Rak żołądka zgrupowanie węzłów chłonnych

Żołądka zgrupowanie węzłów chłonnych

NO.1 – wpustu prawej węzły chłonne.

Nr 2 – wpustu lewe węzły chłonne.

Nr 3 – mniejsze węzły chłonne krzywizny.

NO.4sa – krótkie węzłów chłonnych żołądkowych statki.

NO.4sb – Węzły chłonne żołądkowo lewej tętnicy.

NO.4d – prawo żołądkowo węzły chłonne tętnicy.

No.5 – węzły odźwiernika chłonne.

NO.6 – odźwiernika węzły chłonne.

NO.7 – lewe węzły chłonne żołądka tętnicy.

NO.8a – tętnicy wątrobowej przed węzłów chłonnych.

NO.8p – węzły tętnicy wątrobowej chłonne.

NO.9 – celiakii węzłów chłonnych.

NR 10 – węzły chłonne wnęk śledziony.

NO.11p – bliższej tętnicy śledziony węzłów chłonnych.

NO.11d – tętnicy śledzionowej odległe węzły chłonne.

NO.12a – węzły więzadła wątroby chłonne wzdłuż tętnicy wątrobowej.

NO.12b – wzdłuż dróg żółciowych w obrębie węzłów chłonnych, więzadeł wątroby.

NO.12p – węzły więzadła wątroby chłonne wzdłuż żyły wrotnej.

NR 13 – trzustkowych węzłów chłonnych.

NO.14v – wszelkie żyły krezkowe węzły chłonne.

NO.14a – wszelkie węzły tętnic krezki chłonnych.

NO.15 – naczynia limfatyczne jelita grubego.

NO.16a1 – hiatus aorty węzły chłonne.

NO.16a2 – pnia trzewnego do górnej krawędzi dolnej krawędzi lewej żyły nerkowej między brzusznych węzłów chłonnych czynnych przez całą dobę.

NO.16b1 – dolna krawędź lewej żyły nerkowej do tętnicy krezkowej aorty brzusznej między górną krawędzią z węzłów chłonnych i okolic.

NO.16b2 – górna krawędź tętnicy krezkowej aorty do rozwidlenia aorty brzusznej między węzłami chłonnymi okolic.

NR 17 – były szef węzłów chłonnych trzustki.

NO.18 – dolna krawędź węzłów chłonnych trzustki.

NO.19 – subphrenic węzły chłonne.

NO.20 – przeponowe węzły chłonne hiatus.

No.110 – dolne węzły paraesophageal chest chłonne.

NO.111 – węzły chłonne przepony.

No.112 – w węzłach chłonnych śródpiersia

Anatomia radykalne wycięcie żołądka

Zaprojektowany, aby umożliwić pacjentowi wyleczyć radykalną operację powinien zawierać: 1, ogniska pierwotnego znajduje się w części lub całości usunięcie organów, side cut zapewnia, że negatywne, 2, dokładne czyszczenie może kołdra nowotwory żołądka i odpowiednich regionalnych i odległych węzłów chłonnych. W skrócie, margines resekcji powinna być większa niż nowotwory rozprzestrzeniać szeroki zakres. Jak wszyscy wiemy, w tym wszystkich nowotworów, w tym raka żołądka, zajęcie węzłów chłonnych będzie bezpośrednio wpływać na szybkość utwardzania. Node-negatywne i pozytywne VD przypadki mogą być związane z każdym z pięciu lat przeżywalność kilka razy. Jednak nawet we wczesnych przypadków raka żołądka występują również 12.4-30.0% regionalnego przerzutów do węzłów chłonnych, w leczeniu zaawansowanego raka żołądka, ogólny odsetek przerzutów do węzłów chłonnych u pacjentów z więcej niż 80%. Dlatego, aby skutecznie radzić sobie z zajęciem węzłów chłonnych, ale kluczem do poprawy skuteczności operacji żołądka. Dodatkowo, podczas zabiegu, należy również dążyć do realizacji “wolne” guza z mocy prawa i “en bloc” i innych podstawowych zasad chirurgii onkologicznej.

Różnorodne wymagania dla dalszego zrozumienia racjonalnością, i mogą być wykorzystywane do prowadzenia określonego postępowania chirurgicznego jest pożądane z żołądka chirurgii jamy brzusznej anatomii trzewnego i aspektów anatomicznych zarodka zostaną opisane.

Gastric podział i węzły chłonne z grupy raka żołądka i podstacje

Aby ułatwić sposób zintegrowany przeznaczony do krótko porozmawiać o Japonia opracuje przepisy badań nowotworów żołądka i terenowe z rakiem żołądka chłonnych grupy węzłów, sub-station metody.

Krzywizny większej żołądka i krzywizny mniejszej żołądka dzieli się na trzy równe części. Podłącz jej odpowiedni punkt otrzymuje się po trzech rozbiorów żołądka, są to: górną, środkową i dolną część inwazji nowotworowej ograniczonej do jednego obszaru były w C, M i reprezentuje go. Takie jak z udziałem dwóch lub trzech obszarach, to pierwszy napisać partycję podstawową, napisz strefy do inwazyjnych, takich jak MC, AM, MCAD i tak dalej. Jeśli przedłużona do górnej raka przełyku, raka dolnej inwazja do dwunastnicy zostają zastąpione przez CE, AD reprezentuje.

Z rak żołądka węzłów chłonnych można podzielić na 18 grup, które są: 1, prawo serca węzłów chłonnych; 2, Left serca węzłów chłonnych; 3, małych węzłów chłonnych bend, 4, Big węzłów chłonnych Bend, 5, węzłów odźwiernika chłonne, 6, odźwiernika węzłów chłonnych , 7, lewa tętnica żołądka węzły chłonne, suche; 8 węzłów chłonnych wątrobowych pnia tętniczego; 9, węzły chłonne celiakią tętnicy; 10, węzły chłonne wnęk śledziony; 11 węzłów chłonnych śledziony suche tętnicy; 12, wątroba, węzły chłonne więzadła; 13. trzustkowych węzłów chłonnych; 14, krezkowe węzły chłonne korzeniowe; 15, węzły chłonne okrężnicy tętnicy; 16 węzłów chłonnych w okolicy aorty brzusznej; 17, klatki piersiowej niższe przełyku węzły chłonne; 18, przeponowe węzłów chłonnych.

Cardia, dna oka, ciało, antrum, odźwiernika

Japanese Gastric Cancer Research: Powiat: Powierzchnia odźwiernika (dolna żołądka), M Powiat: Powiat żołądka (żołądek Central), C Powiat: Województwo wpustu żołądka (górne brzucha)

Krzywizna większa żołądka, małe bend decyl 3 części: wpustu żołądka U (uper), żołądka ciała M (middel), H. L (dolny)

Po drugie, i związane z chirurgii żołądka anatomii płodu wnętrzności nadbrzuszu

Przed obróceniem nadbrzuszu układ narządów. Przed przędzenia, żołądek po krezki grzbietowej ustalonej na ścianie błony, w grzbietowej śródbrzuszu ciąży z trzonu i ogona trzustki i śledziony. Przednia część żołądka z śródbrzuszu brzusznej należy ustalić, ten ostatni przez wątrobę do więzadła sierpowy i mniejszym sieci większej. Podobnie, śledziona do krezki grzbietowej żołądka i śledziony i żołądka i więzadła więzadła śledziony.

Operacja, aby uwolnić śledzionę i trzonu i ogona trzustki, może być oddzielony wzdłuż przerywanej linii, tak, że grzbietowa śródbrzuszu powróci do stanu embrionalnego bez większego uszkodzenia naczyń krwionośnych i innych tkankach.

Narządów po obróceniu głowicy korpusu trzustki i trzustki i ogonem do osi tętnicy krezkowej górnej do zamknięcia. W dorosłość, wciąż można zaobserwować pomiędzy dwoma miejscami w innym rozwojowym pochodzenia, takie jak zewnątrzwydzielnicze Prowadzący mają własny przewód doprowadzający krew i tak dalej.

Tak więc, zgodnie z anatomicznym zarodka zewnętrzny, wątroby, żołądka, trzustki, śledziony i rozciągają się na jelito przednie, i owinięte w folię samo. Mimo, że proces rozwoju poprzez tworzenie obrotu i rozmieszczanie anatomiczną stan po urodzeniu, ale ich drenaż limfatyczny pozostaje trwale powiązane.

Dlatego też, gdy przedłużony radykalnej mastektomii z powodu raka, trzustki poprawnie na skrzyżowaniu z ciała trzustki i odciął trzustki, śledziony i dystalnej trzustki z resekcji en bloc żołądka razem, aby nie tylko spełnia embrionalne koncepcje anatomii, ale również w celu zapewnienia, że pierwsze 10 , 11 grup węzłów chłonnych wraz z całym próbek chirurgicznych jak “en bloc” całkowicie jasne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s