Xenovaccinotherapy w leczeniu raka żołądka

Leczenie

Pole wywołujące obróbki składa się z 10 immunizacji podskórnej (5 C i 5 tygodniu w odstępach dwutygodniowych) i trwa około 3 miesięcy. Dalsze leczenie jest wymagane w zależności od stopnia zaawansowania choroby oraz stanu pacjenta. Leczenie odbywa się w warunkach ambulatoryjnych.

Efekt

Szczepienia immunologicznych wywołanych procesów niszczenia komórek nowotworowych i zapobiega rozwojowi nawrotu choroby.

 

Działania niepożądane

Ten wzrost temperatury do 38 ° C i rozwoju stanu grypę w ciągu pierwszych 24 godzin po szczepieniu. Immunoterapia nie ma skutków ubocznych chemioterapią.

Terapeutycznych szczepień (immunoterapii chorób) – leczenie opiera się na wykorzystaniu antygenów towarzyszących nowotworom i opuholedestruktivnyh stymulujących odpowiedź immunologiczną. W laboratorium Biotechnology Institute of Cellular Clinical Immunology opracowano szczepionki na raka, która zawiera guza myszy antygenów związanych membranowych. Różnice strukturalne tych antygenów na ich ludzkie odpowiedniki, co czyni je wysoce immunogenne i zdolny do wywołania immunologicznej odpowiedzi u pacjentów, nie tylko na początku, ale w późniejszych stadiach choroby, gdy organizm jest pod wpływem immunosupresyjnych wyrażonych nowotworowych cm więcej .

Wiadomo, że na początku leczenia chirurgicznego raka żołądka może prowadzić do całkowitej naprawy. Jednakże, w późniejszych stadiach choroby, gdy rodnik chirurgiczna operacja nie jest możliwe, niekorzystne prognozy choroby, mimo przeprowadzonej chemoterapii. Immunoterapii zmierza do mobilizacji organizmu przeciwnowotworową potencjał, może być postrzegany jako interesującą alternatywą w leczeniu tej choroby.

Nasz pierwszy mały dotychczasowe doświadczenia wskazują, że efekt kliniczny xenovaccinotherapy różne stopnie (pełna, częściowa odpowiedź, trwała choroba) nie mniej niż 6 miesięcy można dojechać w około 55% pacjentów z IV stadium raka żołądka. Jednakże, wyniki te należy uznać za wstępne, tak długo, jak są one oparte na bardzo małej materiału klinicznego.

Przykłady xenovaccinotherapy zastosowań w leczeniu przerzutowego raka żołądka są wymienione poniżej.

I pacjent, 44 lat (Karta pacjenta 3086), uważa się chorych od listopada 2002 r., kiedy to pojawił się w dyskomfort w nadbrzuszu, uczucie ciężkości w żołądku, osłabienie ciężkie. EGD znaleziono na wrzód żołądka. Badanie histologiczne zdiagnozowano u pierścienia komórek raka Sygnet. W grudniu 2002 r., łączny gastrectomy przeprowadzono. Potem był 1 kurs chemioterapii. W lutym 2003, oznaczone przez postęp choroby. Zgodnie z wynikami ultrasonografii wykazała powiększenie węzłów chłonnych w bramie w wątrobie i w przestrzeni pozaotrzewnowej. Szczepionka została uruchomiona w trybie awaryjnym. Leczenie było dobrze tolerowane. W miejscu wstrzyknięcia szczepionki przeciw zaczerwienienie, tkliwość, a przechodząc przez kilka godzin. Po 3 miesiącach leczenia w kolejnym badaniu przy bramie, w nadbrzuszu, a węzły chłonne przestrzeni zaotrzewnowej nie uwidoczniono. W badaniu krwi oznaczone spadek ESR do normy, zwiększenie stężenia hemoglobiny. Stan zdrowia jest zadowalający, nie ma żadnych skarg. Wszystkie dane kolejnych badań stwierdzono zmian patologicznych. 2 lata po rozpoczęciu leczenia szczepionki stan pacjenta jest zadawalający.

I pacjent, 54 lat (Karta pacjenta w 2009 roku) z rozpoznaniem słabo zróżnicowanego gruczolakoraka żołądka, wielokrotne MTS w lewym płucu (stan po radioterapii i chemioterapii) zaczął otrzymywać immunoterapii, w sierpniu 2002 r. do stanu początkowego okresu leczenia szczepionki umiarkowanym nasileniu. Disturbed osłabienie, zmęczenie, wymioty okresowo, zwykle w godzinach porannych dnia, niewysoka gorączka. Zabieg był wzrost temperatury do 38,5 ° C i zmniejszenie apetytu. Po 3 miesięcy (grudzień 2002 r.) było coraz gorzej każdy wymiotów dni w godzinach wieczornych po jedzeniu, utrata wagi 1-2 kg na miesiąc. W styczniu 2003 r. były bóle w nadbrzuszu. Na badania w liczy lutego krwi w normie, OB 15 mm / h Według amerykańskiego w dolnym prawym biegunem tworzenia tkanki nerek uwidoczniono z łagodną linię do 15 mm średnicy. Znaczne zmniejszenie częstotliwości ataków wymiotów. Stan pozostał stabilny do czerwca 2003 r. W tym czasie opracował żołądka przeszkodę. W lipcu 2003 roku przeszedł operację (Billroth 2). Podczas leczenia chirurgicznego MTS lokalnego i zdalnego został znaleziony. Badanie rentgenowskie wykazało żadnych zmian chorobowych w płucach. USG narządów jamy brzusznej również nie wykazało patologii narządów wewnętrznych. Krwi i moczu były normalne. Po 2,5 roku od rozpoczęcia leczenia szczepionką stan pacjenta jest zadowalający, dane dotyczące postępu choroby obserwowano.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s