Rak żołądka statystyki

Według statystyk zachorowalności i umieralności z powodu raka żołądka w większości krajów świata jest drugim po raku płuc. Mężczyźni chorują na raka w żołądku dwa razy częściej niż kobiety. Jeśli mówimy o wieku pacjentów, choroba jest teraz o wiele młodziej. Poziom i umieralność na raka żołądka w krajach rozwiniętych znacznie spadła wraz z pojawieniem się nowych możliwości diagnostycznych nowych chemioterapeutyków i metod leczenia.

Onkolodzy Czołowi ostrzec świat:

Możliwość raka żołądka zwiększa się dramatycznie u pacjentów hypoacid zapalenie błony śluzowej żołądka i chorobie wrzodowej. Do czynników ryzyka raka żołądka również są nieregularne posiłki, nadużywanie alkoholu i palenie tytoniu, dziedziczność Cancer. Wszystkie osoby z podwyższonym ryzykiem raka, wymagają regularnej ukierunkowane badania.

Jak to jest leczenie pacjentów z rozpoznaniem raka żołądka w Centrum Onkologii MEMORIAŁ

Metody wyboru i taktyka do leczenia raka żołądka, w zależności od dokładnego określenia stadium choroby, wielkości i umiejscowienia guza, na jego budowy histologicznej i obecność lub brak przerzutów. Leczenie raka żołądka powinno być zawsze zindywidualizowane i kompleksowe.

Incepcja – diagnoza lub dalsze badania. Na tym etapie, histologiczne i genetyczne określa typ nowotworu, jego lokalizacji, występowania procesu raka, określoną przez stadium raka. Diagnostyczna etap trwa od 2 do 5 dni.

Kolejny krok – wzór leczenia, który jest mianowany profesor onkologii w skorygowanej podstawie diagnozy. Tradycyjne leczenie raka żołądka – kilka różnych zintegrowanych opcji, które łączą i techniki chirurgiczne i najnowszych leków stosowanych w chemioterapii i radiologicznych niechirurgicznych technik i terapii ukierunkowanej, oraz różne rodzaje promieniowania. W niektórych przypadkach, to jest łączne stosowanie ekspozycji chemio pozwala pacjentowi radykalnego zabiegu.

W Memorial Center Cancer używamy tradycyjnych metod leczenia raka żołądka (operacja, leki, promieniowanie) i technik interwencyjnych radiologii i najnowsze techniki medycznej, takich jak da Vinci robota, Nano-nóż, Cyber ​​Knife. Do skutecznego leczenia raka żołądka jest ważne, nie tylko połączenie chemioterapii i różnych zabiegów, ale również pewnej kolejności ich stosowania. Na całym świecie nie ma wielu klinikach, gdzie walka z rakiem i raka przerzuty powodzeniem stosowane w prawie wszystkich najnowszych zabiegów high-tech.

Oferujemy pacjentom najbardziej zaawansowany nowotwór opiekę i szerokie wykorzystanie niechirurgiczne interwencyjnego leczenia raka żołądka, w tym takich zaawansowanych technologii medycznych, takich jak transarterial chemoembolization, radioembolizatsiya ablacji laserowej i hipertermii radiowych, thermoablation USG, Nano-noża ablacji, skoncentrowanych ekspozycji na promieniowanie przez Nowoczesne i bezpieczne akceleratory liniowe.

Diagnozowania we wczesnych stadiach choroby – głównym czynnikiem skutecznego leczenia raka żołądka

Należy mieć na uwadze, że rak żołądka jest zawsze poprzedzony “rakowe stanu”, która jest wraz z pewnymi zmianami w błonie śluzowej żołądka – metaplazję i dysplazję nabłonka. Powodem tej zmiany może być przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, hypoacid zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód trawienny, w połączeniu z nieregularnymi posiłkami, nadużywanie alkoholu i palenie papierosów, wywiad rodzinny raka.

Rak żołądka we wczesnym stadium pokazuje ogólne i niespecyficzne objawy. Rak żołądka jest tak zwany syndrom “małych znaków”: utrata apetytu, niechęć do produktów mięsnych, powietrze odbijanie i zgniłe, utrata masy ciała, osłabienie (astenia). Zwróć uwagę na liczbę objawów, które powinien poinformować pacjenta i lekarza w diagnostyce raka żołądka:

Trwałe zmiany w zdrowiu przez kilka tygodni lub miesięcy przed pójściem do lekarza – bezpodstawne ogólne osłabienie i zmęczenie.
Niewyjaśnione trwała utrata apetytu, nawet do zakończenia jego utratę.
Zjawiska “dolegliwości żołądkowe”: utrata fizjologicznej poczucia satysfakcji z jedzenia, uczucie pełności, nawet po niewielkiej ilości jedzenia, uczucie ciężkości, wzdęcia, czasami ból w nadbrzuszu po jedzeniu, czasami – nudności i wymioty.
Niewyjaśnione postępująca utrata masy ciała.
Depresja – utrata radości życia, zainteresowania środowiska, do pracy, do apatii.

W leczeniu zaawansowanego raka żołądka pojawiają wyrażone objawy: przewlekły ból, często omijała, wysokiej intensywności, w samym grzbiecie, uporczywe wymioty, niedokrwistość, ostre ogólnie clabost, naruszenie krześle; postępująca utrata masy ciała (odchudzanie).

Więcej na temat chorób: raka żołądka

Około 95% nowotworów żołądka jest gruczolakorak – rak nabłonka błony śluzowej żołądka. Rzadkie typy nowotworów m.in. gładkokomórkowymi, chłoniaka, i rakowiaka. Początkowa część żołądka (jama) wpływa w 35% przypadków, a w dolnej części korpusu żołądka – w 25%, a sekcją wyjściową żołądka (strażnika) – w 40% przypadków.

Przerzuty raka żołądka występuje przez chłonnych i naczyń krwionośnych. W przypadku rozprzestrzeniania chłonnego zagrożonych regionalnych i odległych węzłów chłonnych (o nazwie “przerzuty Virchow” w nadobojczykowe węzłów chłonnych). Krwiopochodne przerzuty raka żołądka obserwuje się najczęściej w wątrobie, płucach i nadnerczach. Często guz rozprzestrzenia się wraz z rozwojem zrakowacenie otrzewnej, gęste przerzutowych węzłów w pępku, w jajnikach, w miednicy Douglas kosmicznej. Bardzo rzadko przerzuty raka żołądka w kościach i mózgu.

Rak żołądka ma dość szybki wzrost: wielkość czasu podwojenia wczesnego raka (w podśluzówkowego warstwy) wynosi od 2 do 5 lat, oraz wspólne formularze – w wieku 2-12 miesięcy. Istotne objawy kliniczne guzów pojawiają, zwykle za późno.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s