Co na błędnych przekonań na temat profilaktyki raka

W Chinach, rak żołądka, rak jest częstym, śmiertelność drugim po raka płuc , raka wątroby , raka jelita grubego. Jednak od 80% niespecyficznych objawów wczesnego raka żołądka, trudna do zdiagnozowania, więc cięcia nie można przegapić żadnych wskazówek, zwłaszcza niektóre z następujących nieporozumień ludzie mogą stracić czujność raka żołądka.

Jeden, choroby żołądka u osób starszych

Błąd. Mimo, że częstość występowania raka żołądka u osób w podeszłym grupy jest wyższa, ale w zależności od wielu szpitalach donosił, że 35 młodych ludzi w wieku poniżej częstości występowania raka żołądka była również wyższa od 6% -11%, a wysoki stopień złośliwości. Jak młodzi ludzie teraz studiować i pracować ciśnienie, odpoczynku, zaburzenia odżywiania, wrzody i inne choroby żołądka częstość występowania nie jest niska, więc gdy niewyjaśnione dyskomfort w jamie brzusznej, wzdęcia, ból, uczucie pełności, utrata apetytu, nudności, wymioty , brak apetytu, senność, zmęczenie, utrata masy ciała i postępującą niedokrwistość , smoliste stolce lub wymioty krwią, musimy natychmiast się do badania w szpitalu.

Po drugie, żołądek jest moje wiele lat temu, że będzie on w stanie podjąć jakieś lekarstwo

Błąd. 80% pacjentów z wczesnym rakiem żołądka, nie ma żadnych objawów, niektóre objawy, ale również niektóre nietypowe objawy, łatwo z kilku zapalenie żołądka, wrzody żołądka i inne pomylone. Tak więc, nie udawać, że na podstawie dotychczasowych doświadczeń i określenia ich objawy chorobowe, samoleczenia do rozwiązania, które jest bardzo nienaukowe, najprawdopodobniej koliduje z wczesnego rozpoznania raka żołądka.

Po trzecie, jestem cierpiących na wrzody żołądka usunięto połowę żołądka, i nie ma już raka żołądka

Błąd. W większości żołądek usuwa się, wciąż może mieć raka żołądka, raka żołądka, znany w medycynie jako pozostałość. Reszta żołądka częstość raka żołądka u pacjentów z osób zdrowych 2-12 razy, i były wyższe niż leki żołądka 2-4 razy. Nowotworowych żołądka powodu pozostałością jest utrata funkcji odźwiernika (zwieracza odźwiernika spełnia dwie funkcje, nie trawią dobrą żywność, aby zapobiec żołądka do dwunastnicy, po drugie to, aby zapobiec soku jelitowym, refluks żółci do żołądka, chroniąc żołądek środowisko kwaśne), dwunastnicy można rozpuścić żółciowych i trzustki, komórek nabłonkowych, przyspiesza podział komórek, żółć, głównie jelita alkalicznych, które mogą spowodować uszkodzenie śluzówki barierę; reszty bakterii azotyn wytwarzania większej żołądka, sprawia, że stężenie substancji rakotwórczych nitrozo została zwiększona; resekcji żołądka do emocji i napięcia wysokiej podwiązaniu i mogą być również czynniki rakotwórcze. Nie z powodu resekcji żołądka na raka żołądka lekko, łagodne Chirurgia żołądka u pacjentów po 5 latach należy przeprowadzić raz w roku, aby walczyć gastroskopii, nie odmówić biopsję.

Powszechnie stosowaną metodą żołądka są:

1, fiberoptic endoskopia (powszechnie znany jako gastroskopii), 2, badanie rentgenowskie posiłek baru, 3, B-USG, 4, testy immunologiczne: Jeśli CEA, 5, badanie CT.

Konwencjonalne badanie CT z wczesnym rakiem żołądka jest trudne, aby pokazać, głównie polegać na podwójnym baru kontrastu i endoskopii.

Badanie rentgenowskie posiłek baru nowotworów przewodu pokarmowego metod głównych kontroli, szczególnie żołądek hipotoniczny double egzaminacyjnych kontrastu może pokazać małe jak 0,5 cm poniżej małego żołądka lub małym raka żołądka. 1-2 dni przed badaniem przerywać rentgenowskim nieprzezroczyste lub wpływać funkcja przewodu pokarmowego leków podjętych są węglan bizmutu, glukonian wapnia, itp., sprawdzanie ostatnich dni jeść mniej strawne resztki jedzenia po kolacji czczo; zatrzymanie żołądka Sprawdź w nocy przed płukaniem żołądka pacjentów; całe badanie przewodu pokarmowego na 02:00 posiłek baru odzież proszku siarczanu baru 100 g, z 200-300 ml ciepłej wody; usługi transferu nastrój spokojny, bo połykanie baru żadnej szkody dla organizmu, nie będzie absorpcja, będą wydalane z kałem, 1-2 dni po Egzamin Xie biały stołek, ale w ciągu 3 miesięcy ciąży nie można zrobić ten test.

Endoskopia i biopsja jest złotym standardem w diagnostyce raka żołądka, lekarz stwierdzi żadnych przeciwwskazań może przystąpić do egzaminu, tematy na czczo przez 8 godzin przed badanie powinno być oszacowane z opóźnionego opróżniania żołądka, konieczność szybkiego dłuższy razem z niedrożności odźwiernika, płukanie żołądka należy sprawdzić ponownie. Żołądka biopsje bezpośrednio po zabiegu nie należy jeść gorące i szorstkie jedzenie. Wielu pacjentów uważa, że gastroskopia zbyt bolesne, a nie przyjmować. W rzeczywistości, w warunkach nowoczesnej technologii, jeden endoskopia 10 minut, aby zakończyć, sprawdź podjąć jakieś środki uspokajające mogą zmniejszyć ból, a teraz wiele szpitali przeprowadzenie bezbolesne gastroskopii.

W wczesnym rakiem żołądka 5-letnie przeżycie po operacji aż do 80%, więc zwrócić uwagę na stanów przedrakowych o kontynuację. Zmiany te obejmują: ① przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka: stopa raka 8,6% -13,8%; ② polipy, zwłaszcza żołądka wynosi polipy gruczolakowate, stopy raka nawet do 14% -59%; ③ stopa raka żołądka od 1% -15%; ④ pozostały żołądka; ⑤ żołądka dysplasia, ciężkiej dysplazji i wczesnego raka żołądka jest bardzo blisko, to było jak najbardziej surowe rozrost wczesnego raka żołądka.

Profilaktyka raka żołądka jest bardzo ważne, aby zwrócić uwagę na dietę, jeść więcej świeżych owoców i warzyw, jeść więcej pokarmów zawierających witaminy A, B, żywność E, odpowiedni wzrost białka, mleka, spożycie mleka, w celu ochrony błony śluzowej żołądka. Jeść czy nie jeść czekoladę, resztki. Jedz wędzone, smażone, spleśniałe jedzenie, unikać alkoholu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s