Chorych na raka żołądka chcą poznać najnowszą wiedzę

Cztery, radioterapia

Z promieniowania, takie jak wytwarzanie izotopów promieniotwórczych z α, β, promienie γ i różnych x-ray, wiązką elektronów, neutronów wiązki, wiązki protonów i inne środki przeciwrakowe belek, zwanych radioterapii (radioterapia). Chociaż promieniowanie więcej uszkodzeń komórek nowotworowych, ale także uszkodzić zdrowe komórki, powodując miejscowe lub układowe reakcje promieniowania. Rak radioterapii ostre reakcje (produkowany tuż po zakończeniu leczenia), utrata apetytu, nudności, wymioty, zmęczenie, utrata masy ciała, uszkodzenie śluzówki, zahamowanie czynności szpiku kostnego, leukopenia, wydzielanie kwasu żołądkowego było hamowane różne enzymy trawienne, suszy lekko pomarszczoną zaczerwienienie skóry czarny, itp., w większości nie są poważne; późno (lub długoterminowe) powikłania mogą trwać miesiące lub lata, zanim stopniowo ujawnione, ale jest zazwyczaj stałe, łącznie z uszkodzeniem rdzenia promieniowania kręgowego, wątroby, nerek i żołądka, kilku pacjentów nawet może dojść do perforacji żołądka, ale z sprzętu do radioterapii i postępu technologicznego, zakresu i rozmiaru szkody w zwężeniu. Różnica polega na tym, że z chemioterapią, radioterapią wpływ tylko guza i jego okolicy nie ma wpływu na całe ciało.

Istniejące technologie m.in. in vitro konwencjonalnej radioterapii trójwymiarowej radioterapii, intensywności modulowanego radioterapię image-guided radioterapię. Trójwymiarowy radioterapii lub radioterapii modulacją intensywności i innych zaawansowanych technologii, aby lepiej chronić otaczającą zdrową tkankę, zwiększenia tolerancji na promieniowanie.

Ponieważ gastric adenocarcinoma niska wrażliwość na promieniowanie, radioterapią nieskuteczne w raka leczenia są komplementarne. Radioterapii przedoperacyjnej, śródoperacyjnej i pooperacyjnej radioterapii i radioterapii paliatywnej (tj. w przypadku nie przedłużenia życia w leczeniu przeszkody lub ból) i czterech innych. Przedoperacyjnej radioterapii (lub chemioterapia), głównie do oczekiwanego nieoperacyjnym miejscowo zaawansowanym lub zaawansowanym rakiem żołądka ; brzucha operacja została zamknięta przed ciałem w podejrzanej dzielnicy zamieszkującego radioaktywne cząstki, pooperacyjna radioterapia (lub chemioterapia) głównie do T3-4 lub N + (węzłów chłonnych) z żołądka resekcji lub R1/R2; radioterapii paliatywnej dla wznowy miejscowej i / lub przerzutów odległych, ból spowodowany przerzutami do kości.

Poinformowano, że przedoperacyjna radioterapia może zwiększać szybkość resekcji około 2%, tak, że w zaawansowanym raku żołądka 5-letnia przeżywalność wzrosła o 1% do 2,5%. Zagraniczne studia, że ​​przedoperacyjna i pooperacyjna chemioterapia z radioterapią w porównaniu z chemioterapią może zrobić przeżyć 5-letnich wzrosła nieznacznie ponownie. W Europie istnieją fazy III wyniki badań klinicznych wskazują, że radioterapia na raka wpustu żołądka skuteczne.

Rak badania i zastosowanie radioterapii w kraju mniej, głównie ze względu na coraz krajowego oraz chemioterapii okołooperacyjnej resekcji R0 i rozwarstwienie D2, to radioterapia studium przypadku zwiększyła przetrwanie korzyść zbyt mało przekonujące.

Po piąte, chiński medycyna leczenie

Nieoperacyjnym lub nawracające raka żołądka , chemioterapia jest nieważna, jeśli to możliwe leczenie lekiem. Chociaż nie możemy zmniejszyć guz, u niektórych pacjentów może poprawić jakość życia, kilka raporty wskazują gorsze przeżycie niż chemioterapia. Ale nie jest uznawane na arenie międzynarodowej skuteczności medycyny chińskiej, nie tylko wskazują, że pacjenci z zaawansowaną chemioterapią lub tradycyjnych leków chińskich są bardzo słabe, w zasadzie jest naturalnym przetrwanie. W związku z tym, czy przetrwanie tradycyjnej chińskiej medycyny traktowania niż pacjentów leczonych naturalnego przeżycia bez długi okres, lub nie gorsze niż chemioterapii wydłużeniem przeżycia, lub może zwiększyć skuteczność leków stosowanych w chemioterapii, nadal potrzebuje więcej wysoki poziom badań klinicznych.

Sześć i leczenie podtrzymujące

Mające na celu zapobieganie, zmniejszenie cierpienia pacjenta i poprawić jakość życia, czasem nieco dłuższego przeżycia. Łącznie znieczulenie, korekcji niedokrwistości , poprawy apetytu, poprawy stanu odżywienia, łagodzi niedrożność, kontrolę wodobrzusze, terapii psychologicznej. Dzięki zaawansowanym nieoperacyjnym żołądka przeszkód przeszedł endoskopowe umieszczenie self-stenty metalowe są małe ryzyko i ból. Radiolodzy poprzez przezskórną drenażu dróg żółciowych (PTCD) lub węzłów chłonnych w przewodzie żółciowym wspólnym unieszkodliwiane ucisku i wąskie stentowanie przeszkoda może złagodzić żółtaczkę i uniknąć skróconą przetrwanie. Krwawienie, można zwrócić się do zakrzepów radiolog krwi Trial, aby zatrzymać krwawienie.

Seven, kompleksowe leczenie

Ponieważ różne terapie mają ograniczenia, w celu dalszej poprawy, III, IV stadium raka żołądka, 5-letnie przeżycie nie jest idealne, lekarz przeprowadzał różne terapie zintegrowanych aplikacji i kompleksowe leczenie zostało obserwując to, co jest najlepsze dla których wyniki pacjentów , poczyniła znaczne postępy, ale jest daleka od ideału.

Po przeglądzie

Gdy poprzez monitorowanie objawów, objawy i badania laboratoryjne regularne śledzenie, celem jest monitorowanie nawrót lub związane z leczeniem działania niepożądane, poprawić oceny stanu odżywienia. Dalsze działania powinny obejmować hematologia, obrazowanie, endoskopia i inne elementy kontroli. Częstotliwość obserwacji po 3 lat raz na 3-6 miesięcy, 3-5 lat co roku w czerwcu 1 razy, pięć lat po roku. Gastroskopia 1 rocznie.

Wizyt przegląd powinien przynieść przedoperacyjne raporty endoskopii, chirurgii zapisów, patologii raporty i kopie chemoradiation programu, jeśli operacja szpital, szpital zapewni oryginalna. Ponadto należy zapisać wszystkie ich online pokarmowego x kromka posiłek baru, CT, B karty sprawozdanie z badania ultradźwiękowe, itp. nosić ze sobą.

Dieta i środki ostrożności

Dieta po operacji

Wymaga kombinacji warunków i przewodu tolerancji uznania diety w celu dostosowania zdolności i rodzaj posiłków, jedzenie odstęp i numer. Po początkowej podaży składników odżywczych, zazwyczaj używają specjalny sposób, np. żywienia pozajelitowego i żywienia dojelitowego. 3-4 dni po wypisie, odzyskanie funkcji przewodu pokarmowego, można stopniowo jeść normalnie powinny przestrzegać następujących zasad:

1, małe posiłki: Ze względu na miejsca po przyjęciu żywności znacznie zmniejszone przyjmowanie pokarmu w każdym posiłku nie może być dużo, tylko małe posiłki, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe organizmu każdego dnia, najlepiej 8 do 10 początek posiłków, po 1 miesiącu stopniowo zmieniło około 5-6 posiłków, stopniowo zmieniły po 3-6 miesiącach posiłki 3-4. Ponieważ każda sytuacja jest inna, nie ma absolutny standard, głównie na podstawie tego, czy dyskomfortu po jedzeniu, aby określić ilość każdego posiłku i odstępach czasu. Staple dekorować jedzenie powinno być wybrane z jedzeniem cienki, miękki i łatwy do strawienia. Ponieważ pacjenci nie są wykorzystywane do małej krótkoterminowej nie stanie żołądka lub żołądka, które często prowadzą do jedzenia i picia nawyków przez przedoperacyjnej niewygodnej sytości, opóźnia opróżnianie żołądka, lub pęknięcia zespolenia, więc nie jeść zbyt dużo.

2, jeść więcej pokarmów bogatych w białko: wczesne pooperacyjne powinny jeść czyste bez pozostałości, niska pozostałość płynny pokarm, półpłynnej żywności, miękka dieta, normalnej diety, aby jeść. Ciecz dieta z ryżu, zupy, zupa jarzynowa, skrobi korzeń lotosu, żywienie dojelitowe, mleko, białko w proszku jest właściwe. Półpłynne jedzenie powinno być wybrane wysokobiałkowe, wysokokaloryczne, wysoki witaminy, niskotłuszczowy, świeże strawne jedzenie; białka zwierzęcego jest najlepszym źródłem ryb, ale także jadalne polewy, jogurt; białko roślinne tofu lepiej. Do normalnej diety, należy jeść więcej warzyw i owoców.

3 mniej jeść słodycze i tłuszcze: Unikać spożycie zbyt słodkie żywności powodują dyskomfortu. Tłuszcz na energię nie przekracza 35% całkowitej energii, Jedz mniej tłuste mięso, należy jeść przyswajalne tłuszcze, takie jak olej roślinny, masło, żółtko.

4, tematów tabu żywności: (1) jeść zimne, gorące jedzenie, (2) Należy unikać pikantnych i silne przyprawy, (3) Należy unikać picia alkoholu, kawy i innych pobudzających napojów, (4), aby uniknąć zbyt szorstki żywności np. smażonych potraw.

5, zapobieganie anemii : gastric sumę częściową resekcję, zwłaszcza po całkowitej resekcji żołądka, skłonność do niedoboru żelaza niedokrwistość , może być właściwe jeść chude mięso, ryby, krewetki, krew zwierzęcą, wątroba zwierząt i jujube, zielone warzywa liściaste, sezam i inne bogate w białko jedzenie z żelaza.

6, powoli: po zmieleniu osłabiony żołądek, na nierównym niefermentującego żywności należy jeść powoli.

Po drugie, w trakcie chemioterapii diety

Żywienie może zwiększyć wzrost komórek nowotworowych, aktywnego wzrostu komórek nowotworowych bardziej podatne na uszkodzenia w czasie chemioterapii chemioterapii Należy zatem zwiększyć odżywczą spożycie powinno być szybkie suplement diety białka. Jeśli utrata apetytu, nudności i wymioty, może (a) zwiększenie przekąski, takie jak głóg, rzodkiewka, wanilia, skórka pomarańczowa, itp., (2) małe posiłki (przed chemioterapia nie może jeść), (3) zimno, (4) Przepisy kulinarne zamienne, zmiany metody gotowania, (5) jedzenie porównać Shulan łatwe trawienie i wchłanianie, (6) Jedz więcej zawartość witamin z raw zmieszany z zimnych potraw i owoców. To jest trudne do jedzenia należy żywienia dojelitowego lub dożylnego wsparcia żywieniowego.

Po trzecie, należy zwrócić uwagę

Klimatyzacja life: powinny dobre środowisko, wzorce życia, pracy i odpoczynku, uniknąć zmęczenia (skłonność do powodować zmniejszoną odporność, skrócone przeżycie).

2, uwarunkowanie psychologiczne: (1) wczesne wyleczenie jest bardzo duża, nie należy podkreślić pesymistyczne. Ci, którzy nie są zbyt pesymistycznie koniec kłopotów, ponieważ nie tylko nie mogą zmienić faktów, a tylko dodatkowo obniżyć odporność, niekorzystne wydłużyć przeżycie. Jeśli masz “lepiej niż niektóre gorsze od innych”, “żyć jeszcze jeden dzień, aby otrzymać pewnego dnia” nastrój zrobić twórcze rzeczy (turystyczny lub odmiany małego wysiłku fizycznego snu wpływa kilka rzeczy), jeść trochę energii Niech komfortowo kuchni, itp., może prowadzić do nastroju zmieniło się na lepsze, a przynajmniej napadowe zmieniło się na lepsze, może to zrobić na celu zabicia komórek nowotworowych limfocytów wzmocnienie systemu odpornościowego, który jest najbardziej naturalne biologiczne terapie. (3) w diecie, bez nadmiernego diety (szczególnie w podeszłym wieku nie jest survival), tak długo jak nie ma dyskomfortu, jeść wszystko, co chcesz; nadmierne dieta wzrośnie obciążenie psychiczne, układ odpornościowy będzie hamowane.

Rokowanie

1981 krajowy nowotwór spółdzielni grupa stwierdziła 9602 przypadków wykonane różnorodność chirurgicznym leczeniu żołądka 5 roku współczynnik przeżywalności wynosił 32,6% i 20,8%.

Z najnowszych osiągnięć w diagnostyce i leczeniu, Ⅰ, Ⅱ przeżycia znacznie się poprawiła. 5-letni okres przeżycia jest następujący: etap Ⅰ (lub T1) wynosi około 90%; etap Ⅱ (lub T2) o około 70%, okres Ⅲ (lub T3) o około 30%; etap Ⅳ (lub T4) o około 10% . Korea Południowa w 2011 donosił: N0, N1, N2, N3A i N3b, 5-letnie przeżycia były 89,7%, 73,6%, 54,9%, 23,1% i 5,4%.

Lepiej po 60 lat, 30 lat złym rokowaniem. O wiele lepsze rokowanie, i rozległe bliższy złym rokowaniem. Większa niż 4 cm złym rokowaniem. Rozproszony niż ograniczeń złym, różnicowania biednej słabo zróżnicowany stosunek.

Zaawansowane gastric lavage jeżeli przedoperacyjna otrzewnej występuje lub laparoskopowe ustalenia powszechnie Miliary otrzewnowe przerzuty, okres przeżycia jest krótszy. Jeżeli duża ilość wodobrzusze lub rozległe przerzuty, czas przeżycia zaledwie 3-6 miesięcy więcej.

Zapobieganie

Po pierwsze, profilaktyka raka żołądka występują, zmniejszyć lub wyeliminować populacji wysokiego ryzyka w obliczu różnych czynników rakotwórczych, zmniejszenie zachorowalności.

Po drugie, wczesne wykrywanie i wczesne leczenie. Należy zauważyć zmiany niezdrowo regularnie gastroskopia, raz okazało wczesnego raka żołądka , wczesne chirurgiczne wydłuża przeżycie i wyleczenie wzrost.

Po trzecie, w leczeniu raka żołądka , to na ile jest to możliwe, aby mieć różne kompleksowe leczenie w celu zapobiegania nawrotom i przerzuty.

[I zobacz]

Rak leczenia wyraźnie wymagane przed pacjentów i ich rodzin, jak zrobić najwięcej korzyści? To jest ostateczny cel medycyny. Ale efekt jest mniej jasne, w wielu przypadkach celem lekarzy i pacjentów i ich rodzin, istnieją różnice w dążeniu do celu.

Lekarze i skuteczności leczenia oznacza realizował jeden mały postęp punkt i innowacyjności, pacjenci i ich rodziny tak ponosić cierpienia fizyczne i psychiczne, zmęczony na wysokie koszty i mogą wystąpić nie jest głęboka.

Pacjenci i ich rodziny powinny dążyć do przedłużenia życia i poprawy jakości życia w sferze gospodarczej, czasu i energii może wytrzymać, jeśli nie osiągnie, najlepszy efekt jest zrezygnować z leczenia, więc płaci się karę.

Obecnie, przedłużyć życie, różne terapie w porównaniu z operacją może być traktowane jedynie wisienką na kwiat, chemioterapia, choć słaba, skuteczność również za drugim rzędzie; Dlatego, gdy skupia się na tych dwóch metod leczenia.

(A), raka żołądka, leczenie chirurgiczne

1, radykalna resekcja:

Ogniska łatwiej usunięte, ale otaczający przerzuty węzłów chłonnych może doprowadzić do nawrotu, głównym powodem wpływające na przeżywalność. Dlatego też, gdy skupiają się rozszerzać rozwarstwienie może już mikroprzerzutów w węzłach chłonnych lub zakresów. Tylko pierwsza operacja może być najbardziej skutecznym sposobem na usunięcie dużej liczby węzłów chłonnych, zastępca obrażeń mniej. Jak wiele węzły chłonne są rozmieszczone wzdłuż dużych naczyń krwionośnych, węzłów chłonnych dokładne czyszczenie jest trudne, wysokie ryzyko, radykalne różnych lekarski rozwarstwienie “poziom rzeczywiście znacznie się różnią, częstość nawrotów, nawrót wcześniej czy później, przeżycia, jakość życia jest bardzo różnicy duży, więc pierwsza operacja walczyć doświadczonego lekarza podczas czyszczenia.

Niska jakość zabiegu, są poziomy odpowiedzialności i patologiem cierpliwość silna sędzia. Patologia ogólna raport czy istnieje: ogniska marginesie bliższych i dalszych są wolne od komórek nowotworowych, które części jasne, ile węzłów chłonnych i liczbę przerzutów węzłach chłonnych, przynajmniej podczas czyszczenia 16 do inscenizacji. Rekordy nie powinny po prostu patrzeć operację i chirurgicznie czas. Zwiększono czas operacji 3-5 godzin, pacjent chirurgicznie ryzyko, pooperacyjną mniej, ale przeżycie może być przedłużony 2-5 lat, a nawet wyleczyć.

2, resekcja paliatywna: Gdzie rak żołądka z integracji węzłów chłonnych przerzutów do szerokiej grupy trudnej czyszczenia, przerzutów w wątrobie, poważniejszych naruszeń narządów i okolic, przerzuty otrzewnej, przerzuty wielu, operacja była trudna przedłużyć przetrwanie. Więc jeśli ten czas pacjent nadal nie jest masywne wodobrzusze, nie do końca stadium wyniszczenia, podczas gdy guz niedrożność lub uporczywe krwawienie, tylko część linii, powodując żołądka objawy lub całkowite wycięcie żołądka (resekcja R0 nie realizować), ani też nie limfadenektomia, należy do resekcji paliatywnej; może poprawić jakość życia, aby uniknąć ewentualnego krwawienia lub perforowane wrzody ognisk skrócone przeżycie. Dlatego jeśli chirurgiczne ryzyko nie jest zbyt duże, lub powinien być sądzony resekcji paliatywnej.

(Two) rak żołądka chemioterapia

Ponieważ nowotworowe komórki wysoko zróżnicowane indywidualne zachowania, sama chemioterapia, w tym terapii celowanej jest często bardzo różne. Obecnie nie ma klinicznych przedoperacyjna może być bardzo dokładnie przewidzieć, które raka leki, które technologie bardzo wrażliwych. Większość badań wykazały skuteczność chemioterapii i ukierunkowane leczenie jest tylko o 30%, aby znieść leki przeciwbólowe 4-6 miesięcy i drogich leków, tylko w zamian za przedłużenie życia 1-4 miesięcy. Przedoperacyjne te terapie mogą zrobić żadnej odpowiedzi na chemioterapię u pacjentów z wycięta, ale wciąż niechętnie zaostrzenia trudne do usunięcia. Jeśli przyczyna nie może być usunięty zmian, skrócona przetrwanie, wtedy więcej szkody niż pożytku.

Autor uważa, że nie ma techniki wykrywania korelacji przed (a) przedoperacyjna ocena może jeszcze ledwie resekcja, chirurgii i pooperacyjnej chemioterapii jak najszybciej rozszerzyć wartość terapeutyczną chemioterapii 70% nowotworowych życia pacjentów, (2) usuwanie przedoperacyjnej oceny mało osób, przedoperacyjna chemioterapia czy zmniejszona do resekcji, (3) wysokie prawdopodobieństwo resekcji przedoperacyjnej oceny, jeśli nawet ogniska swobodnie rozwijać 3 miesięcy nie będzie miało wpływu operacji, operacja może być uznane za chemioterapia przed zrozumienia skuteczności schematu chemioterapii dla pacjentów nadal stosować lub wymiany, (4) W przypadku gdy warunki ekonomiczne są dobre, chemioterapia przedoperacyjna neoadiuwantowe przed i dwa tygodnie po realną obrazowania PET-CT [5], czy guz Wartości SUV spadła o ponad 35%, mogą nadal otrzymywać 12 tygodni chemioterapii, lub powinna być operacja, chemioterapia lub porzucić program wymiany.

Czy warto nieuleczalnych pacjentów z zaawansowanym lub nawracające stosowania najlepszych leków stosowanych w chemioterapii, w zależności od serca pacjentów i ich rodzin, stosunków społecznych potrzeb. Jeśli miłość, przyjaźń jest trudne puścić, silne pragnienie, aby przetrwać, przeżycie o 1-4 miesięcy dostać trudniej dać wiele interesów życiowych, i jest gotów znosić ból i koszt leków powinny być brane pod uwagę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s