Różne postacie raka żołądka

Rak żołądka – złośliwy guz rośnie z błony śluzowej (podszewka) w żołądku. Jest to jeden z typowych form raka, których częstotliwość została ostatnio nieco zmniejszone w wielu krajach, w których wiąże się ze zmianą diety. Jednakże, w niektórych krajach, raka żołądka jest najczęstszym złośliwym nowotworem. Mężczyźni chorują częściej niż kobiety, częstość występowania wzrasta z wiekiem.

Przyczyny raka żołądka nie są jasne. Przyczynić się do rozwoju raka żołądka czynniki następujące:
1) charakter władzy – wykorzystanie rozgotowane tłuszczu, wędzone, przypraw korzennych, ogórki, pokarmy zawierające azotany w dużych ilościach, a wręcz przeciwnie, spożycie warzyw, owoców bogatych w błonnik, witaminy A, C, E (marchew, owoce cytrusowe, róża, kruszyna, cebuli , natka pietruszki, szczaw, koper) zapobiega rozwojowi choroby;
2) choroby żołądka – przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka (zwłaszcza długo-zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka), polipy żołądka, wrzody żołądka , refluks żółci do żołądka;
3) predyspozycje genetyczne.

Rak żołądka może znajdować się w różnych częściach żołądka, najczęściej na wyjściu, co najmniej na wejściu do żołądka na środku części. Nowotwór ten rośnie do światła żołądka, ograniczające go lub rozprzestrzeniać się w grubości ściany. W zależności od wielkości nowotworów i przerzutów są cztery stadia choroby.

Rozpoznanie raka żołądka Złożoność jest to, że nie ma cech szczególnych. Dodatkowo, rak żołądka zazwyczaj powstaje przed długotrwałego choroby żołądka, więc objawy trwają przez dłuższy czas, a określenie obrazu choroby. Duże znaczenie w diagnostyce zmian w charakterze przed “zwykłymi” objawów: Najczęstsze skargi na raka żołądka jest ból. Ból jest zwykle zlokalizowana w górnej części brzucha, często staje się stała, nie związane z pokarmu (co jest typowe przewlekłym zapaleniem żołądka ), jest rzadko intensywne. W zaawansowanych przypadkach ból może rozprzestrzeniać się oddać, łopatkę, wziąć rozlany charakter.

W raku żołądka charakteryzuje utrata apetytu, odbijanie, zgaga, nudności i wymioty. Bardzo często zdarza się, wymioty, w tym raka żołądka gniazda. W przypadku raka żołądka charakteryzuje się postępującą utratą masy ciała, osłabienie, zmęczenie, niedokrwistość . Główne metody wykrywania raka żołądka są rentgenowska analiza żołądka i gastroskopia i biopsji.

W leczeniu raka żołądka: techniki chirurgiczne stosowane – usunięcie części żołądka lub żołądek. Ponadto, napromienianie jest czasami stosowane, oraz leki przeciwnowotworowe. Profilaktyka raka żołądka jest terminowe leczenie przewlekłych chorób żołądka, przestrzeganie diety, niezbędny widząc osoby lekarz z przewlekłej choroby żołądka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s