Rak żołądka – nie zdanie?

Kiedy Nancy Reagan zdiagnozowano raka piersi, i zostało ogłoszone na cały kraj, tysiące Amerykanów udał się do szpitala, by sprawdzić, i stwierdził, że wiele z nich ma ten sam problem, co w przypadku żony prezydenta. Ale dzięki temu, że są one “złowionych” chorobę w czasie, byli w stanie odzyskać. Przecież wcześniej wykazały nowotwór złośliwy, tym większa szansa na skuteczne leczenie.

Dziś będziemy rozmawiać o innej formie, rak żołądka, który Rosja ma drugą najwyższą częstotliwość występowania, po raku płuc u mężczyzn i raka piersi u kobiet, i to jest także dla udanych połączeń leczenia dla wczesnego wykrywania. Nasza rozmowa – z szefem Departamentu Onkologii brzucha Cancer Research Center baranów profesora Iwana Sokratovich Ctilidi.

– Oni odgrywają rolę w rozwoju raka żołądka klimacie lub jedzeniem?

– Tak, w Japonii i Chinach, na przykład, tradycyjnie odnotował najwyższą zachorowalność na raka żołądka (70 na 100 000). Powodem jest przede wszystkim oferuje dania kuchni narodowej: obfitość surowej żywności, zwłaszcza ryb, gorące i ostre przyprawy i sosy, marynaty – wszystkie te produkty podrażnić wewnętrzną wyściółkę żołądka oraz w ciągłej eksploatacji przyczynia się do rozwoju zapalenia błony śluzowej żołądka, wrzody i nowotwory. Jeśli Japanese opuścić kraj i żyć długo, na przykład, w Ameryce, raka żołądka, ale nie chorują częściej Indianie.

– Co to jest żywność – jeden z kluczowych czynników w rozwoju nowotworów żołądka?

– Tak. Ważne jest, że jemy i jak. Nieregularne nawyki żywieniowe również niekorzystnie wpływa na stan żołądka. Nadmierna miłość słone, smażone, tłuste, w puszkach i marynat może grać niekorzystny rolę. Przyczyniają się do alkoholu i palenie tytoniu.

– A może jedzenie nie, wręcz przeciwnie, ochronne działanie zapobiegania rozwojowi raka żołądka?

– Tak, świeże owoce, warzywa, sprzedaż, ts, bogate w białko zwierzęce, pierwiastków śladowych i witamin A, E i C, w szczególności chronić błonę śluzową żołądka przed działaniem zewnętrznych i wewnętrznych czynników rakotwórczych.

– Odmiany zbóż, galaretki?

– Jako część składowa prawidłowej, zbilansowanej diety są bezwzględnie konieczne. Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie menu powinno być zrozumiałe, że najważniejszym czynnikiem jest właśnie bilans swoich produktów składowych, wybór dań i posiłków regularnych. Zbyt ścisłe ograniczenie wszelkiego rodzaju żywności, szkoda. Ciekawostka: Dr Alice Chase, który napisał książkę “jedzenie” i wielu książek na temat żywienia, zmarł z głodu – wynika z niezrównoważonej diety.

Choroba jest dziedziczona

– Dziedziczność odgrywa rolę?

– Fakt, choroby bliskiej dowodów krewnych zwiększonym ryzykiem raka, ale nie ma połączenia bezpośredniego – na przykład obecność raka w ojcem nie musi prowadzić do choroby syna.

– Jeśli ktoś w rodzinie nie miał raka, jeśli jest odpowiednio odżywiona, na jakiej podstawie może on nadal czuć pismo nosem w swoim ciele?

– Rak żołądka i przełyku występuje w początkowej fazie z małym lub żadnym zewnętrznych przejawach. Najwcześniej objawem raka żołądka jest dyskomfort po jedzeniu, rak przełyku, trudności w połykaniu jej przejście. Niestety, z reguły, że dolegliwości nie zwraca uwagi na długi czas, tak, te choroby zdiagnozowano w zaawansowanym stadium. Objawy raka żołądka może być także zwiększenie osłabienie i utrata wagi, uczucie pełności, nudności i wymioty spożywanej żywności, ból w górnej części brzucha, niedokrwistość, krwawienia z przewodu pokarmowego.

– Jak jest diagnoza?

– Gastroenterolog powinien wysłać człowieka do badania.

Badanie rentgenowskie może podejrzewać wczesnego raka, obserwacji endoskopia z obowiązkowym badaniu tkanki pod mikroskopem ostatecznie ustali rozpoznanie. Zalecamy, aby osoby z “brzucha” skarg, zwłaszcza te starsze niż 50 lat, nie tylko, aby uniknąć tego nieprzyjemnego postępowania ry, jeśli wyznaczony obrót ^ Chom, ale zadaj sobie lekarza o jej zachowanie.

– Co to znaczy, wczesny rak?

– Wczesny rak zwane guzy, które dotyczą wyłącznie wewnętrzną (śluzówki) warstwy ściany żołądka. Leczenie rozpoczęto w tym etapie, z jednej strony gwarantuje 85-90% pacjentów z oporną na leczenie, a z drugiej strony – jest bardziej łagodny przyrodzie. Po interwencja chirurgiczna w takich przypadkach często jest to możliwe, aby zachować część żołądka, co oznacza, że ​​jakość życia jest znacznie lepsza. Niektórzy pacjenci mogą guza wycięcie dotkniętego części błony śluzowej poprzez endoskop wprowadza się przez usta do żołądka. Korzyści są oczywiste – wszystko odbywa się bez otwierania jamy brzusznej. Jeśli pacjenci przychodzą do nas w czasie, oczywiście, możemy użyć tej techniki coraz częściej, ale niestety, do tej pory, 75% chorych szukają pomocy w późniejszych etapach.

Łagodne traktowanie

– Narkotyki i chemioterapia mogą pomóc leczyć raka żołądka?

– Rak żołądka odnosi się do guzów, mniej wrażliwych na lek i promieniowanie. Główną metodą leczenia jest chirurgiczne. Około jednej czwartej przypadków najlepsze wyniki osiąga się skojarzonego leczenia – leki, chemioterapia, chirurgiczne usunięcie guza. I tutaj ważne jest, aby nie tylko usunięcia guza pierwotnego, ale również wycięcie tkanek, które są szczególnie prawdopodobne, aby oddzielić od pierwotnych komórek nowotworowych. Następnie, komórki te rozwijają nowotworów wtórnych – przerzuty. Często pacjenci przychodzą do kliniki, kiedy nowotwór żołądka rozprzestrzenił się na sąsiednie narządy. W tych przypadkach, kompleks interwencji, podczas której kilka organów częściowo usunięte, i powinien posiadać chirurga, który ma duże doświadczenie w chirurgii raka. W naszym Centrum pracuje ponad 100 pacjentów po tzw próbnego, podczas którego chirurdzy inne, zwykle nie-nowotworowe szpitale uznały guz może być na stałe ze względu na rosnące na sąsiednie narządy.

– Jak często muszą być usunięte do żołądka raka?

– Przez wiele lat uważano, że rak żołądka i przełyku jest konieczne do całkowitego usunięcia chorego narządu niezależnie od sceny. Oczywiste jest, że to pociągnęło za sobą poważne upośledzenia czynnościowe i stałego kształcenia dyskomfort pacjenta. Teraz te poglądy są weryfikowane. Duże długoterminowe badania naukowe wykazały, że całkowite usunięcie ciała nie zawsze jest konieczne. Tak więc, na przykład, we wczesnym stadium raka żołądka lub przełyku, bez uszczerbku dla różnych przykładów wykonania wykonywane usuwanie endoskopowego guza podczas gastroskopii. Procedura ta jest znacznie bardziej wyrozumiały niż operacji, a zatem można to zrobić nawet w przypadku tych pacjentów, u których operacja niesie ze sobą wysokie ryzyko – osoby starsze i ludzie z obniżoną odpornością. Dziś korzystne interwencje oszczędzającej na przykład: rak żołądka, jeśli to możliwe, nie należy usuwać cały żołądek, ale tylko część, co dodatkowo zapewnia większy komfort pacjenta dzienną. W przypadku konieczności całkowitego usunięcia z ciała, aby zastąpić go nowym, w miejscu. Tak więc, nowoczesna technologia chirurgicznego leczenia raka przełyku, nawet w najbardziej zaawansowane, polega na prawie zupełny brak jakiegokolwiek dyskomfortu po zabiegu. Oczywiście, wiele zależy od lekarza. Jeśli jest to możliwe, to jest konieczne do użytkowania przez chirurga-onkologa. Porównanie wyników leczenia chorych na raka w wyspecjalizowanych ośrodkach, w których technologie te pracowały przez dłuższy czas, i szpitalach ogólnych pokazuje więcej niż podwójną różnicę na korzyść odpowiednich instytucji.

Chronić przed rakiem lub przewidzieć jego wystąpienie jest teraz praktycznie niemożliwe. W związku z tym, w pierwszym planie w leczeniu tej choroby jest wczesna diagnoza. Nie bój się pojawiać śmieszne, odnosząc się do lekarza skarżąc się źle zdefiniowanych objawów – Dobrze znów być ekranowane od leczenia zaawansowanych postaci choroby. Wczesna diagnoza i nowoczesne technologie, aby dać dużą szansę na wyleczenie z minimalnymi uszkodzeniami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s