Diagnozowania i leczenia raka żołądka

Po pierwsze, w Chinach nowotworowej pacjent cywilny: częstość występowania, na początku tempo diagnoza, wysoka śmiertelność

W wielu krajach zachodnich, rak żołądka częstość wykazały tendencję spadkową, podczas gdy w wielu częściach naszego kraju w ciągu ostatnich 20 lat, rak zapadalność i umieralność są nadal tendencję wzrostową. Obecnie istnieje około 20 milionów nowych nowotworowe przypadki i raka stanowiły 17,2%, najwyższa częstość występowania nowotworów złośliwych w czołówce. Każdego roku około 16 mln ludzi zmarło z rakiem żołądka , śmiertelność z wszystkich zgonów wyniósł 23,02 procent, plasując się na pierwszej w zgonów.

Z raka żołądka u pacjentów z niewielką część momencie rozpoznania wczesnych i dużej części niskiej śmiertelności i właściwości przeżycia. Od 1980 roku do teraz, na początku Chin raka żołądka pacjentów został unoszący się w proporcji 4% do 10%, podczas gdy w raka diagnostyki i leczenia na najwyższym poziomie Japonii, wczesne raka żołądka pacjentów odsetek tak wysokie, jak 50% do 70%. W Chinach, diagnoza etapie Ⅰ raka żołądka są to rzadkie przypadki, w 1990 nowotwór 5-letniego przeżycia wynosiła 18% ~ 19%. Ostatnie dane pokazują, że w porównaniu z 1990, rak żołądka pięć lat przeżywalność wzrosła o 10 procent.

Przyczyny, które doprowadziły do ​​tej sytuacji, oprócz odżywiania, świadomości zdrowotnej poza publicznie w gastroskopii niedostateczny poziom świadomości i akceptacji jest jednym z powodów, najważniejszy.

Po drugie, rak żołądka objawy

Wczesny rak żołądka u pacjentów po chirurgicznym leczeniu 5-letnie przeżycie wynosi ponad 90%. Pochodzące etap, w którym małe żołądka i mały żołądek 10-letnie przeżycie w wysokości do 100%. Dlatego rak żołądka wczesna diagnoza, dla poprawy raka leczenie ma bardzo ważne znaczenie.

Wczesny rak żołądka u chorych bez objawów klinicznych 80%, choć część pacjentów mają objawy, ale również pewne niespecyficzne objawy, takie jak utrata apetytu, sytości wcześnie, dyskomfort w jamie brzusznej. Objawy te nie są rak specyficzne, łatwo i funkcjonalne niestrawność , zapalenie błony śluzowej żołądka i wrzody żołądka i inne choroby mylić. Eksperci przypomnieć wszystkim, nie tylko na podstawie niektórych objawów określić ich stan, zapraszamy do apteki kupić leki. Jest to bardzo nienaukowe, bardzo prawdopodobne wpływać żołądka terminowe wykrywanie i szybkie reagowanie.

Rak żołądka objawy to:

1, bóle w nadbrzuszu lub ból brzucha, nudności lub obrzęk brzucha, dyskomfort w jamie brzusznej;

2, nudności, wymioty, odbijanie się, lub kwasu refluks, zgaga;

3, utrata apetytu, niestrawność i zmęczenie;

4, krwawe wymioty lub czarne stolce.

Z powodu raka wczesnych objawów nieswoistych, trudno jest zdiagnozować. Dlatego po powyższych objawów, to jest aktualne do szpitala, aby otrzymać endoskopię. W szczególności, nie ma raka w rodzinie, lub cierpiących na przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, żołądka, metaplazji jelitowej oraz dysplazji i wykonanej resekcji żołądka u pacjentów, powinny przywiązują dużą wagę do, nie czekaj, aż znaczący górnej bóle brzucha, bóle brzucha masa, perforacja przewodu pokarmowego, niedrożność, wodobrzusze, utrata masy ciała i inne objawy w późnym, diagnostyce opóźnionego i leczenia.

Po trzecie, rak żołądka diagnoza:

Endoskopowa diagnostyka żołądka preferowanej metody badania. Gastroskopia jasne, bezpośrednia obserwacja zmian na błonie śluzowej żołądka, zwłaszcza na uniesienie, obrzęk, zmiany chorobowe wrzodziejącym, który może zrobić biopsję, i diagnozy wkrótce jasne.

Aby złagodzić dyskomfort spowodowany endoskopii i bólu, pierwszy szpital z miasta Wuhan, w prowincji Hubei kluczowych dyscyplinach Gastroenterologii, wspierali bezbolesne gastroskopii, co znacznie ułatwia większość pacjentów z żołądka, natomiast poprawę wczesnego raka żołądka wykrywalność.

Uwaga Gastroskopia:

1, należy sprawdzić najpierw dietę lekką dni, zakaz palenia;

2, przed badaniem co najmniej 6 godzin na czczo;

3, opróżnianie pęcherza przed badaniem iść siusiu, usunąć protezy i okulary;

4, jak bezboleśnie gastroskopii, towarzyszy im przez krewnych i przyjaciół.

Cztery, rak żołądka leczenie

Rak leczenie jest oparte na kompleksowe leczenie chirurgia, w tym chirurgii, chemioterapii, radioterapii i leczenia ukierunkowanego. Wśród operacji najbardziej krytycznym.

(I) leczenie chirurgiczne:

1, radykalna operacja: znany także leczniczej resekcji, o żołądka podstawowych zmian, wraz z otaczającą tkanką i odpowiedniego regionalnego resekcji węzłów chłonnych bez resztek tkanki nowotworowej. Rodnik jest operacja krytyczna dla usunięcia odpowiednich regionalnych węzłów chłonnych. Overseas Badania wykazały, że gastric liczba węzłów chłonnych wyciętych z pacjenta czasu przeżycia są ściśle powiązane. Gastrointestinal Surgery, Pierwszy Szpital Wuhan raka żołądka radykalnej operacji 70 węzły chłonne na pacjenta, daleko poza uznanym międzynarodowym 30 na przypadku “złotego standardu”, jej 29 lat badań stwierdzono, że żołądkową resekcję więcej węzłów, pooperacyjne czas przeżycia jest dłuższy.

2, resekcja paliatywna: przekazanie nastąpiło na raka pacjentów, jak długo pacjenci z systemowych warunków zezwolenia, to może jeszcze resekcja paliatywna; dla nieoperacyjnych chorych, uznania żołądka – jejunostomy uśmierzać przeszkody, tak, że pacjent może jeść do poprawy stanu odżywienia i stworzenie warunków do terapii lekiem.

(Ii) inne metody leczenia:

Radykalna operacja po chemioterapii indukcyjnej, mogą raka żołądka pacjentów uzyskać najlepszą leczenia; radioterapia operacja może być stosowany jako dodatek. W zaawansowanych nowotworów żołądka u chorych po chemioterapii i radioterapii może pierwsza operacja w celu zwiększenia współczynnika resekcji i leczenia.

W ostatnich latach w terapii celowanej w wstępni, do niektórych w zaawansowanych raka żołądka pacjentów New Hope. Ponadto, chińskie leczenie lekiem dla raka żołądka mają pewien wpływ.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s