Rak żołądka. Objawy. Diagnostyka. Leczenie. Pogoda. Profillaktika.

 

Rak żołądka – Rak jest bardzo poważną chorobą. Rak żołądka jest straszne, że najczęściej wykrywane na 3 – 4 wykupu raka żołądka. W związku z tym, dla raka żołądka charakteryzuje się wysoką śmiertelnością. Śmiertelność w pierwszym roku po diagnozie raka żołądka jest więcej niż 50%.

Stanem przedrakowym, najczęściej prowadzi do raka żołądka jest przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka.

W przypadku raka żołądka akceptowane TNM. Daje to typ kodowania T3N1M0.
I wybrał żołądka T3N1M0 przykład nowotworu, ponieważ jest jednym z najczęściej wykrywanych nowotworów żołądka.

Litera T odoznachaet stanu pierwotnego źródła guza.
Teksas – oznacza, że ​​stan pierwotnego nowotworu nie można ocenić.
T0 – guz pierwotny nie jest określony.
T1 – guz przenika przez błony śluzowej i podśluzowej.
T2a – guz nacieka myshechnuyyu powłokę.
T2b – guz nacieka Subserous warstwę.
T3 – guz nacieka kosmówki bez przenikania do sąsiednich narządów.
T4 – guz nacieka sąsiednie narządy i tkanki.

N litera oznacza przerzutami do regionalnych węzłów chłonnych.
NX – stan regionalnych węzłów chłonnych nie mogą być oceniane.
N0 – brak przerzutów do regionalnych.
N1 – przerzuty 1 – 6 regionalnych węzłów chłonnych.
N2 – Przerzuty w 7 – 15 regionalnych węzłów chłonnych.
N3 – przerzuty ponad 15 regionalnych węzłów chłonnych.

M – oznacza przerzuty do odległych narządów (przerzuty do każdego narządu ciała).
MX – przerzuty nie można ocenić.
M0 – nie ma przerzutów.
M1 – przerzuty.

Zatem T3N1M0 raka żołądka jest rak, który atakuje błony surowiczej, ale nie kiełkują w sąsiadujących narządach, przerzuty są obecne w 1 – 6 regiorarnyh przerzuty w węzłach chłonnych, ale nie innych narządów. Rak żołądka T3N1M0 dotyczy Etap 3 raka żołądka.

Zazwyczaj pacjenci z wczesnym stadium raka żołądka nie narzekam. Objawy raka żołądka są zwykle mówi o zaawansowanym rakiem żołądka.
Najczęstsze objawy (objawy) raka żołądka: ból w nadbrzuszu, utrata masy ciała, fusy wymioty (trawione krwi), smoliste stolce – Czarny biegunka, nudności, wymioty, i tak dalej.

Diagnoza raka żołądka.
W diagnostyce raka żołądka za pomocą promieni rentgenowskich i fibroezofagogastroduodenoscopy biopsji z wieloma chorobami paleniska.
Ponadto skuteczna metoda diagnozowania jest tomografia komputerowa (CT) klatki piersiowej. Ponadto, w celu oceny stanu i operatywności guza za pomocą ultradźwięków i CT. Dodatkowe metody diagnozowania raka żołądka jest laparoskopowe, endoskopowe USG i badanie serologiczne markerów nowotworowych.
W diagnostyce raka żołądka enobhodimo rozważyć możliwość błędu. Dla prawidłowej diagnozy raka żołądka jest konieczne, aby wyeliminować możliwość przerzutów do innych narządów żołądka, chłoniak, mięsak, polipy, wrzody żołądka.

Leczenie raka żołądka.
W leczeniu raka żołądka są głównie operacji.
W zależności od szczepienia raka żołądka wyodrębniono 3 grupy.
Wczesny rak.
Rak 1 – 4 krok bez krwiopochodnej przerzutów i szczepienia na otrzewnej.
Etap 4 raka z przerzutami odległymi.

W leczeniu wczesnego raka ogólnej zheudka 5 przeżycia roku wynosi 86%. W przypadku 5% nawrotów, jednak ponownie wycięcie nowotworu żołądka często powoduje całkowite trwałą odpowiedź.

Standardową metodą leczenia raka żołądka I jest resekcja (usunięciu) żołądka – częściowe lub pełne. Metoda ta służy do 1 – 3 stadium raka, jak również w 4 Forma resekcyjnym raka żołądka (T4N2M0, T3N3M0).
Do leczenia raka żołądka T3 – T4, po usunięciu podstawy żołądka przy użyciu adiuwanta dootrzewnowe chemioterapii. Chemioterapii w leczeniu raka żołądka stosując mitomycyna i fluorouracyl, cisplatyna.
Rak żołądka jest diagnozowana w stadium 4 w każdy trzeci pacjent zastosował raka żołądka vperyie. W niektórych przypadkach, etap 4 raka uzasadnioną resekcji paliatywnej. Nie mają one wpływu na rokowanie choroby, ale mogą poprawić jakość życia pacjenta z rakiem żołądka.

Rokowanie raka Zheldka. Survival w raku żołądka.
Rokowanie przeżycia zależy głównie od sprawności raka żołądka. Inoperable pacjenci żyją 3 – 11 miesięcy po diagnozie raka żołądka. Po radykalnej operacji przetrwanie zależy od stadium nowotworu. 5 lat przeżycia w raku żołądka w zależności od stadium: 1a – 95%, 1b – 85% 2 – 54%, 3a – 37%, 3b – 11% 4 – mniej niż 7%.
4 etap raka żołądka z przerzutami do otrzewnej jest bardzo poważna postać raka żołądka. Jednak nawet z tej formy raka jest czasami, ale są wiarygodne leczy.

Należy zauważyć, częste przypadki oszustwa. Wiele osób oferuje różne nietradycyjne metody leczenia dużych sum, ale nie przynosi żadnych pozytywnych efektów. Testowany! TRAKTUJ stadium raka żołądka 4 KERASINOM niemożliwe! (Nie ma znaczenia, co to jest nafta -. Szczególnie wyrafinowane, czy nie) często oferują także inne zabiegi, które są po prostu oszustwa. Odnosi się to nie tylko do raka żołądka, ale również do drugnim form raka.
Pamiętaj, że lekarz jest zawsze po twojej stronie, a jeśli chcesz spróbować żadnej metody leczenia niż tradycyjne, sprawdź najpierw z lekarzem. Wiele nietradycyjne metody leczenia zamiast dobrej szkód powodowanych przez pacjenta, pogorszenie jego stanu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s