Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka żołądka

Obecnie ludzie koroner 1/4 zgonów na raka, rak, 1/4 z rakiem żołądka. Rak żołądka pochodzi w najbardziej zewnętrznej warstwie komórek nabłonka, może występować w różnych częściach (wpustu żołądka, ciała, jama). Guz ograniczony do błony śluzowej i podśluzowej nazywa wczesnego raka żołądka, raka inwazyjnego mięśni w ciemno lub przenoszone do obszarów poza żołądka są znane jako zaawansowanego raka żołądka. Powiększenie Mikroskop Istnieje wiele typów komórek nowotworowych, takich jak rak (co stanowi około 90 procent, w tym gruczolakoraka brodawkowatego raka gruczołowego, rurowym, adenocarcinoma śluzowej, sygnet komórki carcinoma), rak adenosquamous, raka płaskonabłonkowego, rak niezróżnicowany , rakowiaka.

Rak żołądka i stadium choroby i leczenie metodami i oznacza prędzej czy później, jest ściśle związana z regularnym leczeniu wczesnego raka żołądka o więcej niż 90% pacjentów przetrwać pięć lat lub wyleczyć, ale u pacjentów z zaawansowanym rakiem żołądka po leczeniu 5-letnia przeżywalność tylko 20-30%. Dlatego wczesne rozpoznanie jest kluczem do poprawy przeżycia. Niestety, w chwili rozpoznania chorych na raka żołądka z początku stanowiły tylko 10%, Japonia 60%, różnica jest dość duży, głównie dlatego, że Japończycy kładą nacisk na regularne badania endoskopowego, pacjent zwykle spowodowane dyskomfort leczenia, podczas gdy większość pacjentów z rakiem żołądka tylko advanced objawy. Dlatego, żołądka endoskopia i inne grupy wysokiego ryzyka, regularnie sprawdza się skutecznym sposobem wczesnego wykrywania raka. Tak zwane grup wysokiego ryzyka, odnosi się do zwiększenia ryzyka rozwoju raka żołądka populacji. Z pewnością należy do stosunkowo wysokiego ryzyka raka żołądka są:

1, w przedrakowych: przedrakowym zmiana nowotworowa jest tendencja łagodne choroby, takie jak:

(1) przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, zachorowań na raka o 10%;

(2) przewlekły wrzód żołądka, zapadalność na raka mniej niż 3%;

(3), polipy żołądka o średnicy bazowe> 2cm, stwardnienie i szerokości stopy raka;

(4) poprzez częściowe wycięcie żołądka, żołądka resztki zmiennej stopy 0,3% -10%;

(5) Inne zmian przedrakowych, takich jak gigantyczny przerost błony śluzowej żołądka, zapalenie błony śluzowej żołądka brodawkowate;

(6) gastroskopem biopsji typu:

① dysplastyczne, znany również jako rozrost atypowy, spowodowanej przewlekłym zapaleniem, takich jak rozwój umiarkowaną do ciężkiej dysplazji czy zmiany przedrakowe mogą być uważane za wcześnie rak;

② żołądek rak anaplastyczny możliwości;

③ okrężnicy typu metaplazji jelitowej i raka żołądka są ściśle powiązane.

2, zła dieta: zaburzenia odżywiania, takie jak jedzenie fast, sól / hi wysoki blanszowania żywności, jedzenie wysoki poziom rakotwórczych azotynów marynowane, wędzone, suszone produkty morskie, warzywa na noc, jedzenie czerwonego mięsa z grilla , często jeść spleśniałe jedzenie, jeść świeże warzywa.

3, przewlekły alkoholizm i palenie: Alkohol może dokonać zmian spowodowanych komórek śluzówki rakowe. Palenie jest także silnym czynnikiem ryzyka raka żołądka, palacze dorastania w wielkim ryzykiem.

4, jest historia rodziny nowotwór żołądka lub przełyku: rodziny pacjentów w częstości występowania raka żołądka jest 2-3 razy wyższa niż normalnej populacji.

5, długoterminowe kiepski stan psychiczny: jak depresja, smutek, tęsknota, samotność, depresja , nienawiść, wstręt, poczucie własnej wartości, własnej winy, poczucie winy, międzyludzkich napięć, załamanie psychiczne, dąsać, itp., znacznie zwiększone ryzyko raka żołądka.

6, jakiś specjalny zawód: Długotrwałe narażenie na chmury pyłu kwasu siarkowego, ołowiu, azbestu, herbicydami i pracowników przemysłu metali, które znacznie zwiększonym ryzykiem raka żołądka.

7, Helicobacter pylori (Hp) zakażenie : nauka mówi o pół raka żołądka i Helicobacter pylori zakażenie związane. Około 60% pacjentów zakażonych bakteriami, ale tylko 0,03% populacji cierpi na raka żołądka.

Żołądka objawy: ponad 70% z pierwszych chorych na raka żołądka nie ma żadnych objawów. Pełności w nadbrzuszu często najwcześniejsze objawy raka żołądka, czasami zgaga, kwaśne odbijanie, wymioty. Z niestrawność lub zapalenie żołądka podobne. Jeśli guz jest położony w wpustu, może czuć jedzenie nie jest gładka, jeżeli guz znajduje się w odźwiernika, niedrożności, pacjent może wymiotować z korupcją na noc jedzenie. 50% pacjentów w podeszłym wieku powoduje znaczną utratę apetytu, zwiększenie utrata wagi, zmęczenie, 40% do 60% pacjentów z powodu utraty masy ciała i leczenia.

Diagnoza raka żołądka:

1, badania laboratoryjne:

Nie ma żadnych specyficzności w rozpoznawaniu żołądka markerów nowotworowych raka CEA, CA50, CA72-4, CA19-9, CA242, a inne markery do ciągłego monitorowania leczenia i prognozowania raka żołądka mają pewną wartość.

2, urządzeń kontrolnych:

Endoskopia może zidentyfikować łagodne i złośliwe wrzody, zmian w celu określenia rodzaju i zakresu raka żołądka. Znaleziono, że wrzody żołądka lub zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, równolegle biopsję histologicznie diagnozę raka żołądka. Jednakże, endoskopii czasami trudno jest odróżnić od wczesnych i późnych stadiach raka żołądka.

TK jamy brzusznej (scan + Ulepszone) może wyświetlać szereg raka udziałem żołądka, przerzutów do węzłów chłonnych, relacji z otaczającą tkanką, z lub bez dużych przerzutów brzucha miednicy.

Skany PET-CT (pozytonowa tomografia emisyjna i tomografia komputerowa Sprzęt połączeniu urządzenia) dla oceny, czy jest to około 80% z dokładnością do żołądka (rak sygnet i dokładność gruczolakorak śluzowy o około 50% ), i aby zrozumieć, czy systemowych przerzutów, nie ma bólu, ale są one kosztowne. Rozwój raka żołądka po przedoperacyjnej niezawodnego śledzenia tego łatwo bez nawrotu raka żołądka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s