Diagnostyka i leczenie wczesnego raka żołądka

Wczesnego raka żołądka (rak żołądka wcześnie, EGC): odnosi się do inwazji nowotworu ograniczony do błony śluzowej i podśluzówki, bez przerzutów do węzłów chłonnych i wielkości zakresu. Rak żołądka jest jednym z naszych najważniejszych nowotworów złośliwych, a jej śmiertelność stanowiły około 24% wszystkich nowotworów złośliwych, różnego rodzaju umieralności na raka wśród pierwszej.

Symptom

80% chorych na raka żołądka wczesnego bez żadnych wyraźnych objawów, jest “niewidzialny zabójca”, powiedział. Dlatego chwycił żołądkową “ogon lisa”, wczesne wykrywanie i wczesne leczenie staje się niezbędne. W rzeczywistości, jeśli trochę uwagi, nadal istnieją oznaki raka żołądka można znaleźć. Wielu pacjentów z wczesnych objawów raka żołądka może być mieszany z innymi problemy żołądkowe, co uniemożliwia ich badania wczesnego raka żołądka. Wczesne chorych na raka żołądka zazwyczaj tylko częściowo z łagodnymi objawami, takimi jak niestrawność, takie jak ból, dyskomfort brzucha pełnią lekkim, ból, nudności, odbijanie, itp., ale te objawy nie są charakterystyczne dla raka, widziana w przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka, choroba wrzodowa, niestrawność funkcjonalna nawet sporadycznie pojawiają się normalne. Ale więcej niż 70% z wczesnym rakiem żołądka może nie mieć żadnych objawów, u niektórych pacjentów może objawiać brzucha dyskomfort lub ból, objawy są często pogarsza po jedzeniu. W miarę postępu choroby, zintensyfikować ból, częste napady padaczkowe, towarzyszy utrata apetytu, zmęczenie, mdłości i wymioty, zgaga, zgaga grzewczego żołądka.

1 ból brzucha: większość chorych na raka żołądka mają wczesny początek ból żołądka. Właśnie zacząłem odczuwać ból brzucha, obrzęk, ociężałość, bóle w klatce piersiowej czasem dział, więc pacjenci są często mylone z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub chorobę wrzodową po leczeniu, objawy mogą być czasowo złagodzone. Takie zmiany występują u pacjentów z żołądka antrum, dwunastnicy może być indukowana zmian funkcjonalnych podobna choroba wrzodowa rytmiczny ból, pacjenci są często pomijane, aż do bólu przewlekłego nawet czarne stolce lub wymioty i inne objawy została spowodowana przez pacjenta uwagi, w którym momencie stan pacjenta został opracowany do żołądka są często późno, stracił najlepszy czas na leczenie.

Dlatego musimy chronić przed bólem wczesnego raka żołądka w żołądku sygnałów nieswoistych, szczególnie w wieku powyżej 40 lat, które mają zwrócić uwagę i powinny być wykonane w celu potwierdzenia diagnozy endoskopii.

(2), utrata apetytu, utrata masy ciała, zmęczenie: pacjenci z utratą apetytu, utrata masy ciała, zmęczenie, ale także zestaw wspólnych i brak specyfiki wczesnego raka żołądka sygnału. Nie wiąże się z utratą apetytu i ból brzucha mogą być wczesne objawy raka, jeśli objawy występują jednocześnie z żołądka i wykluczenie zapalenia wątroby , szczególnie należy zwrócić uwagę. Niektórzy pacjenci z wzdęcia po jedzeniu, odbijanie i inne objawy po diecie automatycznie ograniczony, powodując utratę masy ciała, utrata masy ciała, zjawisko zmęczenia. Ponieważ u pacjentów z rozdęcie brzucha stanowisko bardziej w miejscu xiphoid lub w prawo, może łatwo być błędnie choroby pęcherzyka żółciowego.

3 nudności, wymioty, wymioty, biegunka krwawa: Pacjenci z wczesnym rakiem żołądka mogą także wystąpić po spożyciu poczucie sytości i nudności związane z łagodnymi objawami. Guzy wpustu zaczął zaburzenia odżywiania mogą wystąpić, ponieważ stopniowego powstawania zaburzeń połykania i objawów refluksu żołądkowo-przełykowego. Pacjenci z wczesnym rakiem żołądka objawy często pojawiają się w kale, który został zniszczony przez zmian chorobowych żołądka spowodowane przez małych naczyń krwionośnych. Niewielka ilość krwawienie z żołądka u pacjentów z dodatnim kału krwi utajonej może być wyrażona jako ilość krwawienia przez dłuższy czas może być wyrażona jako hematemesis i smoliste stolce. Dzień tygodnia nie żołądek starszych, raz wydaje się czarne w szczególności powinien być wyczulony na występowanie raka żołądka.

Ponadto pacjenci, takie jak biegunka , zaparcia , uczucie dyskomfortu w żołądku, niższe brzucha naciskając z głębokim czułości i łagodne objawy, takie jak napięcie mięśni, może być również traktowane jako wczesnych objawów raka, powinien starać się przeprowadzić kompleksową kontrolę.

Podsumowując, niewidzialność raka żołądka jest głównie odzwierciedlenie w dwóch aspektach:

Po pierwsze, 80% pacjentów z wczesnym rakiem żołądka, nie ma żadnych objawów, choć część pacjentów ma objawy, ale także niektóre z nietypowych objawów, takich jak utrata apetytu, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Te objawy łatwo z zapaleniem błony śluzowej żołądka, wrzody żołądka i inne mylić. Dlatego pacjenci nie muszą po prostu być sądzeni według niektórych objawów ich stan, ale nie może leczyć się do apteki kupić leki.

Po drugie, główne objawy raka żołądka, łatwo przeoczyć. Objawy raka żołądka to: przerzuty jajnika jako pierwszy objaw, objawy żołądkowo-jelitowe nie było oczywiste, z przerzutami do wątroby jako pierwszy objaw raka żołądka przerzutami do wątroby było 45,9% ~ 46,5%; chłonnych powierzchni ciała obrzęk jako pierwszy objaw, po raku detect żołądka.

Dlatego trzeba przypomnieć, że w zwykłym życiu, należy zwrócić uwagę na zapobieganie raka żołądka, takie jak: rozwijać dobre nawyki żywieniowe, jedzenie regularnych posiłków, jeść czy nie jeść ogórki, smażone jedzenie, jeść więcej świeżych warzyw i owoców i tak dalej. Grup wysokiego ryzyka musi rozwijać w sobie nawyk regularnych kontrolnych badań dla wczesnego wykrywania i leczenia wczesnych. Niektórzy pacjenci uważają, że po raku gastrectomy żołądka nie będzie już mieć. W rzeczywistości, większość lub wszystkie z żołądka jest usuwany, możliwe jest jeszcze rozwój żołądka resztki. Dlatego u pacjentów z rakiem żołądka nie należy lekceważyć.

Raty

Wczesny rak żołądka i advanced gastric krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego mogą wystąpić, często czarne stolce. Mała część wczesnego raka żołądka może objawiać jako łagodnego krwawienia z przewodu pokarmowego, górnych lub czarne stolce lub ciągłego dodatniego kału na krew utajoną. Wspólne w polipowatych i owrzodzenie jak rak żołądka, rak zmian chorobowych erozji powierzchni lub naruszenie kapilar, co powoduje długotrwałe ze względu na małą ilość krwawienia, widoczna również w stosunkowo płaskich wczesne zmiany żołądka różnych podtypów. Jego właściwości nie można łatwo kontrolować przez terapii lekowej. Gdzie nie ma brzucha dla osób starszych, po czarne stolce powinny być czujnym żołądka możliwe. Takie jak smolisty stolec, badanie kału na krew utajoną jest pozytywny, szczególnie w ogólnej diety lub zażywanie narkotyków nie jest łatwo zatrzymać żołądek, kiedy to jest bardzo ważne, aby wczesnych objawów żołądkowych. Dlatego ci, którzy mają objawy powinny iść do szpitala warunki endoskopii i innych testów w celu potwierdzenia diagnozy.

Niewyjaśniony spadek masy ciała, zmęczenie, brak energii jest zestaw często i brak specyfiki sygnału żołądka, ale stopniowo rośnie. Niektóre są wtórne do objawów niestrawności, pacjent po jedzeniu z powodu wzdęcia, odbijanie i automatycznie ograniczają codzienną dietę, w wyniku utraty wagi i utraty masy ciała, zmęczenie. Ponadto, nudności, wymioty może dalej tracić składniki odżywcze powodują niedożywienie i większą utratę masy ciała i objawów zmęczenia. Oczywiście, później z zaawansowanym rakiem żołądka jest jeszcze bardziej widoczne zmniejszenie masy ciała i zmęczenie.

Ponadto, jest szczególnie warte wspomnienia jest to, że w większości żołądka patologii występuje w przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka (zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, w szczególności), Helicobacter pylori (HP), infekcji błony śluzowej żołądka resztkowego, polipy żołądka, wrzody i inną infrastrukturę, a Dlatego, u niektórych pacjentów z długotrwałą historii przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka z jamy brzusznej dyskomfort, niestrawność i inne objawy. Na tej podstawie, na przykład w pobliżu okresie bólu w nadbrzuszu pełnej zmiany charakteru lub zakresu takie zostały zwiększone, z rytmem diet związanych bólu, lub leków nie może być zwolniony, czy utrata masy ciała, zmęczenie, itp., to trzeba chronić przed rakiem miejsce.

Leczenie

Japonia, wczesna wykrywalność raka żołądka była 70-80%, 5-letnie przeżycie po operacji wynosi około 90%. Obecnie odsetek pacjentów z wczesnym stadium raka żołądka jest stosunkowo niska, w literaturze 4% -10%. Jak poprawić współczynnik wykrywania wczesnego raka żołądka w celu poprawy rokowania raka żołądka jest priorytetem.

Koncepcja wczesnego raka żołądka w 1962 roku, po raz pierwszy zaproponowana przez japońskiego Towarzystwa Endoskopii, zdefiniowane jako inwazyjnego raka ograniczone do błony śluzowej lub podśluzowej, niezależnie od przerzutów do węzłów chłonnych. Takie rokowania rak jest dobry, pięć-letnie przeżycie 90%, podczas gdy w zaawansowanym raku żołądka jest zazwyczaj 30% -40%. Poprawa wczesnego rozpoznania raka żołądka, zwiększenie odsetka wczesnych przypadkach ma kluczowe znaczenie dla poprawy rokowania raka żołądka.

Wczesny rak żołądka bez specyficznych objawów lub bez objawów. Zazwyczaj w górnej dyskomfort lub ból brzucha, i zapalenie żołądka, wrzody i inne podobne objawy choroby. Większość pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub historii przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Już górnego odcinka przewodu pokarmowego wykrywalność raka żołądka jest niski, w połączeniu z krajowym nadal nie można przeprowadzić endoskopowych badań przesiewowych populacji wysokiego ryzyka, więc nasz obecny niższy poziom wykrywania wczesnego raka żołądka.

Włókno endoskopowe może być bezpośrednio obserwowane zmiany morfologiczne w żołądku i mogą chorej tkanki biopsji jest korzystną metodą w diagnostyce wczesnego raka żołądka. Endoskopia oraz biopsja zmiany dokonać rozpoznania wczesnego raka żołądka więcej niż 90%. Poprawić wykrywalność wczesnego raka żołądka jest kluczem do poprawy umiejętności klinicznych badania i lekarzy i pacjentów żołądka świadomości raka. Od ponad 40 lat z niewyjaśnionych objawów brzusznych może być konwencjonalna endoskopia, pacjenci powinni być regularnie na przewlekłą żołądka endoskopii. Endoskopowa biopsja raport umiarkowaną do ciężkiej dysplazji u pacjentów z endoskopii i biopsji należy powtarzać kilka razy w celu uniknięcia opóźnienia w rozpoznaniu.

Wczesny rak żołądka jest obecnie nadal otworzyć leczenia chirurgicznego, w zależności od lokalizacji zmian chorobowych raka i różnych rozmiarach, można użyć do endoskopii, laparoskopii, lub kombinacja obu operacji na otwartym wycięciu miejscowa, dystalnej żoładka subtotalnej lub żoładka łącznej Resekcja, węzłów chłonnych Zakres rozwarstwienie: Wczesny rak żołądka ogranicza się do śluzówki może usunąć tylko pierwszą stację (D1), podśluzówkowym inwazji i kto powinien być pierwszy dwa limfadenektomii stacje (D2). Rokowanie jest dobre, 5-letnie przeżycie było 93,7%.

Wczesne żołądka nawrotu raka i przerzutów odległych stopa jest nawet, mniej niż 5% w literaturze, na ogół bez pooperacyjnej chemioterapii. Z pierwszych chorych na raka żołądka z przerzutami do węzłów chłonnych i nawrotu większą częstością występowania przerzutów odległych, Chemioterapia powinna być podawana, a regularna kontynuacja.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s