Rak żołądka objawy

OPIS
Brzuch – jeden z najczęstszych nowotworów złośliwych. Mogą rozwijać się w dowolnej części żołądka i w innych narządach, zwłaszcza przełyku, płuc i wątroby. Rak żołądka w świecie umiera każdego roku do 800.000 osób.

PRZYCZYNY
Wśród czynników, które przyczyniają się do rozwoju raka żołądka, zwany specjalną dietę i czynniki środowiskowe, palenie tytoniu, czynniki genetyczne i zakaźne.

Udowodnimy, zależność częstości raka żołądka z brakiem stosowania kwasu askorbinowego, nadmierne spożycie soli, marynowane, rozgotowane, pokarmy wędzone, żywności pikantny, tłuszczów zwierzęcych.

Wśród przyczyn raka żołądka nazywa nadużywanie alkoholu, zwłaszcza wódki. Bezpośrednia zależność obserwowano w częstości występowania raka zawartości żołądka w glebie miedzi, molibdenu, kobaltu i reverse – cynk i mangan.

Dowody na zależność raka żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori. Uważany jest statystycznie udowodnione, że osoby zakażone tą bakterią zwiększone ryzyko zachorowania na raka żołądka (względny współczynnik 2,5). W 1994 roku Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IACR) WHO H. Pylori przypisany do grupy 1 rakotwórcze. Nie ma jednak dowodów sprzecznych teorii chorób zakaźnych – tak, w Helicobacter pylori-endemicznych rejonach północnej Nigerii, rak żołądka jest rzadkością. Znamienny jest również różnica w częstości występowania raka żołądka u mężczyzn i kobiet w równych stawek zakażenia Helicobacter wśród obu płci.

OBJAWY
Rak żołądka we wczesnym stadium, z reguły, nie wyraziła niespecyficznych kliniczne objawy (niestrawność, utrata apetytu).

Inne objawy raka żołądka (zwany syndrom “małych znaków”) – zmęczenie, niechęć do mięsa, anemia, spadek masy ciała, “dolegliwości żołądkowe” często obserwuje się w zaawansowanym procesie. Early sytości, uczucie pełności po przyjęciu niewielkiej ilości żywności jest najbardziej charakterystyczny endofitycznych raka, w którym żołądek staje się sztywne, nie rozszerzalna food.

W przypadku raka wpustu charakteryzuje dysfagii, raka odźwiernika może zakłócić odprowadzenie zawartości żołądka, co prowadzi do wymiotów.

W późniejszych etapach łączenia bóle w nadbrzuszu, wymioty, krwawienie i owrzodzenie rozpadu guza (stołek zmiana – smoliste stolce, wymioty “fusy” lub krwi). Charakter bólu może wskazywać kiełkowania do sąsiednich narządów: obręczy bóle są charakterystyczne inwazji guza w trzustce, podobne do dusznicy bolesnej – z inwazji guza do przepony, wzdęcia brzucha, dudnienie w żołądku, opóźnione stolca – podczas kiełkowania w poprzecznicy.

LECZENIE
W leczeniu tego rodzaju nowotworu głównym zadaniem jest usuwany metody chirurgicznej. Chirurgiczne metody leczenia raka żołądka zależy od stopnia guza w żołądku, podnosząc regionalnych węzłów chłonnych i odległe pojawiania się przerzutów. Jest wykonany:

suma częściowa resekcja żołądka (jeśli guz zajmujący dolną część brzucha)
Gastrectomy – gdy guzy w górnej jednej trzeciej,
proksymalnej resekcji – z niewielkimi zmianami w wpustu Limited – resekcji górnej trzeciej części żołądka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s