Co to jest rak żołądka

Rak żołądka jest popularnym w naszym kraju, częstość występowania w ciągu pierwszych dwóch złośliwych, śmiertelność zajmuje pierwsze miejsce w różnych typach nowotworów. Krajowa roczna śmiertelność dla mężczyzn 20,93 / 100.000 ludności, kobiety 10,16 / 100.000 ludności, stosunek kobiet do mężczyzn od 2,5 do 3 do 1. Rak może wystąpić w każdym wieku, głównie od 40 do 69 lat. Ponieważ żołądka szybki postęp choroby, takie jak na początku objawów bez chirurgii, 90% pacjentów umiera w ciągu roku. W ostatnich latach z ulepszonych technik chirurgicznych i stosowania kompleksowego leczenia raka lekarstwa tempo wzrosło, ale większość zgłoszonych 5-letnie przeżycie jest wciąż 20% do 30%.

Rak etiologia

Dokładna etiologia nie jest jasne, do tej pory, może być istotne czynniki to:

1 Czynniki genetyczne: rak żołądka mają spotkanie rodzinne z niektórych badań wykazały, że głównym i pokrewieństwo (np. rodziców i rodzeństwa) istotne, a następnie wspólnej historii życia.

(2) Zaburzenia żołądka żołądek niektórych chorób, takich jak polipy żołądka, wrzody żołądka , przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, metaplazji jelitowej, itp., niektórzy badacze uważają, że choroby te mogą być przedrakowych zmian.

3 dieta: rak mieszkańcy występowania strefy jeść wędzone mięso, solone ryby, sos rybny i kraba pasty o dużej zawartości soli, udowodnił wysoką soli na raka żołądka występowania i rozwoju pełniła funkcję wspierającą. Lubi jeść gorące posiłki, do fast food, posiłki nieregularne i lubią jeść wędzone marynowane diety mogą spowodować uszkodzenie błony śluzowej, a stają się nowotworowe czynników predysponujących.

4 nitrozoamin związki: nitrozoamin jak związki mają silne działanie rakotwórcze, doświadczenia na zwierzętach wykazały, aby wywoływać raka , a związek poprzednik – aminy drugorzędowe i azotyny są szeroko rozpowszechnione w przyrodzie, i mogą być w odpowiedni kwasowości (np. kwasowym środowisku żołądka), lub pod działaniem bakterii syntezy związków azotynu azotyn może być ludzki rak jest jednym z czynników chorobotwórczych. Jeśli miejsce kilka dni świeżych warzyw, poziomy azotynów wzrosną, gotowane warzywa zawierające azotyn po wiele, ale jego zawartość po nocy będzie znacznie wzrosła, zwłaszcza kapusty, to nie jest najlepszy zawsze jeść resztki , kupili także boczek gotowane mięso wewnątrz zawartości azotynów jest wyższa.

Żołądka typowe objawy

Wczesny rak żołądka , bez wyraźnych objawów, jak choroba postępuje, można stopniowo być pewien dyskomfort, ale nawet śmiertelnie chory, objawy są różne, tak samo jak błony śluzowej żołądka lub wrzodu objawów, takich jak: Górnej ból brzucha lub dyskomfort, utrata masy ciała, utrata łaknienia, wymioty, lub hematemesis Melena Najczęstsze objawy żołądkowo-jelitowe, nie było oczywiste w niektórych przypadkach, gdy w jamie brzusznej lub objawy przerzutów jako pierwszego objawu.

Co ludzie muszą bronić przed rakiem żołądka ryzyka

1. Niewyjaśniona utrata apetytu, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, spadek masy ciała, szczególnie u pacjentów w średnim wieku.

2. Niewyjaśnione wymioty, smoliste stolce lub kału na krew utajoną pozytywny.

3. Długotrwałego żołądek przy historii, ostatnie objawy były znacznie gorsze.

4. Mężczyzna w średnim wieku, który nie miał historii żołądka, żołądka krótkoterminowe pojawią się objawy.

5. Zdiagnozowano wrzód żołądka , polipy żołądka, zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka u pacjentów należy zaplanować do obserwacji, regularnego przeglądu. Zazwyczaj powinna odbywać się co sześć miesięcy do roku po gastroskopii.

6. Lat temu z powodu łagodnych zaburzeń żołądkowych czy gastrectomy, ostatnie objawy żołądkowo-jelitowe pojawiły.

7. Tkliwość w nadbrzuszu, pełny, napięcia lub namacalny masowe.

8. Węzły chłonne nadobojczykowe fossa.

Pacjenci, u których te objawy, należy na czas leczenia, tak aby nie opóźniać leczenia, utrata dostępu do leczenia.

Rak żołądka Leczenie

Radykalna operacja usunięcia guza jest najważniejszym i jedynym potencjalnie wyleczenie. Według lokalizacji guza i wzrostu, sytuacja inwazja, możesz zrobić wycięcie żołądka (czyli utrzymanie około 1/4 tkanki żołądka) lub całkowite wycięcie żołądka (usunięcie wszystkich zespolenia żołądka, przełyku i jelicie czczym). W oparciu o ten dodatkowy chemioterapii, immunoterapii i inne metody. Albo chirurgiczny (lub bez zastrzeżenia części żołądka), z odpowiednim klimatyzacji i odzysku po zabiegu, pacjent może stopniowo powrócić do normalnego jedzenia jakości i ilości.

Rak żołądka rokowanie

Powyższa raka 5-letnie przeżycie jedynie 20% -30% ogólnie, odnosząc się do całego żołądka poziomu ogólnej. W przypadku braku żołądka uwagi podczas leczenia niektórych pacjentów z zaawansowanym rakiem żołądka , rokowanie jest złe, co rzadko u niektórych pacjentów przetrwać ponad pięć lat, a wcześnie rak żołądka (guz inwazji komórek w błonie śluzowej tylko) pięć-letnie przeżycie po operacji do 90% lub więcej, ale niektórzy pacjenci zwykle nie ma objawów, jest bardzo trudne do znalezienia, nawet w Stanach Zjednoczonych tylko 10% -15% z rakiem może być wcześnie wykryty, zaawansowany rak żołądka po radykalnej operacji resekcji po pięciu przeżycia roku Stopa jest na ogół 15% -50%, w zależności od stopnia inwazji guza, różnice i złośliwych radykalnego zabiegu chirurgicznego i innych czynników. Dlatego wczesne wykrycie, wczesne leczenie jest poprawa raka przetrwanie jedyną gwarancją.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s