji typu),
 3. Typ III – głębokość (wydobyty typu).

Według typu I (prezenter raka) są exophytic polipowatych wielkość guza 0,5-2,0 cm z końcówką niewypłakaną lub krótka, z szerokim, płaskim lub odwrócony góry. Ich kolory są zazwyczaj jaśniejsze kolory otaczające błony śluzowej, co w pewnym stopniu z powodu krwawienia i owrzodzenia. Kiedy instrumentalny “badanie dotykowe” i biopsji występuje krwawienie. Nowotwór jest zwykle przemieszczany względem podstawowej tkanki błony śluzowej.

Podtypu IIa (podwyższone raka) jest powierzchowne wykształcenie, wysoki na 3-5 mm nad powierzchnią błony śluzowej w postaci płaskowyżu, często o krwotokach obszary martwicy i zaułków. Ten podtyp rzadkie (4%). Najczęstsze nowotwory mają dobrze w środku i wybrzuszenia na krawędziach. Barwione guza nie różni się bardzo od malowania śluzowej otaczającej, a zatem nie mogą być wykryte. Dla lepszej wizualizacji niezbędnych barwienia indygo.

IIb podtyp (płaski rak) jest reprezentowany jako zamkniętej części membrany rundzie śluzowej, pozbawione typowej topografii błon śluzowych, sztywne narzędzie w badaniu palpacyjnym. Przebarwienia Area wyznacza na tym terenie. Tego typu sposób jest mniej powszechne jest prawdopodobnie ze względu na trudności z jej rozpoznanie.

Podtyp IIc (wyszły raka) charakteryzuje wizualnie jasnych polami erozyjnych zakresie 5 mm poniżej poziomu śluzówki, mają szorstką, oraz regionu rozdzielany. W tej zmiany nie jest brokat, charakterystyczne błony śluzowej, tak że staje się on zjedzony przez mole. We wnęce części wykrycia nieuszkodzonej błony śluzowej w postaci wysp lub występy nieregularnych. Baza jest często krwawienie. Fałdy otoczenia “zamrożone”, zbieżne w kierunku nowotworu w postaci promieni.

Typ III (głębokość (podrytymi) rak) – rzadka postać, nie do odróżnienia w badaniu endoskopowym wrzodu trawiennego. Oznacza średnicę defektów błony śluzowej 1-3 cm grubości sztywne niejednorodnie wystające krawędzie powyżej błony śluzowej powierzchni i nierównym podłożu, co głębokość może być więcej niż 5 mm. Tego typu często znajduje się nie w postaci czystej lub w połączeniu z innymi.

Wczesnych form raka, inne niż te opisane powyżej, obejmują wstępną raka w polipów i złośliwych owrzodzeń przewlekłych.

Przerzuty wczesnego raka w jego lokalizacji w błonie śluzowej są rzadkie. Ich częstotliwość może być jeszcze do 5-10%, i lokalizacja złośliwych infiltracji w podśluzówkowej warstwy – 20%. Przy określaniu częstotliwości przerzutów i prognozy choroby jest ustawiona na wielkość guza. Średnicę zmian we wczesnych form raka żołądka jest zazwyczaj mniejsza niż 2 cm, jednak opisane zmian blshih znacznie rozmiarach. Guzy mniej niż 2 cm średnicy, zazwyczaj dostępne.

Wizualne rozpoznanie wczesnych form raka żołądka i ich diagnozy różnicowej łagodnych polipów i owrzodzenia są bardzo trudne ze względu na brak dowodów typowym endoskopowej. Dla rozpoznania prawidłowego i terminowego wymaga stosowania dodatkowych zabiegów endoskopowych (biopsja, hromogastroskopiya).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s