Statystyki raka żołądka

Chory po 50 latach, to ryzykujemy, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale silniejsza płeć są narażone na to ryzyko dwukrotnie częściej. W Rosji ta choroba jest drugą najczęstszą wystąpienia innych nowotworów złośliwych.

Na 100.000 osób zdrowych, dla 36 pacjentów. Gorzej niż w Rosji, jest w przypadku Japonii, istnieje 75 chorych, a także w Kolumbii, Brazylii, Chile i Skandynawii, gdzie wskaźnik sostavlyaet40-50 pacjentów. Ale jest też dobra wiadomość. Według medycznych statystyk, w ciągu ostatnich dwóch dekad, choć nastąpił powolny, ale stały spadek chorób raka żołądka. Szczególnie możemy pogratulować Amerykanom, mają teraz zaskakująco rzadkie raka żołądka.

Przyczyny

Wiadomo, że zdrowe komórki rakowe się, gdy zdarza się, w pewnym chromosomu mutacji, które jest wadą. Ale to, co może być przyczyną tej mutacji w raku żołądka? Pomimo sukcesów naukowców do studiowania na raka, przyczyną transformacji nowotworowej komórek w żołądku jeszcze nie zorientowali się. Do tej pory znane tylko czynniki ryzyka, które w niesprzyjających okolicznościach mogą spowodować tę poważną chorobę.

Do czynników ryzyka raka żołądka

1. Predyspozycje dziedziczne. Jeśli ktoś w rodzinie miał raka żołądka, wszyscy krewni mają szansę chorego.

2. Rak żołądka jest bardziej prawdopodobne u ludzi, którzy mają drugi zestaw krwi.

3. Te zwyczaje żywieniowe. Nadmierne spożycie smażone, solone, wędzone i pikantne, a także konserwy znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia raka żołądka.

4. Palenie i alkoholizm.

5. Przewlekłe choroby żołądka: polipy, zapalenie żołądka i wrzody.

6. Operacje wykonywane na żołądku. Ryzyko wystąpienia raka żołądka u ludzi z historii takiej operacji jest zwiększona o 2,5 razy.

7. Praca z niklu i azbestu.

8. Niedobór witaminy C i witaminy B12.

9. Azotyny i azotany w żywności.

10. Pacjenci z szkodliwe, które jest, anemia złośliwa raka żołądka występuje 20 razy częściej.

Co się dzieje?

Dziś zostanie udowodnione, że w zdrowym raka żołądka nie może powstać. Zwykle jest poprzedzone tzw rakowe stanie – zmiany w jakości komórek w żołądku. Od wstępnego raka raka może trwać do 20 lat. Na początku żołądka jest niewielkie obrzęki, – jej wielkość jest mniejsza niż 2 cm, z czasem wzrasta, tak głęboko, dociera do wszystkich warstw ściany żołądka i rozprzestrzenia się w całej powierzchni żołądka. Rak żołądka wczesne powstawanie wielu różnych przerzutów: niektórych komórek chorobowych mogą być oddzielone od pierwotnego guza, wraz z obecnym rozprzestrzeniania limfy i krwi w organizmie, a tym samym tworzenie nowych przerzutów. Najczęściej w przerzutów raka żołądka wpływa na wątrobę i węzły chłonne. Czasami może to mieć wpływ na kości, skóry, płuc, tkanka tłuszczowa, jajników i innych narządów.

Bardziej niebezpieczne?

Guza w żołądku zakłóca trawienie. Znajduje się w pobliżu cienkiego, że zapobiega przedostawaniu się pożywienia w jelicie. A, że w pobliżu przełyku i zapobiega przedostawaniu się jedzenia żołądek. W efekcie, utrata wagi szybko. Rosnąca przez ścianę żołądka, nowotwór może przenieść się do innych narządów: trzustki lub jelita grubego. Powstają przerzuty w płucach, kości, mózgu i wątroby. W rezultacie, zakłóca funkcję uszkodzonych narządów, a ostatecznie kończy się śmiercią.

Jak rozpoznać?

Guz jest zazwyczaj mały rozmiar bez objawów. Tylko w niektórych przypadkach pacjent może doświadczyć zmian w nawykach żywieniowych, na przykład, ma awersję do ryb, mięsa i innych produktów. Z wzrost guza wykazało nowe objawy – uczucie ciężkości w żołądku po posiłku, a także wymioty nudności i kolejnych. Czy naruszenie krześle – zaparcia lub biegunki, ból jest odczuwalny w górnej części brzucha, a pas ból, powiększenie brzucha lub utrata masy ciała, w razie uszkodzenia naczyń i rozwojem nowotworu krwawienia żołądkowo-jelitowe.

Diagnostyka

Wczesna diagnoza obiecuje skutecznego leczenia tej choroby. Przy najmniejszym podejrzeniu raka żołądka, a jeśli problem z trawieniem, należy natychmiast szukać pomocy u gastroenterologa. Główną metodą badania żołądka jest gastroskopia. Podczas tej procedury, lekarz ocenia stan błony śluzowej żołądka i biopsja podejrzanej obszarze. Badania histologiczne z materiałów uzyskanych na podstawie biopsji, i dać odpowiedź na pytanie – co to jest guz, łagodne lub złośliwe? Jako dodatkowe metody rentgenowskiej analizy przewodu pokarmowego, tomografia komputerowa, USG jamy brzusznej. Biochemiczne i ogólne badania krwi pomóc zidentyfikować niedokrwistość i zaburzenia metabolizmu białek w organizmie pacjenta.

Leczenie

Skuteczne leczenie raka żołądka jest bezpośrednio zależna od stopnia i wielkości guza. Leczenie chirurgiczne polega na usunięciu guza wraz z żołądka lub jej części. W niektórych przypadkach, inne niż w żołądku może być usunięty pokarmowego, śledziony, wątroby i jelit. Po operacji mogą być przypisane radioterapii lub chemioterapii.

Profilaktyka

Wszyscy pacjenci, którzy zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, owrzodzenia, polipy, a także osób, których członkowie rodziny cierpią z powodu raka żołądka, gastroskopia powinna odbywać się corocznie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s