Ostrożny zapobiegania i leczenia raka żołądka

Rak żołądka jest jednym z powszechnych nowotworów złośliwych, a jej występowanie w naszym kraju na pierwszym miejscu w różnych typach nowotworów. Każdego roku około 17 mln osób zmarło na raka żołądka, raka prawie wszystkie zgony blisko 1/4, i co roku jest więcej niż 20.000 nowych pacjentów z rakiem nie wyjdzie, rak żołądka jest rzeczywiście poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi chorób. Rak może wystąpić w każdym wieku, a 80% chorych bez wczesnych objawów raka żołądka, raka żołądka zgonów zajmuje drugie miejsce w zgonów na raka, więc jego nazywano “niewidzialny zabójca”, powiedział. Tutaj pytamy Chief Lishui Ludzie Miasto szpital Lekarzu Chirurgii Onkologicznej Lin Zhongmin Laijiangjiang raka zapobiegania i trzeba zwrócić uwagę na pewne problemy.

Mężczyźni w średnim wieku są głównym grupie częstość występowania raka żołądka

Bliski wieku, to okres rozkwitu kariery człowieka, ale również do pracy pod ciśnieniem, ciśnienie rodzina się scenie. W społecznej konkurencji, długoterminowe palenia, picia i dieta zmienia się pod wpływem mężczyzna w średnim wieku w żołądku, często stają się “problemami ziemi.”
Mężczyźni w średnim wieku są głównym nurtem grup chorób żołądka. Wielki głód wielki, nadmierne palenie i picie, życie nie jest prawo, które jest spowodowane przez mężczyzn w średnim wieku żołądka pogarszania funkcji. Po drugie, mężczyzna w średnim wieku pracy stres i ciśnienie życia jest stosunkowo duża, kora mózgowa z tych powtarzających się bodźców negatywnych, to jest bardzo łatwe do promowania zmian chorobowych żołądka. Większość mężczyzn w średnim wieku są różne stopnie cierpiących na problemy żołądkowe, takie jak wrzody, polipy żołądka, przewlekłe zanikowe zapalenie żołądka i innych chorób, przekształciła się z możliwością wystąpienia raka żołądka.
Częstość występowania raka żołądka u mężczyzn niż u kobiet, kobieta 1,5-2,5 razy. Oprócz męskiego stresu palenia, picia i psychicznego, naukowcy odkryli, że estrogen ma działanie ochronne na brzuchu. Badania wykazały, że hormonalna terapia zastępcza (który zawiera estrogen) Kobiety, częstość występowania gruczolakoraka żołądka rzeczywiście o 48%, w tym ryzyko nie wpustu gruczolakoraka żołądka stopy zredukowaną do 66%, podczas gdy nowotwory wpustowej żołądka zmniejszyło się o 32% .
Profilaktyka raka żołądka być ich usta
Chociaż częstość występowania raka żołądka i czynniki genetyczne, środowisko życia, stylu życia i innych wielo-czynników, ale większość z żołądka mężczyzn, ale to, aby zjeść. Profilaktyka raka żołądka, najpierw ich ustach:
1 dieta nie powinna być zbyt słone, jeść wędzonego jedzenia. Wysoka sól, wędzone jedzenie powoduje komórki nabłonka żołądka do produkcji substancji rakotwórczych, takich jak większe związków nitrozowych czułości.

(2), rzucić palenie, pić mniej alkoholu. Tytoń ten zawiera substancje rakotwórcze, palaczy niż u osób niepalących o wysokiej częstości występowania raka żołądka o 50%. Wiek inicjacji palenia i dolnej śmiertelność jest wyższa. Alkohol niszczy bariery błony śluzowej żołądka, ci, którzy piją występowania raka żołądka wódki za dziewięć razy niepijących.
3 regularne diety o ile to możliwe, unikać jedzenia zbyt szybko, jedzenia twardych pokarmów gorące i przejadanie się.

4. Staraj się wprowadzić “system pałeczkami podzielić.” Niosą połowę normalnego ludzkiego ciała mogą promować Helicobacter pylori w żołądku, kocioł jedzenia pałeczkami, rodziców i dzieci karmione-usta i inne akty, które mogą zainfekować bakterie.

Pomijanie śniadania jest największym czynnikiem ryzyka dla raka żołądka

Częstość występowania raka żołądka jest spowodowane zarówno przez czynniki genetyczne, ale także z otoczeniem i nawyków życia uzyskały wielkie związek. Złe nawyki mogą przyczynić się do jej patogenezie, oparty na dowodach badania medyczne wykazały, że: palenie, picie, resztki jedzenia i inne nawyki mogą zwiększać ryzyko, i nie jeść śniadanie jest największym czynnikiem ryzyka. Zhou Xiaobin i tak mają nawyki życia populacji krajowej pomiędzy rakiem żołądka i metaanalizy pokazują, że ludzie, którzy jedzą na raka żołądka śniadanie jest 3,06 razy częściej zwykłych ludzi.

Aby zapobiec wystąpieniu raka, należy zmienić złe nawyki, oprócz niektórych z wyżej wymienionych, są jak jedzenie wysokiej soli diety i marynowanym gatunków warzyw i innych złych nawyków.

Wczesne badania, wczesna diagnostyka, wczesne leczenie jest kluczem

80% chorych na raka żołądka bez wczesnych objawów. Wczesny rak żołądka, tylko częściowo z łagodną niestrawność i inne objawy, takie jak ból, dyskomfort brzucha pełnią lekkim, ból, odbijanie, nudności, itp., łatwo z chorobą wrzodową żołądka, splątanie żołądka. W każdym roku nowych pacjentów chorych na raka z początku operacji raka żołądka szybkością mniejszą niż 10%.

Lepsze wykorzystanie endoskopii w celu wczesnego wykrywania raka może znacznie zmniejszyć śmiertelność. Jeśli nowotwór jest ograniczony do błonie śluzowej żołądka, pięć współczynnik przeżycia o 95%. Więc na początku badania, wczesna diagnostyka, wczesne leczenie jest zmniejszenie najważniejszych środków umieralności z powodu raka żołądka. Wczesne wykrycie raka żołądka jest zwycięstwo.

Dlaczego wczesne wykrycie raka żołądka jest trudny do

Rak żołądka jest najczęstszym złośliwym, zachorowalność i śmiertelność są wysokie. Jeśli wczesne wykrycie pacjentów z 5-letnie przeżycie 95%. Ale rzeczywistość jest taka, że większość pacjentów z kliniczną nowotworu, gdy znaleziono, są już w zaawansowanym, pięcioletniego przeżycia o zaledwie 40%, w związku z tym wielu pacjentów twierdził jego życie. Dlaczego wczesne wykrycie raka żołądka jest trudny? Są dwa główne powody:

Po pierwsze, większość wczesnych objawów chorych na raka żołądka nie mają objawy nie są typowe. Rak może wystąpić w każdym wieku, ale częściej u 40-60 lat, więcej mężczyzn niż kobiet, co stanowi około 2: 1. Żołądka objawy nie są typowe, można powiedzieć, nie ma nic do zidentyfikowania szczególnych objawów raka. Prawie połowa chorych na wczesnego raka żołądka bez wczesnych objawów porannych, kliniczny statystyki pokazują, że ponad 80% pacjentów z bóle w nadbrzuszu, około 1/3 chorych z nudnościami żołądka wzrosła, ból brzucha, utrata apetytu, niestrawność , towarzyszy anty- kwas 1/3 pacjentów, choć nie oczywiste objawy pokarmowe, ale może być niewyjaśniona utrata masy ciała, utrata masy ciała i zmęczenie, osłabienie, bóle niektórych pacjentów wykazały, zgaga, nudności, wymioty, odbijanie lub czarne stolce i inne objawy. Objawy te nie są specyficzne dla nowotworów, liczba przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, funkcjonalną niestrawność i innych pacjentów, a nawet zwykłe przedmioty mogą również występować od czasu do czasu.

Po drugie, konwencjonalne badanie USG Doppler kolor na raka żołądka żołądka jest trudny do wykrycia. W różnych metod kontroli, endoskopia jest najdokładniejszą metodą, szybkość rozpoznania 90% lub więcej. Ale ludzie z jednej strony, istnieje obawa, endoskopia, gastroskopia inne niż rutynowe fizycznego sprawdzenia zawartości, która jest również trudności spowodowane wykrywania raka żołądka.

Muszą bronić przed znaków ostrzegawczych

Mimo, że objawy nie są typowe dla wczesnego raka żołądka, łatwo zignorować i zamieszanie, ale biorąc pod uwagę ich poważne szkody, ludzie nadal powinni być czujni, a panikę. Objawy muszą być czujni następujące kategorie:

1, dyskomfort w nadbrzuszu: wczesny rak żołądka jest bardziej typowe objawy. Takie jak łagodny ból brzucha, obrzęk ociężałość, bóle w klatce piersiowej czasem dział, często początkowo zdiagnozowano jako zapalenie błony śluzowej żołądka lub choroby wrzodowej i traktowane, objawy mogą być chwilową ulgę, ale nawrót po okresie czasu.

2, utrata apetytu, jadłowstręt, nudności, wymioty, wzdęcia po jedzeniu, odbijania, kwas niestrawność objawy, ale także zbiór wspólnych wczesnych oznak braku swoistości raka żołądka, ale może być łatwo błędnie jako funkcjonalnej dyspepsji .

3, krwawienie z przewodu pokarmowego , smoliste stolce: jest bardziej nasilone objawy, wczesny rak żołądka i zaawansowany rak żołądka mogą wystąpić. Takie jak smolisty stolec, badanie kału na krew utajoną jest pozytywny, szczególnie w ogólnej kontroli diety lub trudny do zatrzymania po zażyciu żołądek, gdy jest to bardzo ważne do wczesnych objawów żołądkowych. W przypadku, gdy nie ma zaburzenia żołądkowe osób starszych, po stołki czarne powinny być czujnym żołądka możliwe.

4, niewyjaśniona utrata masy ciała, zmęczenie, znużenie: I stopniowo rośnie, ale także zestaw wspólnych i brak specyfiki żołądka sygnał.

Ponadto większość rak występuje w przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka (szczególnie zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka), Helicobacter pylori zakażenie , zapalenie żołądka resztkowego, polipy żołądka, wrzody i fundacji innych. Dlatego każdy z tych objawów, jeśli towarzyszy genetyka, wiek, historia żołądka czynników wysokiego ryzyka, powinny przywiązują dużą wagę do wczesnego do szpitala celem dalszej diagnostyki.

Leczenie raka

Leczenie chirurgiczne

Istnieje kilka odmian dystalnej żołądka gastrectomy raka proksymalnej gastrectomy, całkowita resekcja żołądka i całkowite wycięcie żołądka połączone śledziona, resekcja trzustki, operacja Appleby, resekcja żołądka zaangażowaną połączenia narządów i chirurgia paliatywna . W celu poprawy wyleczenie z raka żołądka powinny być oparte na określonych warunkach, aby wybrać odpowiednią chirurgicznie podejście.

Rak żołądka leczenie chirurgiczne można wyciąć, raka żołądka uważa się za korzystny sposób, ale istnieje możliwość ponownego i przerzuty.

Po drugie, radioterapia

Rak żołądka cardia radioterapia może złagodzić objawy i zmniejszyć niedrożnością nieoperacyjnych zmian przewlekłej krwawienia. Rak niezróżnicowany, słabo zróżnicowanego raka, rurowy gruczolakorak, gruczolak brodawkowaty u niektórych pacjentów, jeżeli zmiana jest mała i płytka, ma wrzody, promieniowanie jest korzystnym sposobem leczenia raka żołądka. Dla pacjentów nie nadających się do resekcji małej pomocy. Ogólny efekt nie jest idealny radioterapia klinicznych mniej stosowanie jest.

Trzy, chemioterapia

Najbardziej zaawansowany rak żołądka, operacja sam jego efekt nie jest idealny, jako ważny element kompleksowego leczenia chemioterapią i jest dziś ważnym sposobem leczenia raka żołądka. Chemioterapii lekiem powszechnie stosowane jest 5 – fluorouracyl, furan fluorouracyl, mitomycyna C, doksorubicyna, cykloheksyl nitrozomocznik, cisplatyna, hydroksymocznik i inne cyclocylidine fluoru w połączeniu z chemioterapią.

Po czwarte, immunoterapia

Immunoterapia jest głównie dla pacjentów we wczesnym stadium raka żołądka po operacji, nieoperacyjnym lub paliatywną resekcję przypadkach, jak i tych z zaawansowanych przypadkach wodobrzusza.

Po piąte, chiński medycyna leczenie

Chińska medycyna leczenie jako uzupełnienie leczenia, można uruchomić poprzez wszelkiego rodzaju leczenia raka używane do poprawy ogólnego wpływu.

Leczenie żołądka metod leczenia raka są chirurgia, radioterapia, chemioterapia, immunoterapia chińskiej i leczenie lekiem. Racjonalne leczenie raka żołądka są zazwyczaj organiczne integracja różnych metod leczenia raka, zintegrowane wykorzystanie wzajemnie się uzupełniają. Operacja jest jedynym sposobem wyleczenia raka. Jednakże, ze względu na obecny większości traktuje zaawansowanego raka żołądka (nie wcześniej żołądka), skuteczność samej operacji nie jest zadowalająca. Najlepiej rak sposób ma jednolitego standardu argumentem, w zależności od klinicznego zaawansowania raka żołądka może być, w zakresie chirurgicznego leczenia wczesnego raka żołądka jest najlepszą metodą leczenia, ale to nie ma zastosowania najbardziej zaawansowanych przypadkach, chemioterapii i medycyny chińskiej jest leczeniu zaawansowanego Najlepszym sposobem na raka żołądka. Być może wiele metod leczenia raka dla różnych pacjentów, najlepszym wyborem jest również inna.

Chorych na raka żołądka mieszkający Klimatyzacja

U pacjentów z żołądka resekcji raka i uzupełniającej chemioterapii po zakończeniu rehabilitacji w celu wzmocnienia poczucia opieki w ciągu dnia, zorganizować trochę czasu do udziału w ćwiczeniu, w zależności od ich fizycznej odzysku, osobiste zainteresowania i działania odpowiednie uzgodnienia dotyczące warunków treści szkoleniowych, takich jak spacery, gimnastyka, tai chi boks i qigong, ćwiczenia z umiarem, nie powinny rozpocząć się zbyt szybko, zbyt duże, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych wysiłku fizycznym. Pacjenci chorzy na raka po choroby psychiczne i fizjologiczne, wielkie zmiany zaszły, muszą ponownie nawiązać dobre wzorce życia, rozwijać dobre nawyki, oryginalny palenie, picie, praca nocna zmiana nawyków pozbyć. Dla pacjentów mieszkających w mieście, w miarę możliwości, biorąc w chwili obecnej w otoczeniu przyrody, oddychać świeżym powietrzem, w celu zmniejszenia emisji miejskich, odgłosy i inne niekorzystny wpływ czynników na organizm. W zakończonym leczeniu, fizyczne ożywienie w pewnym zakresie, skontaktować się z lekarzem może być odpowiedni do powrotu do pracy i pomóc w odbudowie prawo życia, psychologiczną i osobowość dalej tworząc pozytywny wpływ, pomaga organizmowi odzyskać. Należy podkreślić, że z dobrym nastawieniem i zaufanie do przezwyciężenia choroby jest niezbędna do rehabilitacji ruchowej.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s