Usunięcie raka żołądka

Organy znajdujące się w jamie brzusznej, często podatne na raka. W większości przypadków jest to rak żołądka wpływa. Choroba pojawia się z różnych powodów, na przykład z powodu wszelkich przewlekłych prądy płynące w jamie brzusznej, a czas nie wyleczył. Są to polipy, ahilicheskie zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody, itp. kalleznye.
Według statystyk, polipy przekształcić się w złośliwego guza w 60% przypadków, a wrzody – w 12%. Osoby podatne na zapalenie błony śluzowej żołądka, 3 razy częściej dotyczy raka żołądka.
Istnieje wiele sposobów leczenia raka żołądka, ale często nie dają pozytywne rezultaty, to usunięcie raka żołądka pozostaje jedynym najlepszym rozwiązaniem tego problemu.
Usunięcia żołądka może być, jako częściowe lub całkowite – zależy od umiejscowienia tej choroby oraz od kształtu zaniedbania choroby.
Częściowe usunięcie narządu umieszczono w przypadkach, gdy choroba dotyka palenisko sekcji wylotowej w żołądku. Podczas operacji lekarz usuwa dolną część korpusu wraz z guzem. W przypadku węzłów chłonnych i tkanek wokół, również wpływają komórek nowotworowych, wraz z częścią żołądka usunięto i zablokowane. Pozostała część żołądka jest przyszyty do jelita cienkiego. Przeżywalność pacjentów po takim zabiegu jest 50.

Wycięcie żołądka, lub całkowite usunięcie raka żołądka jest pokazany w lokalizacji choroby w górnej części ciała lub wokół żołądka. Podczas tej operacji, przejścia przełyku w odległości nie mniejszej niż 3 cm powyżej górnej krawędzi guza, jeśli jest exophytic, i co najmniej 5 cm w przypadku, jeśli guz jest infaltrativnoy. Usunięcie raka żołądka jest przeciwwskazany u osób z przerzutami do płuc, wątroby, węzłów chłonnych powyżej obojczyka, i wyrażają formę wodobrzusze, i tak dalej.
Przeżycia w raku żołądka zależy w dużym stopniu od tego, jak pomyślnie przeszły operację usunięcia chorego narządu, a także od tego, co diety pacjenta. Po usunięciu żołądka dbając o trawienie pokarmu ponoszonych przez jelito, które nie są przystosowane do przetwarzania twardy, ciężkich posiłków. Z tego względu pacjent moc powinna być miękka, łatwo przyswajalny z wykorzystaniem enzymów soku żołądkowego. Niska żywności, jak to możliwe powinna być identyczna z temperaturą ciała. W przypadku jednego pacjenta, nie powinny spożywać więcej niż 300 g pokarmu. Karmić się 7-8 razy dziennie.

Ile żyje z rakiem żołądka?

Ludzie, u których zdiagnozowano “raka żołądka”, lub którzy uważają, że mają chorobę, zaskoczony pytaniem: ile żyje z rakiem żołądka?
Jak już wiadomo, przeżycia raka żołądka zależy od ciężkości choroby, jak również, jakie opieki podany pacjentowi po operacji usunięcia żołądka. Duże znaczenie ma wiek pacjenta – młodszy organizm, tym łatwiej jest poradzić sobie z chorobą. Rak żołądka w wieku 30 lat kobieta coraz bardziej chory, po 70 latach choroby “zdziesiątkować” to głównie mężczyźni.
Odróżnić 5 stopni raka żołądka: 0-ga (tzw. sromu), 1, 2, 3 i najtrudniejszy – czwarty stopień.
Jeśli choroba jest w początkowym rozwoju prowadzącego do pokonania ją za pomocą leków może być bardzo proste. Odzyskiwanie pacjentów występuje w 90% przypadków. Jeżeli jest więcej niż postaci z systemem choroby nadzieję na pozytywny wynik leczenia jest możliwe, ale powinno być dużo wysiłku. Wreszcie, szanse, że pacjent może raz na zawsze pozbyć się raka żołądka i innych organów w celu zapewnienia bezpiecznej i dźwięk, niestety, jest bliska zeru.
Według statystyk, ludzie szukają pomocy medycznej tylko wtedy, gdy są objawy raka żołądka, co sugeruje, że choroba jest już w pełnym toku. Jest to bardzo trudny proces leczenia i prawie bez nadziei odzyskania, a pacjent żyje długo po leczeniu choroby.
Odpowiadając na pytanie o tym, jak wiele żyć z rakiem żołądka, statystyki następujące informacje: Po potwierdzeniu choroby, pacjenci w 15% przypadków, mieszkał na kolejne 5 lat, w 11% przypadków – w ciągu 10 lat. Pacjenci w wieku poniżej 50 lat, jest łatwiejsza do leczenia, więc pięć lat przeżywalność 15-22% jest. Starsi ludzie, niestety, w większości przypadków, ma około 5 lat, tylko 5-12% przypadków.

Nawrót raka żołądka

Brzuch nawrotu raka zjawisko zwane re choroby przez pewien czas po zabiegu. Uważa się, że nawroty są jeszcze bardziej niebezpieczne niż oryginalny choroby.
Powrót choroby jest wynikiem niepełnego usunięcia przyczyn choroby w procesie leczenia, a zatem patologicznej wyłonić przepływu oraz postępu z nowym zapałem.
Nawrotów raka żołądka można obserwować jak na kilka miesięcy i przez kilka lat po pierwszym zabiegu. To jest w celu zapobiegania nawrotom u pacjentów z rakiem żołądka w trakcie leczenia, czy operacja jest wymagane dostarczanie analiz, które mogłyby wskazywać na obecność choroby, jak również polecam obowiązkowe wizyty do lekarza co najmniej raz w roku.
Nawrót choroby w 60% przypadków stwierdzono u osób, które przeszły operację żołądka związku z jelita cienkiego. Jest w tym joint – zespolenie – i jest re-obrzęk. Często problem dotyczy takich powikłań, jak zwężenia – niedrożność żołądka. Jest to spowodowane małą wielkość operowanego żołądka. Zwężenie charakteryzuje ból po jedzeniu, ciężar w dole brzucha, wymioty, otwarcie po 4-6 godziny po posiłku. Zwężenie kanału kręgowego jest przedmiotem leczenia operacyjnego, ale tylko po dokładnym woli przygotowania przedoperacyjnego.
Czasami, w celu zapobiegania nawrotom raka lekarz zdecyduje się usunąć pozostałą część żołądka, ale lekarze często uciekają się do interwencji paliatywnych adresować zdarzeń zagrażających życiu (np. krwawienie) i przywrócenia drożności przewodu zespolenia.

Objawy raka żołądka

Na początkowym etapie rozwoju raka żołądka nie ujawnia się. W miarę postępu choroby następujące objawy:
• ból w żołądku, i inne nieprzyjemne uczucia;
• zgaga, odbijanie, naruszanie układu pokarmowego;
• Trudności w połykaniu żywności;
• wymioty;
• nudności;
• wzdęcia po jedzeniu;
• inne objawy.
Ból w raku żołądka jest bardzo podobny do bólu choroby wrzodowej dwunastnicy, więc pacjenci często nie od razu iść do lekarza, ale wolą mieć do czynienia z improwizowanych środków, co spowodowało chorobę. Zazwyczaj ból występuje, gdy głodny żołądek i wzmacniany w godzinach wieczornych lub w nocy.
Należy zauważyć, że nie w żołądku bólu nowotworowego znikają po leczeniu. Ułatwienie stan pacjenta może być tylko poprzez zestaw środków uspokajających, leki przeciwhistaminowe lub środków odurzających. Nie możesz używać gorący kompres lub zastosowanie poduszki do brzucha – może to prowadzić tylko do przyspieszenia przebiegu choroby, choć ból po raz pierwszy naprawdę z powrotem w dół. Jednym ze sposobów wyeliminowania bólu jest uważany za “Almagel” efekt przeciwbólowy.
Wymioty, raka żołądka nie pojawia się natychmiast. Dzieje się to w czasie, gdy nowotwór zaczyna się rozpadać w żołądku zaczynają pojawiać nieżytów lub gnicia. Od tego czasu, wymioty “wizyty” pacjenta regularnie. Wymiotować zazwyczaj mają nieprzyjemny zapach zgnilizny lub tylko kwaśny zapach, nie ma żadnych pozostałości przetworzonej żywności.
Ponadto, u pacjentów z zaawansowaną chorobą są często obserwowane w obecności wymiotów krwi. Wskazuje to na owrzodzenie guza raka, przy czym ilość krwi wchodzi do jamy żołądka. Rzadko, wymioty jasny czerwony krwi, często można zaobserwować wymioty tak zwane “fusy” – kolor krwi w wymiocinach jest ciemnobrązowy, prawie czarny kolor.
Rak – bardzo niebezpieczne choroby, ale współczesna medycyna opracowała i rozwija skutecznych metod walki z chorobą. Warto pamiętać, że im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym łatwiej jest do leczenia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s