Rak żołądka dziesięć pytań

W naszym kraju częstość występowania raka żołądka jest trzecim w raka, chorych na raka żołądka rocznie China dodane ponad 40 milionów ludzi. Tylko pełne zrozumienie guza w celu lepszego zapobiegania i pokonać raka, ale okazało się, że w ich codziennej pracy, społeczeństwo niewiele wie na temat raka, a nawet istnieje wiele błędów. Tak więc konieczne jest szerzenie wiedzy na temat raka.

1. Co to ​​jest rak?

Rak żołądka jest gruczolakorak, nowotwory nabłonkowe linie pochodzące, rak żołądka jest najczęstszym, ale więcej niż nowotwór złośliwy żołądka żołądek rodzaju innych nowotworów obejmują: mięsak żołądka, żołądka chłoniaki , guzy podścieliska. Członkowie rodziny chorych często mówią: “To świetnie, nie jest jak nowotwór,” powiedział lekarz nie pamiętać, że rak nie musi oznaczać, nie jest złośliwość.

2. Dlaczego żołądek zdrowie?

Czynniki ryzyka raka żołądka są zróżnicowane, w tym palenia tytoniu, nieodpowiednia dieta, przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, Helicobacter pylori, żołądka lub przełyku wywiadem rodzinnym raka, długotrwałej złej stanu psychicznego, specjalnego ryzyka zawodowego, długotrwałej ekspozycji na szkodliwe działanie czynników rakotwórczych , geograficzne czynniki, takie jak geologicznej wody zawierającej substancje rakotwórcze i tak dalej.

3 przedrakowe chorób i stanów przedrakowych?

Rakowe choroba wiąże łagodnych chorób żołądka i żołądka: w tym przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, polipy żołądka, zapalenie żołądka resztkowego. Stany przedrakowe jest patologiczna koncepcja, która odnosi się do bardziej normalnej tkanki lub inne zmiany patologiczne są bardziej podatne na raka zmiany histopatologiczne. Ogólnie rzecz biorąc, w tym dysplazji nabłonka żołądka, atrofii, metaplazji jelitowej, a nawet stany zapalne i wiele innych zmian patologicznych.

4 rak żołądka nie ma widocznych oznak zdrowia?

Generalnie ma oczywistych wczesne raka żołądka Objawy specyficzne w większości chorych i ogólne objawy zapalenia błony śluzowej żołądka nie różni. Ból brzucha, utrata apetytu i utrata masy ciała, jedzenia przeszkoda i wymioty, hematemesis, smoliste stolce, niedokrwistość , tkliwość w nadbrzuszu, powiększenie węzłów chłonnych, wodobrzusze, miednicy sadzenie, niedrożność, żółtaczka , niedokrwistość, wygląd, utrata masy ciała, wyniszczenie, guzy nowotworowe zespół związany, często zaawansowanego raka żołądka. Dlatego regularne kontrole, a nawet przeprowadzić badania w celu wczesnego wykrywania i leczenia wczesnych.

5 żołądka spłodził jak zrobić?

Wielu pacjentów urodziła natychmiast Liushenwuzhu żołądka, przytłoczony, jak leczenie? Surgery? Chemioterapia? Albo zjeść chińskie? One mylić. Potem urodziła raka żołądka w końcu, jak to zrobić? Nie bądźcie łatwowierni żołądka środki antykoncepcyjne opóźniony czas leczenia, musimy zaakceptować standardowe leczenie, czyli operacja oparte zintegrowany leczenia. Chyba guza sama zaawansowane działać albo stanie ogólnym pacjentów nie może tolerować operacji, oprócz korzystnego leczenia operacyjnego, tylko możliwość radykalnego zabiegu tylko, inne zabiegi opieki paliatywnej. Mówiąc wprost, jeżeli nie powinny być korzystne leczenie chirurgiczne do chirurgii. W połączeniu z pooperacyjną patologicznego zaawansowania według stanu pacjenta, otrzymując chemioterapia, radioterapia i inne kompleksowe leczenie.

6 małoinwazyjne laparoscopic gastric rzeźbić czysty?

Istnieje wiele badań klinicznych potwierdza wczesnego raka żołądka i chirurgii laparoskopowej w stanie w pełni sprostać samo jak tradycyjnej chirurgii otwartej efekt radykalnej, i mniej urazów, odzyskiwania szybko, obecnie w Japonii, Korei i innych krajach o wysokiej częstości występowania raka żołądka w każdy trzeci chorych na raka żołądka poddanych laparoskopowej raka żołądka. Laparoskopowa radykalna zaawansowanego raka żołądka badań klinicznych są prowadzone.

7 Wszyscy chorzy na raka mogą otrzymać ukierunkowanego leczenia zrobić?

Terapia celowana jest na poziomie komórkowym i molekularnym, stało się jasne, do celu, cel może być w komórkach cząsteczki białka może być fragment genu, zaprojektować odpowiednie leczenie, lek do organizmu będą specjalnie Cele wybrane odgrywać rolę w łączeniu komórki nowotworowej specyficzne śmierci bez wpływu na normalną tkankę wokół komórek nowotworowych, tak cząsteczkowa ukierunkowane leczenie jest również znany jako “biologicznych pocisków.” Aktualne cele dla terapii celowanej raka żołądka jest Her-2, Her-2-dodatnich jest tylko skierowany levy dostosowanie terapii, nie wszyscy pacjenci są odpowiednie do terapii celowanej raka.

8 pacjent jeszcze długo żyć?

Raka zdrowia, pacjent może żyć długo, i zazwyczaj jest to praca jednego z rodzin poświęca się szczególną uwagę. Rak żołądka może być podzielony na początku i raka żołądka. Dobre rokowania wczesnego raka żołądka 5-letnie przeżycie na poziomie 90%, podczas gdy zaawansowany rak żołądka raporty różne, zwykle około 55%. Wynika to w dużej wielkości próbki danych statystycznych, specyficzny dla każdego pacjenta, często trudno jest dokładnie przewidzieć, w jaki sposób długi czas życia, ponieważ stopień każdego stanu pacjenta, stan fizyczny, jeżeli istnieją inne powikłania, a więc nie są takie same , więc czas przeżycia będą różne.

9 chorych na raka żołądka po operacji, co do jedzenia? Ile jeść? Jak jeść?

Wczesny rak żołądka po operacji rekonstrukcji przewodu pokarmowego w celu dostosowania obecnej sytuacji, dieta powinna zwrócić uwagę na stopniowe przejście od cienkich do grubości, od mniej więcej od kwoty, należy wybrać lekkie, lekkostrawne, wysokiej energii i wysokobiałkowej żywności. Ale też jeść pokarmy bogate w witaminy i mikroelementy. Staple z dodatkami powinien wybrać pożywne, lekkostrawne jedzenie, jeść na surowo. Spożycie powinno być kilka razy, najbardziej prosta zasada samemu czuć się komfortowo na stopień. Staraj się nie jeść kleisty ryż i inne jedzenie. Bake, pieczone, wędzone, smażone potrawy jak najwięcej jak to możliwe, aby nie jeść. Nie jeść spleśniałe, wygasłych, wysokiej soli żywności.

10 Jak zapobiec rakowi?

Życie, powinniśmy zwrócić uwagę na zróżnicowanie wartości odżywczej i rozsądne żywności tak daleko, jak to możliwe, jeść więcej białka, wiele witamin, niski tłuszczu zwierzęcego w trawieniu pokarmów i świeże owoce i warzywa, nie jeść nieświeże pogorszenia lub irytujące rzeczy, jeść wędzone, z grilla, marynowane, smażone, słone pokarmy. Należy unikać długotrwałego spożywania dużej soli, produktów wędzonych, solonych pokarmy są. Odpowiednia aktywność fizyczna, utrzymywanie wesoły nastrój. Nie ma jednoznacznych środki absolutnie profilaktyka raka żołądka, często badania fizycznego, profilaktyka jest bardzo ważna.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s