Co to jest biopsja żołądka

Biopsja jest pobierana od pacjenta chorej tkanki in vivo badania histopatologicznego, o którym mowa, w zakresie pracy klinicznej, takie badanie może pomóc w szybkiej i dokładnej diagnozy choroby i terapeutyczne oceny. Istnieje wiele różnych rodzajów chorób żołądkowych, takich jak zapalenie żołądka, wrzód żołądka, przewlekłe, polipy żołądka, rak żołądka, chłoniak żołądka, schistosomatozę żołądka itp., z których większość może być wykryty przez biopsji żołądka. Szczególnie w wczesnej diagnostyce raka żołądka, żołądka biopsja z powodu jego unikalnych zalet są szeroko stosowane klinicznie, nazywa magia wczesnej diagnostyce raka żołądka.

Częstość występowania raka żołądka w Chinach aktualnej sytuacji

Rak żołądka jest najczęstszym nowotworem złośliwym w kraju, rak żołądka śmiertelność jest bardzo wysoka, o 39.29/10 Wan, w wielu dziedzinach statystyki umieralności na raka, nowotwór zajmuje pierwsze lub drugie miejsce. Tak wysoki wskaźnik śmiertelności raka żołądka oprócz wysokiej częstości związku, kolejny powód, jest bezpośrednio związana z większości pacjentów z leczenia, jest już za późno. Powód jest dwojaki. Po pierwsze: częstość występowania raka żołądka tajnych. Objawy raka żołądka sama w sobie nie jest jasny, ale także specyficzne, z dyspeptyczne objawy są bardzo podobne. Po drugie: nasza świadomość zdrowie populacji nie jest wystarczająco silny. Z szybkiego tempa życia, pracy wzrosty ciśnienia, ludzie są zazwyczaj trochę ból brzucha, wzdęcia, czy coś, nie zawsze poważnie myśleć, że żołądek, jak zimno , jak całkiem minął, tak, że drobne choroby przeciągnięte do poważnej choroby, można wyleczyć chorobę staje się stać się nieuleczalna. Według statystyk, leczenie Chin raka, gdy pacjent osiągnie więcej niż 95% z zaawansowanym rakiem żołądka, żołądka zachorowań na raka w krajach rozwiniętych, zwłaszcza w Japonii, za pośrednictwem szerokiego stosowania żołądka i brzucha biopsji cytologii dla populacji przesiewowy i sporo ( do 1/3) pierwszych przypadkach, a tym samym odpowiedni wzrost przeżycia. Dlatego, raka żołądka nie jest straszna, kluczem jest “wczesne” słowo jest wykrywane wcześniej, leczenie jest bardziej aktualne i skuteczne, jak to możliwe.

Wczesne rozpoznanie raka żołądka biopsji jest magia

Diagnostycznej biopsji z dokładnością, łatwą obsługą, ryzyko niskie, cechy małego stopnia cierpienia, a koszt nie jest drogie. Bardziej znaczące stwierdzenia, że nie tylko biopsji komórki nowotworowe, ale znajdują się, ale nie nowotworowe tendencja komórek nowotworowych. Badania wykazały, że częstość rozwoju raka żołądka jest długi proces, na ogół po normalnej błony śluzowej – dysplazję błony śluzowej – komórek nowotworowych – raka inwazyjnego wzrostu z komórek – rozprzestrzenianie się nowotworu, i etapów kilku. W komórkach raka, rak jest wciąż we wcześniejszych etapach dysplazją śluzówki można wykryć za pomocą biopsji żołądka, dzięki czemu można podjąć środki zapobiegawcze, przeciwnie, to w drugą stronę, by sprawdzić tę wyższość nie można porównywać .

Takich jak przewlekłych wrzodów żołądka (1 procent do leczenia raka) i przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka (CAG) jest statystycznie możliwość raka jest duża w porównaniu do innych chorób, choroby te nazywane są “wstępnie nowotworem,” gdy żołądek biopsji Zarówno żołądek wymaga uwagi. Rakowa etap przed dysplazją, znany również jako rozrost atypowy, odnosi się do odchylenia od normalnej proliferacji nabłonka żołądka. Zgodnie z różnymi poziomami proliferacji, to dzieli się łagodną, ​​umiarkowaną i ciężką. Jakie mogą być odwrócone o dysplazji, nie istotne klinicznie, nie potrzebuję specjalnego traktowania. Umiarkowana i ciężka dysplazja i rak są ściśle powiązane i powinny być brane na tyle poważnie, aby powstrzymać się od nieostrożny. Ponadto patologia raport, jest również często stosowany innego nazewnictwa. Takie jak: “metaplazji jelitowej” odnosi się do utraty prawidłowego różnicowania nabłonka żołądka kierunku, do jelita cienkiego lub dużej nabłonek jelitowy, a jej związek z rakiem nie są ostateczne, zwykle bez specjalnego leczenia. “Aktywny wenerycznych zmiana “odnosi się do ostrego zaostrzenia przewlekłego zapalenia, które jest w ostrej fazie chorób przewlekłych.

Procedura biopsji żołądka

Biopsja żołądka podsumował obejmuje dwa etapy.

Pierwszy krok: lekarz endoskopia endoskopia z ust pacjenta przez gardła, przełyku do żołądka za pomocą endoskopii i postanowił zrobić zmiany chorobowe obserwowane po biopsji, ze szczególnym kleszczy biopsji chwytając od uszkodzeń małego skrawka tkanki (tzw. wulgarne mięso ) obecnie. Endoskopia jest obecnie najlepszym elektroniczny gastroskopem. W południowym regionie, Unii najwcześniej wykorzystanie szpitala, pacjenci robić najbardziej. Starszy gumy endoskopia, electronic gastroskopem mała średnica, miękkie i giętkie, łatwe w obsłudze. I, dzięki transmisji optycznej włókna, może być przypadek żołądka wyraźnie przekazane do ekranu telewizora, z zachowaniem diagnozę ułatwić ludziom przełamać staromodny lekarzy endoskopii gastroskopii tylko dla jednej osoby, aby obejrzeć ograniczenia. Kiedy lekarze spotykają podejrzanych zmian chorobowych endoskopię, obserwując ekran, kleszcze chorej tkanki o wielkości ziarenka ryżu, wyślij biopsję. Tkanka Kleszcze, pacjenci jak mrówki żądło nieco, tylko lekkiego dyskomfortu. Po opuszczeniu malutki zacisk ran, nie będzie mała ilość krwawienia, ale tak długo, jak krótkoterminowego pooperacyjnym czczo, zjeść kilka tabletek na prawo, bez wyobraźni, tak straszne.

Etap drugi: grupa została wysłana do patologii, patologa po przetworzeniu przez serię cięcia 3-5 mikronów plastry rozłożone na szkiełku, a następnie za pomocą różnych barwieniu wytwarzane obserwuje się kawałek , pod mikroskopem przez patologa do zdiagnozowania. Określić charakter zmian chorobowych jest zapalenie lub rak? Jeśli guz jest łagodny, czy złośliwy? Jakie komórki pochodzące z tkanek nowotworowych ma miejsce? Jak wszyscy wiemy, badanie patologiczne wszystkich metody najwyższej kontroli dokładności, znanego jako “złoty standard diagnostyczny”, w związku z tym, żołądka biopsji, opierając się na badaniu histopatologicznym jako narzędzie diagnostyczne w diagnostyce żołądka z dużą dokładnością i władzy odporność, odpowiadające, klinicyści patologia biopsji wyniki na podstawie planu leczenia jest najbardziej wiarygodne.

Czynniki wpływające na dokładność żołądkowego biopsji

Wpływ na dokładność biopsji żołądka był niewątpliwie najważniejszym czynnikiem w diagnostyce doświadczenia patologa, a lekarze endoskopia chwytania żywotnych części zmiany są niezbędne dla zapewnienia dokładności biopsji. Niektóre choroby z powodu odrębności zmiany chorobowe wymagane wielokrotne biopsje do postawienia diagnozy, takie jak brzuch Phascolosoma.

Dlatego, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, wczesnej diagnostyki i leczenia biopsji żołądka należy wykonać podczas próby wybrać doświadczonego szpitala.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s