Rak żołądka prognoza

Rak żołądka jest jednym z najczęściej występujących nowotworów w kraju.

Przednowotworowych choroba. Rak żołądka jest poprzedzone różnych chorób

  1. Przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka. 12-13% chorych na przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka są z ryzykiem raka żołądka.
  2. Polipy. Istnieją różne rodzaje polipów, które są wspólne jest to, że działają one w świetle żołądka. Na tle polipów często na raka żołądka. Obecnie taktyka przeciwko polipy żołądka jednoznaczne. Musisz wykonać endoskopowej polipektomii. Ten prosty zabieg wykonywany jest w trakcie gastroskopii i zwalnia pacjenta z ryzykiem zachorowania na raka żołądka.
  3. Sterowane żołądek. 10-15 lat po wszelkich operacji żołądka u pacjentów z grupy ryzyka raka żołądka. Główną rolę odgrywają tu w kontakcie z błoną śluzową żołądka z żółcią, w wyniku czego reszty żołądka z uszkodzeń żołądka i chroniczne zapalenie ligatur. W związku z tym, w takich przypadkach należy regularnie monitorować wykonanie gastroskopii.
  4. Zakażenie Helicobacter pylori. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) z WHO w 1994 i klasyfikowane jako Grupa 1 czynników rakotwórczych
  5. Trawienny choroby wrzodowej. Przez długi czas, przewlekły wrzód żołądka nadana przedrakowych chorób. Gastroskopia i biopsja zmienił zrozumienia złośliwego wrzodu. Systematyczne badania wrzodów że złośliwości mniej niż 1%. Jednakże fakt, że nie przedrakowym wrzody żołądka nie oznacza, że ​​może być traktowana, nie obawiając się nowotworu. Stosunkowo wysoki procent “nowotworu” wrzodów żołądka, które w ostatnim czasie pojawiły się w wytycznych wskazuje, że dla każdego wrzodu żołądka należy traktować ostrożnie, czy nie jest on do owrzodzenia raka żołądka. Główną metodą w diagnostyce różnicowej raka żołądka i wrzody – gastroskopia z wieloma biopsji – biorąc morfologiczne (cytologiczne i histologiczne) pracy przez co najmniej 6 sztuk.

Objawy

Z wszystkich różnorodnych objawów klinicznych w raku żołądka w początkowej fazie przebiegu nie jest szczególnych objawów. Pojawiają się one dopiero w zaawansowanym stadium rozwoju nowotworu, kiedy wyleczenie jest najczęściej niemożliwe. Zwykle objawy raka żołądka jest maskowany podstawą chorób przewlekłych. Dotyczy to w szczególności zauważyć w początkowych stadiach raka.

Obraz kliniczny raka żołądka jest zróżnicowana i składa się z następujących grup objawów: miejscowe objawy bezpośrednio związane z uszkodzeniem żołądka (ból, nie kojarzy się z jedzenia, nudności, odbijanie, pełności i ciężkości w nadbrzuszu), objawy ogólne w wyniku Ogólny wpływ na pacjenta nowotworu (utrata apetytu, masy ciała, ogólnego wyglądu unmotivated osłabienie, złe samopoczucie) objawy wynikające z powikłań, które przystąpiły w trakcie procesu nowotworowego (utajone i ostre krwawienie żołądka z powodu pęknięcia naczynia krwionośnego lub nowotworu martwicy i rozpadu, niedokrwistość , zaburzenia połykania).

Kliniczne objawy raka żołądka zależy również od lokalizacji nowotworu. Rak dolnej trzeciej części żołądka jest najbardziej widoczna zaburzenia dyspeptyczne ewakuacji pokarmu z żołądka i ból. Rak środkowej trzeciej przez długi czas może mieć miejsce bez wyraźnego znaku z przewlekłym krwawieniem z rozwojem niedokrwistości. Na pierwszy plan w tym miejscu są najczęściej zaburzenia charakteru. W rozmnażania guzów w trzustce może dołączyć ból.

Obraz kliniczny nowotworów górnej trzeciej części żołądka jest bardzo zróżnicowana, często rozwój tych nowotworów ma prawie żadnych objawów, czasem pojawiają ból w sercu. Ból może wystąpić tylko wtedy, gdy nowotwór rozprzestrzenił się na sąsiednie struktury anatomiczne. W przypadku raka wpustu żołądka mogą wystąpić poważne objawy, takie jak trudności z leczeniem (w pasażu pokarmu przez przełyk), co prowadzi do głodu białka, odwodnienie, co wynika ze wzrostu typowych objawów choroby.

Do diagnozy raka żołądka wymaga indywidualnego podejścia do oceny każdego objawu. Wczesne rozpoznanie tych objawów jest szczególnie ważna nie tylko dla chirurga, ale również dla terapeuty, które przede wszystkim dążyć choroby. Większość poprawność ich działania, ich podejrzenia raka ostatecznie zależy los pacjenta. Niewielkie odchylenia w przebiegu przewlekłych chorób żołądka, pojawienie się nowych, nawet drobne dolegliwości powinny stanowić okazję do specjalnej ankiecie.

Nie ma wątpliwości, że kompleksowe podejście do diagnozy raka żołądka. Dokładne badanie pacjenta do aktywności, lekarz musi czekać na pacjenta skarg i przydatnych informacji, trzeba wiedzieć, o co i jak zapytać. Dzięki temu, jeśli nie rozpoznano, a następnie co najmniej podejrzewać raka żołądka

Diagnostyka

Głównymi specjalne metody badania raka żołądka są x-ray i endoskopii. Ten ostatni pozwala nie tylko wizualnie wykryć guza, ale również uzyskać materiał do badania morfologicznego. Każda metoda ma swoje granice możliwości diagnostyczne. Dlatego też, w celu wykrycia raka żołądka, połączenie tych metod, ponieważ nie morfologicznej weryfikacji rozpoznania głównych diagnostycznych problem nie może być rozwiązany.

Leczenie

U pacjentów z rakiem żołądka i mogą być traktowane. Podstawową metodą leczenia raka żołądka jest operacja, w tym usunięcie wszystkich lub części żołądka wraz z więzadeł aparatury i regionalnych węzłów chłonnych znajdujących się w nich. Główne działania należy uznać za sumę częściową resekcję żołądka (dalszy – w dziale docelowym raka i bliższej – raka proksymalnej żołądka) i wycięcie żołądka. W związku z metod opracowanych w operacji klinicznych, osiągnęła dobre wyniki w bezpośrednim leczeniu pacjentów z rakiem żołądka. Więc przez ostatnie 7 lat w szpitalu nie było ropne powikłania, nie mówiąc już o niebezpiecznych powikłań, takich jak niewydolność zespolenia szwów. Obecność gastroenterologii szpitala specjalistycznego działu umożliwia indywidualny dobór diety i znacznie poprawić jakość życia pacjentów po zabiegu.

Chemioterapia raka żołądka. Chemioterapia jako niezależny sposób leczenia stosuje nieoperacyjnym rakiem żołądka. W obecnie korzystnym skojarzonej chemioterapii.

Może stosowanie chemioterapii uzupełniającej w celu poprawy długotrwałe rezultaty. Ma również być traktowany indywidualnie. Szpital ma specjalną jednostkę chemioterapii, gdzie specjaliści mogą ocenić potrzebę chemioterapii i ustalić dawkę i sposób stosowania.

Tak więc, leczenie raka żołądka jest złożonym problemem. Pomimo pozornej metod gazach diagnostyki i leczenia, nadal istnieje wiele nierozwiązanych problemów, w tym przede wszystkim – wczesna diagnoza, która jest niezbędnym warunkiem stabilnej gojenia po zabiegu.

Prognoza

Odległe wyniki leczenia chorych na raka żołądka, zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich, a jeden, do którego możemy wpływać, jest stadium raka. W związku z tym nie można odkładać wizyty u lekarza za wszelkie dolegliwości żołądkowe.

W naszej klinice interdyscyplinarne, można przeprowadzić pełne dochodzenie i wyznaczyć skuteczne leczenie wszystkich chorób żołądka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s