O diagnostyce i leczeniu raka żołądka

Rak żołądka jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych, choć wykazuje tendencję spadkową odnotowano w ostatnich latach, ale nadal zajmuje pierwsze miejsce występowania różnych nowotworów. 1950 diagnoza żołądka diagnozy i leczenia raka jest w zasadzie równoważne zgon. Spożycie w ciągu najbliższych 60 lat starań, gdy potężny rak żołądka stopniowo kompleksowe zrozumienie wpływu leczenia na 5-letnie przeżycie po radykalnej przekroczyła 50%, można powiedzieć, jest to bardzo satysfakcjonujące wyniki. Oznacza to, że dla konwencjonalnego pacjentów raka żołądka po diagnozie nie jest już biernym konsumentem na śmierć lub szaleństwo, może on domagać się co najmniej 50% więcej niż pięć lat lub nawet wyleczyć.

Segment żołądka ma oczywiste różnice regionalne. Wysoka częstość występowania obszarów przybrzeżnych i śródlądowych Ningxia Gansu, Shanxi i Shaanxi, południowym Guangdong i Guangxi, Yunnan, Guizhou, Sichuan prowincji, szczególnie na obszarach o niskim skłonnością.

Różnicy w częstości występowania raka żołądka: więcej mężczyzn niż kobiet, 1,5:1 do 2,5:1

Time Trend: Worldwide występowania raka żołądka zmniejszyła się z roku na rok. Pierwsza generacja japońskich imigrantów w Hawajów i Japonii, a umieralność na raka żołądka, druga generacja była znacznie niższa niż w Japonii, między Japonią i wśród mieszkańców, to zjawisko skłoniło czynników środowiskowych, raka żołądka, niż czynniki genetyczne bliżej. Częstość występowania raka żołądka może być związane z czynników dietetycznych. Zwłaszcza azotyn bazie związków pokrewnych.

Objawy kliniczne raka żołądka: wczesne objawy raka żołądka jest często brak specyficznych objawów. Wraz z rozwojem nowotworów wpływa funkcją żołądka pojawiają podobne objawy, takie jak zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, dalszy rozwój może być niedrożność, guza, krwawienie lub obrzęk węzłów chłonnych przerzuty odkryte dopiero rozpoczęła leczenie jasne. Dlatego zaleca się, gdy jest dyskomfort w jamie brzusznej ból refluksu kwasu zgaga i inne objawy nietypowe dla gastroskopii jest bardzo potrzebne.

Ból brzucha: jest częstym objawem jest najczęściej ignorują objawy. Teraz nie jest zalecane do czasu “nie ma bólu, rytm”, “jedzenie nie złagodzić”, a nawet medycznych lek leczenie objawowe jest słaba ponownie endoskopia i inne dalsze badania, ale tak długo, jak istnieje górna dyskomfort w jamie brzusznej i inne objawy przewlekłego bólu wykonano endoskopię są przyczyny i dowody .

2 utrata apetytu, utrata masy ciała, zmęczenie: Jest to kolejna grupa niespecyficznych objawów raka żołądka, w połączeniu z bóle w nadbrzuszu, itp. istnieją, ale powinny być czujni!

3. krwawienie i smoliste stolce: Ten objaw może wystąpić na początku choroby (20% z wczesnym rakiem żołądka) w podeszłym wieku z historią problemów żołądkowych to objaw powinien najpierw pomyśleć raka żołądka.

4 nudności i wymiotów wczesnych czasu może być tylko niewielki dyskomfort i nudności, objawy są wywołane przez nowotwór w wyniku zablokowania żołądka i zaburzeń.

5 Inne objawy: mała liczba pacjentów wykazały, biegunka , zaparcia dyskomfort i bóle brzucha, gorączka. Zaburzenia masy lub powierzchni ciała masy jajnika mogą być przerzuty nowotworowe.

Po pierwsze, zmian przedrakowych i stany przednowotworowe

Co to jest zmiana przedrakowe: przedrakowych zmian nabłonka żołądka jest łatwo przekształcić się w raka zmian patologicznych. Ten etap uwagę większości ludzi nazywa dysplazji nabłonka żołądka lub dysplazję, zwłaszcza umiarkowaną i ciężką dysplazję powinny być ściśle przestrzegane, gdy ciężkie nietypowy rozrost i rak trudno odróżnić leczenie chirurgiczne należy podjąć w razie potrzeby. Niekompletne metaplazji typu jelitowego typu metaplazji jelitowej okrężnicy i raka żołądka są ściśle powiązane i powinny być stosowane ściśle.

2 przedrakowe choroby: To jest w ogóle pojęcia kliniczne, w tym przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, przewlekłe polipy żołądka, resztka żołądka, złośliwą anemię i tak dalej.

1) :10-przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, po 20 roku · 10% chorych na raka żołądka.

2) przewlekły wrzód żołądka: nowotwory związane z kontrowersyjną,% 3.

3) żołądka polipy rzadko endoskopii 2-3%: jest żołądkowych nowotworów lub z dowolnego procesu nowotworowego do nowej biologicznej jamy żołądka, to jest ogólne niewyraźne połączenia. Zgodnie z patologicznych cech nowotworowych, zapalnych, polipów, regeneracyjne lub hamartoma. Uznawany za gruczolakowate polipy są rozrost, gruczolak brodawkowaty, polipy zapalne włókniaki, Rodzinna polipowatość gruczolakowata i Peutz-Jeghersa, w której polipy przerostowe gruczolakowatych i brodawkowate gruczolaków najczęściej złośliwe tendencje jego klinicystów i patologów jest najbardziej sporną kwestią. Objawy kliniczne: niski lub brak kwasu żołądkowego spowodowane przewlekłym bólu brzucha i dyskomfortu; niedrożność przez nowotwór lub żołądka wywołane zaburzenia łaknienia nudności i niestrawność, owrzodzenie guza lub erozji spowodowane przerwami hematemesis melena; kilka impaction przyczyną pylori, ponieważ guz niedrożność i inne objawy.

4) GSC: chirurgia gastrectomy przez ponad 10 lat po zaleceń byli obserwowani.

Po drugie, diagnoza raka żołądka

Obecnie diagnoza raka żołądka jest badanie endoskopowe kluczowa technologia X-ray.

Żołądek dwukrotnie Kontrast: Metoda ta jest stopniowo zastąpiony czystym posiłku baru, raka żołądka, w szczególności we wczesnej diagnozie raka żołądka ma unikalną wartość.

2. Badanie CT: rozumienie CT poprzez inwazję narządów jamy sąsiednim i zakresu relacji i czy zaangażowanie sąsiednich narządów, a nawet określić, czy pozorną zmianę. Badanie CT może również wyświetlać węzłów chłonnych żołądkowych, rozmiar węzłów chłonnych często określenia obecności przerzutów do węzłów chłonnych, kliniczne odnieść. TK często może pokazać inne narządy w jamie brzusznej, takie jak wątroby, jajników, nadnerczy obrazowania, aby zrozumieć, czy organy te przerzuty.

3 diagnoza endoskopii: można wizualnie opisać kształt i rozmiar zmian nowotworowych i patologicznych wyciągnąć. 1) biopsja: Wybierz wyciągniętych części jest kluczem do życia dodatni wynik. 2) cytologia: diagnoza potwierdziła i ostatni krok. Leczenie chirurgiczne jest wiarygodną podstawą.

4 Ultrasonografia raka żołądka. EUS podejmowane w ostatnich latach bardzo pomocne w diagnostyce raka, przedoperacyjnej oceny zaawansowania można wykonać, aby zrozumieć głębię inwazji i zakresu operacji, aby zapewnić bardziej wiarygodne informacje.

Leczenie raka żołądka

1. Leczenie chirurgiczne: Operacja jest podstawowym sposobem leczenia raka żołądka, rak żołądka jest obecnie w stanie całkowicie wyleczyć jedyny sposób. Chirurgiczne leczenie raka żołądka i raka żołądka inscenizacja jest bardzo blisko. Wczesny rak żołądka pięcioletnia przeżywalność może osiągnąć 90%, a 10-letnie przeżycie 80%. Ale w naszym kraju, aby leczenie chirurgiczne wczesnego raka żołądka, ale 15% to od szpitala najbardziej zaawansowanego raka żołądka. Konkretne postępy na efekt zabiegu jeszcze więcej czynników: 1) patologiczne rodzaj, stopień zróżnicowania ogólnie wyższa tym lepsza prognoza, gruczolakorak śluzowy rak sygnet i pierścień komórka najgorszym skutkiem operacji, pooperacyjne przeżycia 1 roku rzadziej, 2) obecność przerzutów odległych: przeszłości, które kiedyś odległe przerzuty nie powinny być re-radykalne wycięcie żołądka, a teraz, że tak długo, jak istnieje wciąż obowiązuje stan fizyczny Shanghao świadczą, przynajmniej debulking i usuwania paraliżu immunologiczną Rola, 3) przerzuty do węzłów chłonnych: rak żołądka jest najbardziej prawdopodobne i najbardziej powszechnym sposobem jest przeniesienie węzłów chłonnych wokół guza. Dlatego też, najbardziej radykalne wycięcie żołądka zawartości technicznej nie jest w stanie znieść wycięcie guza, ale jak to zrobić nauki związane kompletny limfadenektomia. Obecnie jest międzynarodowo uznawane i szanowane D2 resekcję. 4) czy jest infiltracja narządów i okolic, czy inwazyjnej miejscu resekcji. Raporty i od masy naszego doświadczenia praktyki, organy bez infiltracji nie jest straszna, klucz leży w tym, czy resekcji. Tak długo, jak wycięcia nie wpływać na przeżycie.

2 przypadki raka żołądka w naszym szpitalu: 2007 do przeprowadzenia rutynowych przed laparotomii, głównej linii standardowej resekcji D2. Po roku 2007, wraz z postępem laparoskopowej chirurgii i rozwoju, zaczęliśmy próbować laparoskopowej resekcji żołądka. Więcej niż trzy lata, dzięki ciągłej nauki i badań, mamy w pełni opanowali laparoskopowej chirurgii raka żołądka, laparoscopic gastrectomy radykalna operacja stała się rutyna, oraz do przeprowadzenia na dużą skalę. Obecnie łączne przypadki prawie dziesiątki przypadkach zabiegi chirurgiczne są bardzo gładkie czysty dźwięk i szybkiego pooperacyjną, nie stwierdzono żadnego przypadku powikłań. Uruchomienie tej nowej technologii jest dobry, aby dostać się do szpitala, społecznych, a co ważniejsze, większość pacjentów rozpoznawane.

Trzy chirurgiczne leczenie uzupełniające raka żołądka: wczesnego raka żołądka, oprócz zmian chorobowych żołądka poza najbardziej wymagają jeszcze efekt konsolidacji chemioterapii pooperacyjnej, ale nadal nie ma udowodnione leczenie uzupełniające.

1) pooperacyjna chemioterapia. Ponieważ chirurgii żołądka sam nieskuteczne, skuteczne chemioterapii po operacji nowotworu żołądka wydajności może osiągnąć 40% lub więcej. Chemioterapia uzupełniająca po zabiegu może mieć na celu wyczyszczenie pozostałości subklinicznych przerzutów, do zapobiegania nawrotom. Powszechnie stosowane leki :5-FU (5-fluorouracyl), CPA (cykliczny adenozyny), oxaliplatin, leukoworynę wapnia.

2) po immunoterapii.

3) pooperacyjna chemioterapia.

4) przedoperacyjna chemioterapia.

5) chemioterapia dootrzewnowo.

6) radioterapia wspomagający. Głównie do wznowy miejscowej u chorych na znaleźć niesprawne lub nieoperacyjnym.

Rokowania raka żołądka

1) prognozowania zmiennej ocenie zaawansowania raka żołądka ściśle związane z bardzo istotny wpływ na rokowanie. Każda faza po 5-letnie przeżycie jest następujący: Ⅰ etap 87-93.4%; Ⅱ okres 68%; etap Ⅲ 30-50%; Ⅳ okres 16,6%.

2) przed operacją czas: Przedoperacyjna czas trwania choroby i zachowania biologicznej guza, nie może mieć długości trasy do pomiaru wyników pooperacyjnych. Czasami odzwierciedla długi czas niskiego stopnia złośliwości guza samym a układ odpornościowy jest silny.

3) Wiek Płeć i prognoza: nie ma znaczących różnic płci. Wiek. Po ponad 60 lat jest lepszy. 30 lat wydają się być słabo zróżnicowana wysoko złośliwych, rokowanie jest złe.

4) guz site: bardziej odległe lepsze rokowanie, i rozległe bliższy złym rokowaniem.

5) rozmiar guza: istnieje pewien związek z tyłu. Rokowanie jest na ogół słaba niż 4cm.

6) głębokość inwazji: i rokowanie. Ograniczony do błony śluzowej i podśluzowej po 5-letnie przeżycie 90%. Około 70% mięśni, łamanie surowiczej 20%, posiada 5% sąsiednim inwazji narządów.

7) patologiczne typy: rozproszone niż ograniczeń biednych, słabo zróżnicowane wysokie zróżnicowanie, i biedni śluzowego raka najgorsze rokowanie.

8) przerzutów do węzłów chłonnych: chirurgia raka żołądka z przerzutami do węzłów chłonnych, 5-letnia różnica przetrwanie więcej niż 3 razy. Wczesny rak żołądka z przerzutami do węzłów chłonnych 5-letnie przeżycia wynosił 80%, podczas gdy naruszenie mięśnia bez przerzutów do węzłów chłonnych zaawansowanego raka żołądka 5-letnie przeżycie 91%, a nawet łamanie błonie surowiczej, bez przerzutów do węzłów chłonnych 5-letnie przeżycie w 81,7%.

Cancer Prevention żołądka

Skupić się na prewencji pierwotnej:

1) higieny żywności: unikać zbyt dużo jedzenia pikantnych potraw, regularnej diety, zapobieganie przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka i wrzód trawienny;

2) na zimno świeżej żywności: Przy użyciu zimnej konserwacji sieci świeżej żywności rozwoju w obszarach o wysokim raka żołądka maleje. Takich jak Japonia.

3) Należy unikać wysokiej diety soli: sól może wysokiego uszkodzenia żołądka warstwę ochronną śluzu tak, że narażone błona śluzowa bardziej podatne na uszkodzenia i bezpośredniego narażenia na działanie czynników rakotwórczych.

4) regularne spożywanie owoców i warzyw bogatych w witaminę C: Witamina C może przerwać Związki rakotwórcze nitrozoaminy zsyntetyzowany związek.

5) jeść produkty mleczne: bogate w witaminy A pomaga naprawić uszkodzone błony śluzowej.

6) Palenie: ilość palenia i wędzone dodatnio skorelowane z występowaniem raka żołądka.

7) agresywne leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka i chorobie wrzodowej. Łącznie antybiotykoterapii na Helicobacter pylori.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s